Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Belgeleri Arasında Kira Sözleşmesi Şart mı?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
rozva

Vize Belgeleri Arasında Kira Sözleşmesi Şart mı?

Mesaj gönderen rozva » Sal Şub 28, 2017 6:50 pm

Merhaba arkadaşlar,
Başvurduğum üniversiteler arasında en sonunda Regensburg'ta karar kıldım ve bir aksilik çıkmazsa 15-20 Mart arasında vize görüşmem olacak diye tahmin ediyorum.
Ancak devlet yurdu başvurusunu henüz dün yaptım (Yurtları direkt olarak okulun international office'i ayarlıyor ve yurt başvurusu için de okuldan kabul veya ön kabul almış olmak gerekiyor.) ve yurt çıkıp çıkmayacağı konusunda bana tam olarak ne zaman haber vereceklerinden emin değilim. Sizce vize görüşmesi için imzalanmış bir kira sözleşmesi ibraz etmem kesin olarak gerekli midir? Bunun yanı sıra Mart ayının ortalarına kadar bana yurt konusunda cevap gelmedi diyelim. Vize başvuru formunda yer alan "Nerede Kalacaksınız?" kısmını doldurmak için devlet yurdundan ziyade herhangi bir özel yurda mı başvuruda bulunmalıyım? Yardımcı olursanız minnettar olurum.

Mkyc01

Re: Vize Belgeleri Arasında Kira Sözleşmesi Şart mı?

Mesaj gönderen Mkyc01 » Sal Şub 28, 2017 7:40 pm

Vize belgeleri arasında kira sözleşmesi gibi bisey istenmiyor.Eğer yurt çıkmazsa özel yurtlara basvurursunuz yada Wg ararsınız.Ama nerde kalacaksınız kısmı o kadar da dikkat edilen bi konu değil.
Aller Anfang ist schwer.