Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize de a2 belgesi

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Yusuf.mutlu

Vize de a2 belgesi

Mesaj gönderen Yusuf.mutlu » Sal Tem 03, 2018 1:28 pm

Arkadaşlar hayırlı günler herkese, ben liseden yeni mezun oldum. Almanya da okumayı düşünüyorum. Arkadaşlarım dil okulunu vs ayarladılar. Garantör olacak Alman vatandaşları tanıdıklarım da var. Ancak Almanca seviyem 0 taksim de bir eğitim danışmanı a2 belgen olmalı dedi. Bu konuda bilgisi olan var mı? Garantör belgesi artı 8 aylık franfurtta kurs ücretinin ödendiği ve 4 yıllık fakülteye yerleştiğimin belgesi öğrenci vizesi almam için yeterli olur mu?

Yolcu97

Re: Vize de a2 belgesi

Mesaj gönderen Yolcu97 » Sal Tem 03, 2018 5:03 pm

Senin dediklerini buraya gelmek isteyen herkes yerine getiriyor...Son2 yildir konsolosluklar sertifikasi olmayanlara %95 vize vermiyor ...Danistiginiz kisi dogru soylemis.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Sal Tem 03, 2018 6:48 pm

Yusuf.mutlu yazdı: Sal Tem 03, 2018 1:28 pm Arkadaşlar hayırlı günler herkese, ben liseden yeni mezun oldum. Almanya da okumayı düşünüyorum. Arkadaşlarım dil okulunu vs ayarladılar. Garantör olacak Alman vatandaşları tanıdıklarım da var. Ancak Almanca seviyem 0 taksim de bir eğitim danışmanı a2 belgen olmalı dedi. Bu konuda bilgisi olan var mı? Garantör belgesi artı 8 aylık franfurtta kurs ücretinin ödendiği ve 4 yıllık fakülteye yerleştiğimin belgesi öğrenci vizesi almam için yeterli olur mu?
A2 degil cok red gerekcesi olarak b1 olmadigi gösterildi zamaninda , vize ani defterlerinde cok var böyle, ben bunun arkasindaki nedenler arasinda egitim gecmisinin cok büyük rolü oldugunu düsünüyorum , kötülemek , yermek vs. icin söylemiyorum ama üniversite sinavinda 150 bininci olmus bir adamin gidipte almanyada üniversite okuyacagim demesi fazla inandiri degil , kendi dilinde lise seviyesinde okurken belli bir basariyi yakalayamamisken , bilmedigi ülkede zor olan yeni ögrendigi bir dilde , ülkemizde sadece 1 okul ilk 500 e girebiliyorken neredeyse , adamlarin 10-20 tane üniversitei ilk 250 300 deyken gidipte bu kisinin orada basarili olmasi gercekten soru isareti. Bu nedenle egitim gecmisiniz ne kadar iyiyse vize alma sansiniz bence o kadar artar ve bu dil sertifikasinin noksanliginin geitrmis oldugu dezavantaj azalir diye düsünüyorum.

yinede her ne kadar iyi de olsa su dönemde en az a2 almak gerekir diye düsünüyorum
Arkadaslar ben erkegim =)

gnrszn

Mesaj gönderen gnrszn » Sal Tem 03, 2018 10:34 pm

kiss25 yazdı: Sal Tem 03, 2018 6:48 pm A2 degil cok red gerekcesi olarak b1 olmadigi gösterildi zamaninda , vize ani defterlerinde cok var böyle, ben bunun arkasindaki nedenler arasinda egitim gecmisinin cok büyük rolü oldugunu düsünüyorum , kötülemek , yermek vs. icin söylemiyorum ama üniversite sinavinda 150 bininci olmus bir adamin gidipte almanyada üniversite okuyacagim demesi fazla inandiri degil , kendi dilinde lise seviyesinde okurken belli bir basariyi yakalayamamisken , bilmedigi ülkede zor olan yeni ögrendigi bir dilde , ülkemizde sadece 1 okul ilk 500 e girebiliyorken neredeyse , adamlarin 10-20 tane üniversitei ilk 250 300 deyken gidipte bu kisinin orada basarili olmasi gercekten soru isareti. Bu nedenle egitim gecmisiniz ne kadar iyiyse vize alma sansiniz bence o kadar artar ve bu dil sertifikasinin noksanliginin geitrmis oldugu dezavantaj azalir diye düsünüyorum.

yinede her ne kadar iyi de olsa su dönemde en az a2 almak gerekir diye düsünüyorum
Ben A2 ile başvurdum,kadın keşke b1 alıp gelseydin dedi.Bende burda yoğun bir kurs bulamadım ve burda 2 ayda öğreneceğim b1 i almanyada 1 ayda öğrenirim dedim.Kadında onayladı ve sorun olmadı.Yani vize görüşmesine iyi hazırlanın.Olumsuz sorulabilecek soruları öngörün.Ben bu soruyla karşılaşacağımdan emindim ve mantıklı bir cevap buldum öyle gittim görüşmeye.

baytar.muhammed

Mesaj gönderen baytar.muhammed » Prş Tem 19, 2018 7:31 pm

gnrszn yazdı: Sal Tem 03, 2018 10:34 pm Ben A2 ile başvurdum,kadın keşke b1 alıp gelseydin dedi.Bende burda yoğun bir kurs bulamadım ve burda 2 ayda öğreneceğim b1 i almanyada 1 ayda öğrenirim dedim.Kadında onayladı ve sorun olmadı.Yani vize görüşmesine iyi hazırlanın.Olumsuz sorulabilecek soruları öngörün.Ben bu soruyla karşılaşacağımdan emindim ve mantıklı bir cevap buldum öyle gittim görüşmeye.
Hocam o görüşmede sorulan diğer sorular neydi kısa bir özet geçer misiniz ? Bir de türkçe mi konustunuz yoksa almanca mı onu merak ediyorum .