Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Automation-İngilizce Master

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
mesut11

Automation-İngilizce Master

Mesaj gönderen mesut11 » Sal Eki 09, 2018 10:13 pm

Arkadaşlar merhaba elektrik elektronik mühendisliğinden 3,37 ortalama ile mezun oldum ---Automation alanında ingilizce master programlarına başvurmak istiyorum
örnek olarak Tu dortmund/rwth aachen/tu köln üniversitedilerindeki automation bölümleri aklıma gelenler...

Sizce kabul alma şansım nasıl , bazıları diyor hindistanlıların not ortalamaları yüksek olduğundan yerleri onlar kapıyormuşlar .. ingilizce programlar için en az 3,50-3,60 gerekiyor diyen var tedirgin oldum.. son zamanlarda giren var mıdır bu bölümlere? yada bilgisi olan varmıdır kabul kriterleri konusunda..

Şimdiden teşekkürler..

Muriel

Re: Automation-İngilizce Master

Mesaj gönderen Muriel » Sal Eki 09, 2018 10:57 pm

hintliler hakkında söylenenler ne yazık ki doğru ama ielts veya toefl dan yüksek skor alırsan kabul alma şansın artar. ne kadar yüksek dersen ielts den 7.0 gibi. 6.5 da yeterli olabilir emin değilim ama şansının artması açısından 7 yi zorla bence. toefl da da bunlara denk gelen rakamları alman faydalı olacaktır.

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Çrş Eki 10, 2018 9:57 pm

Biraz sansa kalmis bir durum. Mümkün oldugu kadar cok üniversiteye basvuru yap. Basarilar.

mesut11

Mesaj gönderen mesut11 » Çrş Eki 10, 2018 10:02 pm

çok teşekkürler yorumlarınız için ielts ten 6 almıştım notumu yükselttim heryere başvurmak gerekli o zaman çok sağolun

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Prş Eki 11, 2018 7:37 pm

Merhaba bence ortalama yeterli yaninda ielts 6 varsa.Zamaninda bende otomasyon master programlari ile ilgilenmistim fakat dersler ve icerikleri kafama yatmadigi icin baska alanlara basvuru yaptim ve kabul aldim.
PLC,sensorler,proses kontrolu ve End 4.0 tabanli dersler bulamadigim icin vazgecmistim.O siralar otomasyon sektorunde calismisligim vardi okuldan mezun olunca genellikle pano dizayni,plc,invertor ve haberlesme protokolleri ile deneyim ariyorlar tipik sahada calisacak eleman fakat master programlari bu konuda doyurucu degil kafanda sekillenmesi icin yazmak istedim simdiden hayirli olsun.

mesut11

Mesaj gönderen mesut11 » Prş Eki 11, 2018 8:28 pm

hunterqb yazdı: Prş Eki 11, 2018 7:37 pm Merhaba bence ortalama yeterli yaninda ielts 6 varsa.Zamaninda bende otomasyon master programlari ile ilgilenmistim fakat dersler ve icerikleri kafama yatmadigi icin baska alanlara basvuru yaptim ve kabul aldim.
PLC,sensorler,proses kontrolu ve End 4.0 tabanli dersler bulamadigim icin vazgecmistim.O siralar otomasyon sektorunde calismisligim vardi okuldan mezun olunca genellikle pano dizayni,plc,invertor ve haberlesme protokolleri ile deneyim ariyorlar tipik sahada calisacak eleman fakat master programlari bu konuda doyurucu degil kafanda sekillenmesi icin yazmak istedim simdiden hayirli olsun.
çok teşekkürler öncelikle güzel yorumunuz için, aynen dediğiniz gibi bazı okullarda belirttiiğiniz dersler bulunmamakta,..
Sizin nasıl dı acaba ? Nerelere başvurdunuz(ingilizce-almanca) nasıl cevaplar geldi kaç ortalamayla ?(sorgu odası gibi sordum ama :) kusra bakmayın :) )
Sağolun şimdiden