Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

basvuruda üniversiteye kayitli oldugunu bildirmemek

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
emrkrn123

basvuruda üniversiteye kayitli oldugunu bildirmemek

Mesaj gönderen emrkrn123 » Cum Oca 25, 2019 4:20 pm

Merhaba arkadaslar,

Yaz sömestri icin basvuru yaptigimda Türkiye`de herhangi bir üniversiteye kayitli oldugumu bildirmemistim fakat kayit formuna baktim ve ayni soru ordada sorulmus(Yurtdisinda daha önce bir üniversiteye kayitli olup olmadigim).Ben Türkiyede 1.5 yil üniversite okudum ilk senesi ingilizce hazirlikti.Sikinti su üniversite basvurusunda eklememis olmama ragmem 1.5 sene üniversite okudugumu hem motivasyon mektubunda hem de cv de yazdim.Sizce kayit formunu doldururken ne yapmaliyim yani üniversite okudugumu belirtmeli miyim?Basvuru esnasinda bunu belirtmemis olmam basima herhangi bir sorun acar mi?Cevaplariniz icin simdiden tesekkür ederim.

emrkrn123

Re: basvuruda üniversiteye kayitli oldugunu bildirmemek

Mesaj gönderen emrkrn123 » Cmt Oca 26, 2019 1:46 am

++

Wolf123

Mesaj gönderen Wolf123 » Cmt Oca 26, 2019 5:16 am

Pardon soruyu tam anlayamadım. Üniversitede kayıtlı olduğunu nereye bildirmedin? Yani vize görüşmesinde konsolosluga mi yazdın yoksa okul başvurusunda mi üniye kayıtlı olduğunu bildirmedin? Okul başvuru formunda soruyorduysa denklik için soruyordur. Yani uni başvurusunda genelde şey olarak soruyorlar burda okumak istediğiniz bölümü kendi ülkenizde okuyabilir miydiniz? Burdaki amaç şu acaba kendi ülkesinde okuma imkanı varken bizi mi tercih etti yoksa kendi ülkesindeki uniler bunu kabul etmedi sonra bu da bide şansını bizim üni de mi denemek istedi. Bide şu var okul başvurusunda mesela senin başvurunu çok detaylı incelemiyebiliyorlar genelde. Çünkü çok başvuru oluyor az zaman var hızlı karar vermeleri lazım. Ben üni başvurusu ile ilgili bir şey soracaktım başvurulara bakan kadının odasına girmiştim orda dikkatimi çekti genel olarak bir başvuru dosyasını 3-4 dkdan fazla incelemiyorlar. O yüzden gözlerinden kaçabilir sen her yolladığın evrakta kendinle ilgili gerekli bilgiyi ver bence.

emrkrn123

Mesaj gönderen emrkrn123 » Cmt Oca 26, 2019 4:11 pm

Tesekkür ederim cevabin icin okula basvururken okula bildirmemistim önceten türkiyede bir üniversiteye kayitli oldugumu ama mail attim cevap beklicem artik.Umarim sikintiya sokmaz.

emrkrn123

Mesaj gönderen emrkrn123 » Çrş Oca 30, 2019 11:35 pm

Arkadaslar tekrar merhaba.Konuyla ilgili okula mail attim.Daha önceden kendi ülkemde bir üniye kayitli oldugumu ve bunu bildirmenin zorunlu oldugunu bilmedigim icin basvuruda bildirmedigimi yazdim.Benden basvuru numarami istediler ve gerekli kisiye yönlendireceklerini söylediler.3 gün oldu herhangi bir geri dönüs saglanmadi sizce bu durum basvurumu tehlikeye atmis olabilir mi?Yardimci olursaniz cok sevinirim.