Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yatay gecis dusuncesi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Teoman

Yatay gecis dusuncesi

Mesaj gönderen Teoman » Pzt Ağu 01, 2016 1:11 pm

Merhaba,

Bazi danismanliklar sag olsun LYS puaninin cok onemi yok diye rahatlattilar beni ve ben sinava cok sallamadan girerek 350 puan yaptim. Kafamda KIT ve Rwth Aachen vardi. Bu puanla biraz zor olur dusuncesindeyim. Bir kac yerle yaptigim gorusmeler sonucu yatay gecis fikri kafama yatti. Bu sekilde yatay gecis yapan var mi? Nasil yapiliyor? Hangi universitelere basvurmami onerirsiniz? Puanlarimi olabildigince yuksek tutmam gerekecegi icin az zorlayan bir universite iyi olur gibi. Aydinlatabilir misiniz lutfen?

bilk

Yatay gecis dusuncesi

Mesaj gönderen bilk » Pzt Ağu 01, 2016 1:54 pm

Kit, Rwth aachen ve TU munchen de en az 2.5 ortalama istiyorlar. Sanirim 350 yetmez. Puan hesaplamasi icin sitede bayerische formel diye bir bolum vardi ama hangi makalede hatirlamiyorum. Bolum soylersen farkli uniler tavsiye edebiliriz.

pardon

Yatay gecis dusuncesi

Mesaj gönderen pardon » Pzt Ağu 01, 2016 2:21 pm

Yatay gecis Almanya icin mi? Almanya\'da universite degistirmek istiyorsan o universiteye tekrar basvurman gerekiyor.

Teoman

Yatay gecis dusuncesi

Mesaj gönderen Teoman » Sal Ağu 02, 2016 11:23 am

Makine Muhendisligi dusunuyorum. Daha onceden az puanlarla giren 3-5 kisi gorunce sevinmistim :(

pardon

Yatay gecis dusuncesi

Mesaj gönderen pardon » Sal Ağu 02, 2016 11:37 am

Dusuk puanla da iyi bir okuldan kabul alma sansin var. Rwth 3\'lu notlarla kabul veriyor (Makine icin). Forumda defalarca o pdf\'i paylastim. Sitesinde de bulabilirsin okulun.