Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 14 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Çrş Ağu 07, 2013 11:09 pm

Kozanadak, Birde universite kabuluyle ilgili bir sey yazmamissin. Uni kabulun var mi ? oda cok onemli .vizeye basvurmadan elinde olmasi gereken onemli seylerden biri. Kabul olmadan da basvurabilirsin ama forumdaki vize ani defterlerine biraz goz gezdirirsen kabulsuz basvuranlarin karsilastiklari olumsuzluklari gorursun.

Kozanadak

Mesaj gönderen Kozanadak » Çrş Ağu 07, 2013 11:19 pm

universite kabulum daha yok basvurulmadi daha ama basvurulucak sirket araciligi ile yapiyorum daha evraklari yollamadik ama kabul alinir diye dusunuyoruz daha dogrusu oyle dedi sirkettekiler ve benden kotu durumdakilerin kabul aldigini duymustum

Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Çrş Ağu 07, 2013 11:20 pm

[quote]Kozanadak tarafindan yazilan metin:

vize alma sansim vardir umarim ve korkmaya da basladim bir aileden garantorluk alinca sen onun yaninda yasiycaksin okumazsin diye red geliyormus onda da kararsiz kaldim acik liseye ayni dediginiz sebepten dolayi gitmedim zaten 1 sene mezun gibiydim 1 sene daha bu zorluklara katlanamam acik lise dezavantajini nasil ortadan kaldirabilirim daha da korkmaya basladim :([/quote]
aynen oyle garantorluk belgesi her zaman degil ama bazen sorun olabiliyor. mesela sen almanyada 10 dan fazla akrabam var sorun olmaz gibilerinden yazmissin tabi bu senin icin guzel birsey ama vize gorusmelerinde benim orda cok akrabam var kalacak yerim cok demen tam tersi senin icin kotu bise olur. Bu konudaforumdaki tecrubeli olan abilerimizin bana verdigi tavsiyeyi ben de sana veriyorum. Vize gorusmelerinde akrabalik mevzusundan olabildigince uzak dur :-)

GK

Mesaj gönderen GK » Prş Ağu 08, 2013 12:20 am

garantor belgesini cikartan kisilerin yaninda 1 yil kaldim sIkinti yok arkadaslar mis mus bunlari kim soluyorsa yalan :)

Kozanadak

Mesaj gönderen Kozanadak » Prş Ağu 08, 2013 2:46 am

Turkiyede hukuk kazandim almanyada hukuk okumak icin basvurucam ortalamam 72 herhangi bir universiteden kesin kabul alirmiyim peki ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Ağu 08, 2013 2:47 am

kesin kabul? almancan var mi ?

gdelikaya

Mesaj gönderen gdelikaya » Cum Ağu 09, 2013 12:42 pm

Bayramdan once girdim vize gorusmesine , bir tane tatli bir amca vardi hic uzmedi beni sagolsun. Eger yuksek lisans icin basvuruyorsaniz, lise diplomasi, osys belgesi vs gibi belgelerle ugrasmayin. Zira Izmir konsoloslugu sadece uni diplomami, kabul belgemi, bloke hesabi, motivasyon mektubu ve cv mi aldi, gerisini iade etti.
Daha sacma olani, nufustan alinan belgelerin hepsini de iade etti( fotokopileriyle beraber). Ulan o kadar para verdik onlara, bari soyleyin istemiyoruz diye.
Gorusme sonunda, adamin bizim yapacagimiz hicbir sey yok, almanya\'daki yabancilar dairesi ne zaman donerse o zaman alirsin sonucu, biz sadece araciyiz demesi gorusmeyi sonlandirdi. Parmak izleri alindi, tesekkur edildi, bir daha gorusmemek icin dua edildi.

GK

Mesaj gönderen GK » Cum Ağu 09, 2013 2:30 pm

birdaha gorusmemek icin keske dua etmeseydin izmir konsoloslugunda onay geldimi bidaha iceri giriyorsun ertesi gun gidip disaridan pasaportunu aliyorsun yani en azindan 3 bucuk yil once falan oyleydi :)

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Ağu 09, 2013 3:01 pm

1 sene once de oyleydi :)

gdelikaya

Mesaj gönderen gdelikaya » Cum Ağu 09, 2013 6:29 pm

[quote]Gurhan35 tarafindan yazilan metin:

birdaha gorusmemek icin keske dua etmeseydin izmir konsoloslugunda onay geldimi bidaha iceri giriyorsun ertesi gun gidip disaridan pasaportunu aliyorsun yani en azindan 3 bucuk yil once falan oyleydi :)[/quote]

simdi degismis kargoyla gonderecekler :)

cancolag

Mesaj gönderen cancolag » Pzr Ağu 11, 2013 6:18 pm

Ben bayramin 2. gunu vize gorusmesine gittim. baslayayim anlatmaya

biz 3 arkadas ayni gune randevu almistik, birlikte gidecegiz almanyaya da. neyse kapida arandik girdik iceri. girer girmez (sabah 8) izmir 7 numarali giseden cagirildim. oturdum evraklarimi verdim vs. (bu arada ikametgahin anne baba ikametgahinin vs. fotokopisine gerek yok sanirim orjinaline bakip bana geri verdi). sonra lise diplomama bakti, bornova anadolu lisesi demek dedi. evet dedim sanslisin dedi. ogrendim ki gorusmeyi yaptigim bayanla ayni okul mezunuymusuz :D benim universiteden kabulum vardi, b1 belgem ve iyi yazilmis motivasyon mektubum oldugu icin pek soru sormadi soracaklarimi zaten yazmissin motivasyon mektubunda dedi. sordugu ve hatirladigim sorular sunlar:

