Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da üniversite hakkında sorularım

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
AhmetC

Almanya'da üniversite hakkında sorularım

Mesaj gönderen AhmetC » Pzr Eki 11, 2020 1:52 pm

Merhabalar,ben Alman vatandaşı olup yös aracılığıyla Türkiye'de üniversitenin birinde biglisayar mühendisliğine yerleştim ve eğitim hayatıma Almanya'da devam etmek istiyorum.Ancak bu konu hakkında pek bir bilgim yok ve bir kaç sorum vardı.İlk olarak liseyi 3 yıl anadolu lisesinde ve son yıl açık öğretim lisesinde yaptım,studienkolleg yapmak zorunda mıyım ?Uni assist üzerinde olmayan diğer üniversitelere başvurular nasıl ve nerden yapılıyor?
Uni-Assist üzerinde bazı üniversitelerde ''Der Studiengang ist momentan nicht zur Bewerbung freigegeben'' diyor bu o bölümde kontenjan kalmadığı anlamına mı geliyor? Ve son olarak bilgisayar mühendisliğinin almancada tam olarak karşılığı nedir,ben sorduğumda computer science diyen oldu informatik diyen oldu technische informatik diyen oldu biraz kafam karıştı.

Computer_Berkay

Re: Almanya'da üniversite hakkında sorularım

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Eki 11, 2020 2:33 pm

Aşağıdaki linkte İnformatik hakkında tüm bilgiler yazıyor inceleyebilirsiniz.

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... lioCats=16
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering