Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Makine Muhendisligi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Ozonhu

Makine Muhendisligi

Mesaj gönderen Ozonhu » Çrş Tem 27, 2016 2:27 am

Merhabalar. Ben fen bilimleri mezunuyum. Istanbulda iyi bir anadolu lisesinde okudum. Lise ortalamam 4.85. Ben lisans egitimimi istanbul universitesi iktisatta aldim. Simdi sorum su ben almanyada makine muhendisligi okumak istiyorum. Boyle bir sey mumkun mu ? Mumkunse 2016-2017 egitim donemine basvuru yapabiliyor muyum suan yoksa gec mi kaldim ? 2.sorum basvuru yaptigimda lise diplomasi mi universite ortalamasi mi yoksa 2009da girdigim oss sonucu mu referans alinacak ? 3.sorumsa almancam B1 seviyesinde ingilizcem ielts 7.5 hangi dilde lisans yapmam daha dogru sizce ? Cevabiniz almancaysa B1 le onkayit alabiliyor muyum ? Alirsam universitedeki hazirlik kursu parasini ben mi veriyorum yoksa normal semester parasi olan 200-250 € mu oduyorum ? Simdiden tesekkurler egitim hayatinizda basarilar.
Dipnot: bazi turkce karakterleri kullaniminda telefondan kaynakli problem yasiyorum. Kusura bakmayin.

Ozonhu

Makine Muhendisligi

Mesaj gönderen Ozonhu » Prş Tem 28, 2016 3:47 pm

Cevaplayacak yok mudur veya forumda daha once sorulmussa konuyu gosterin ordan okurum.

pardon

Makine Muhendisligi

Mesaj gönderen pardon » Prş Tem 28, 2016 5:18 pm

Daha onceden soruldugundan cevaplayan cikmamistir. Forumdaki seni ilgilendiren konulari okursan, istediginden fazlasini ogrenmis olursun.

Ozonhu

Makine Muhendisligi

Mesaj gönderen Ozonhu » Cum Tem 29, 2016 3:45 am

Baktim baya ama gormedim. Goren varsa link yapistirsin ordan bakarim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Makine Muhendisligi

Mesaj gönderen Physiker » Cum Tem 29, 2016 10:18 am

[quote]Ozonhu tarafindan yazilan metin:

Merhabalar. Ben fen bilimleri mezunuyum. Istanbulda iyi bir anadolu lisesinde okudum. Lise ortalamam 4.85. Ben lisans egitimimi istanbul universitesi iktisatta aldim. Simdi sorum su ben almanyada makine muhendisligi okumak istiyorum. Boyle bir sey mumkun mu ? Mumkunse 2016-2017 egitim donemine basvuru yapabiliyor muyum suan yoksa gec mi kaldim ? 2.sorum basvuru yaptigimda lise diplomasi mi universite ortalamasi mi yoksa 2009da girdigim oss sonucu mu referans alinacak ? 3.sorumsa almancam B1 seviyesinde ingilizcem ielts 7.5 hangi dilde lisans yapmam daha dogru sizce ? Cevabiniz almancaysa B1 le onkayit alabiliyor muyum ? Alirsam universitedeki hazirlik kursu parasini ben mi veriyorum yoksa normal semester parasi olan 200-250 € mu oduyorum ? Simdiden tesekkurler egitim hayatinizda basarilar.
Dipnot: bazi turkce karakterleri kullaniminda telefondan kaynakli problem yasiyorum. Kusura bakmayin.[/quote]

Teorik olarak makina muhendisligi okuyabilirsin. Ama tekrar yeniden bir lisans okumak istediginde ve yas olarak biraz da buyuk oldugundan vize sansin cok dusuk. Ingilizce IELTS 7.5 varsa ingilizce daha mantikli olur. Hazirlik ucretini ogrenci kendisi oduyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Ozonhu

Makine Muhendisligi

Mesaj gönderen Ozonhu » Cum Tem 29, 2016 11:37 am

Tesekkurler cevabiniz icin. Benim hangi diplomam esas alinacak ? Lise mi uni mi ? Yas 25 yolun yarisina 10 sene var daha :)