Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanca öğrenmek hakkında

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Lopster

Almanca öğrenmek hakkında

Mesaj gönderen Lopster » Cum Oca 27, 2017 2:30 pm

Arkadaşlar herkese merhaba

Elimde a1 sertifikam var ve içime sinmediğinden dolayı a2 almak istiyorum

Fakat sorun şu ki yakın çevremde bulunan çoğu dil kursuyla iletişime geçtim fakat almanca sınıfı olan dil kursu yok ne kadar ironik değil mi :D

Acaba evde kendim doğru kaynaklarla çalışarak a2 ye ulaşabilir miyim çok aşırı zorlar mı beni yoksa kesinlikle bi dil kursuna gitmem mi lazım

İstanbulda yaşıyorum önerebiliceğiniz dil kursu varsa tavsiyeleri alabilirim

Denizz

Re: Almanca öğrenmek hakkında

Mesaj gönderen Denizz » Cum Oca 27, 2017 9:57 pm

Gunde ne kadar sure calisacagina ve ne kadar surede a2 almak istedigine bagli. A2 almak cok zor olmasa gerek, genelde a2 den b1 e gecmek zor geliyor insanlara.

Ausländer1

Mesaj gönderen Ausländer1 » Cmt Oca 28, 2017 2:34 pm

İstanbul'da belediyeye bağlı ücretsiz İSMEK kursları mevcut.istanbul'un bir çok ilçesinde şubeleri var.Ben de A1 için bu kursa gittim,A1 için gayet yeterliydi bence.Şimdi çoğu şubesinde A2 de var.Ayrıca oradaki hocamızda Goethe'nin tekelini kırmaya çalışıyoruz demişti.A1,A2 için çok para vermeye gerek yok bence.

Lopster

Mesaj gönderen Lopster » Cmt Oca 28, 2017 10:06 pm

Denizz yazdı:Gunde ne kadar sure calisacagina ve ne kadar surede a2 almak istedigine bagli. A2 almak cok zor olmasa gerek, genelde a2 den b1 e gecmek zor geliyor insanlara.

Günlerim tamamen müsait nerdeyse,almancayı seviyorum çalışırken sıkılmıyorum.Günde 4 saat iyi midir bu şekilde çalışarak kaç ayda bitiririm a2'yi sizce ?

Yani 1.5-2 ayda almam gerekiyor dil kursları da genelde 2 ayda bitiriyolar

Lopster

Mesaj gönderen Lopster » Cmt Oca 28, 2017 10:07 pm

Ausländer1 yazdı:İstanbul'da belediyeye bağlı ücretsiz İSMEK kursları mevcut.istanbul'un bir çok ilçesinde şubeleri var.Ben de A1 için bu kursa gittim,A1 için gayet yeterliydi bence.Şimdi çoğu şubesinde A2 de var.Ayrıca oradaki hocamızda Goethe'nin tekelini kırmaya çalışıyoruz demişti.A1,A2 için çok para vermeye gerek yok bence.

Evet ismek çok mantıklı bi hareket olmuş,şimdi sitelerinden inceledim bizim lokasyonda da güzel bi kursları var.Fakat adamlar a2 kurunu 4 ayda bitiriyolar çok yavaş maalesef beni kurtarmaz :roll:

Lopster

Mesaj gönderen Lopster » Pzr Oca 29, 2017 10:27 am

:roll:

Lopster

Re: Almanca öğrenmek hakkında (Acil yardım )

Mesaj gönderen Lopster » Pzr Oca 29, 2017 10:55 pm

Lopster yazdı:Arkadaşlar herkese merhaba

Fakat sorun şu ki yakın çevremde bulunan çoğu dil kursuyla iletişime geçtim fakat almanca sınıfı olan dil kursu yok ne kadar ironik değil mi :D

Acaba evde kendim doğru kaynaklarla çalışarak a2 ye ulaşabilir miyim çok aşırı zorlar mı beni yoksa kesinlikle bi dil kursuna gitmem mi lazım

alihan92

Mesaj gönderen alihan92 » Pzr Oca 29, 2017 11:25 pm

Lopster yazdı:Arkadaşlar herkese merhaba

http://community.deutschstudent.com/vie ... =7&t=10156