Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

turist vizesi ile dil kursu(almanya)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
retro

turist vizesi ile dil kursu(almanya)

Mesaj gönderen retro » Sal Ağu 30, 2016 4:31 pm

iyi gunler arkadaslar.
b2-c1 seviyesine kadar turkiyede gelip daha sonra almanyada 4 haftalik tesdaf hazirlik kurslarina katilmayi dusunuyorum. ama bunun icin dil kursu vizesine basvurdugumda red yeme sansim yuksek diye yorumlar okudum.(tesdaftan sonra univertelere basvuracagim). bende zaten cok uzun sure kalmayacagim icin turist vizesi alip bu sekilda almanyada kursa gitmeyi dusunuyorum. ama aklimda bazi sorular var.
-turist vizesi aldigim zaman kursa kayit yaptirmada herhangi bir zorluk yasarmiyim.
-diyelimki vizeyi aldim dil kursuna gittim tesdafi gectim geri donup ogrenci vizesi almak icin basvurdugumda herhangi bir olumsuzluk onume cikarmi(bi turist olarak gidiyorsun bi ogrenci olarak hayirdir ne is derlermi)
-vize alirken gezi amacli degilde dil kursuna gidecegimi soylersem turist vizesinden red yermiyim.