-yesil pasaportu kimden dolayi aldin anne babanin meslegi ne?
-gecimini bloke hesapla karsilayacagini soylemissin ama burda bloke hesapla ilgili bir sey yok? (3 gun once onaylatmaya geldik banka formunu onumuzdeki hafta ici isbankasindan acilmis olacak hesabim dedim, tamam dedi zorlamadi bu konuda)
-nerde kalacaksin orda? (yurt basvurularimizi da yaptik dedim)
-kac sene almanyada kalmayi planliyorsun? (en az lisans bitene kadar, sonrasi icin simdiden bir sey soyleyemem dedim, en az 5 yani dedi ve not aldi)
-ne zaman gitmeyi dusunuyorsun almanyaya? (24 eylul icin biletlerimizi aldik, dedim)
-hangi universiteyi kazandigimi sordu

bir de benim resit olmama 1 ay vardi ve gorusmede babam yanimda degildi. en cok o durumdan korkuyordum. almanyaya gidecegin tarihte resit olacagin icin sorun yok dedi, ayrica 18 yas alti oldugum icin vize ucreti olarak 60 degil 30 euro odedim. yani 18 yas ustunde olmanin da altinda olmanin da avantajlarini kullandim :D

daha sonra bloke hesabi getir ve seyahat sigortani yaptir bir an once dedi, tesekkur ettim ve bitirdik. umarim bir terslik cikmaz.

gezgin

Mesaj gönderen gezgin » Pzt Ağu 12, 2013 1:43 pm

merhaba arkadslar,

daha once burada yazdigim gibi Haziran ayinda dil kursu vize basvurum reddedildi. Gerekce Endustri muhendisliginde Almanca gerekli ve onemli degildir seklinde yazilmisti. Sonrasinda itiraz dilekcesi yazdim. Tam 1 ay sonra dilekceme cevap olarak beni tekrar gorusmeye cagirdilar.

5 Agustos tarihinde tekrar gorusmeye gittigimde bana garantorunuzun masraflarinizi karsilayamayacagi dusunuluyor bu durumda Almanya\'da bir banka hesabi acabilir misiniz dendi. Bana red cevabiyla birlikte gelen gerekcede boyle birsey yazmadigini ve eger boyle bir suphe olduysa garantorluk belgesini neden verdiklerini soyledigimde kadin cevap vermedi. Gorusme sonunda bizden haber bekleyin dediler ve yolladilar.

Bu uzun mesajin ozeti sudur ki; imkaniniz varsa garantorle basvurmak yerini her zaman banka hesabini tercih edin. Benim garantorum bir Alman firmasinda mudur ve yillik geliri 100 bin €, buna ragmen sorun cikarttilar. Haberiniz olsun.

emeke

Mesaj gönderen emeke » Pzt Ağu 12, 2013 3:55 pm

ben de bugun istanbul-taksimde vize gorusmesine girdim. 1 nolu odada. 60li yaslarda bi kadindi. lisans mi yuksek lisans mi ? nerde kalcaksin ? almancan nasil ? ailen nerde ? kac kardessiniz? dil okulu icin mi gidiyosun tarzi klasik sorular sordular. Insanlarin iyi ya da kotu yaklasimlarini pek dikkate almayin derim. Zira gecen sene isvicre icin vize gorusmesine gittigimde kadin cok guler yuzluydu belgelerde de eksik yoktu kesin cikar dedim ve red yedim. Garibime giden 2-3 ve 4. masalarda gorusmeye gelenle memur arasinda baya sohbet muhabbet oldu. Girerken sakin olun baska biseye grek yok. herkese basarilar.

fayfim

Mesaj gönderen fayfim » Çrş Ağu 14, 2013 1:24 pm

1 aylik bir bekleme sureci sonrasinda Bonn sehri icin 6 aylik dil kursu vizemi aldim. Hepinizin cok yardimi oldu, cok degerli bir site burasi. Tesekkur ederim yazan herkese.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Ağu 14, 2013 4:13 pm

tebrikler , ozellikle dil kursu vizesi icin ayri bir tebrik:)

ratmuhyaka

Mesaj gönderen ratmuhyaka » Çrş Ağu 14, 2013 6:32 pm

@fayfim

hayirli olsun,ben de dil kursu + master vizesi kovaliyorum. bayagi karamsarim acikcasi vize alabilme konusunda senin haberin biraz umut verdi diyebilirim. tekrardan hayirli olsun :D

lovehurts

Mesaj gönderen lovehurts » Prş Ağu 15, 2013 12:47 pm

Arkadaslar selamlar,

Benim de bu sabah istanbul konsoloslugunda gorusmem vardi. 1 numarali odadaki 50-60 yaslarindaki alman bayan ile gorustum. yaklasik bi 10 dakka boyunca hic birsey sormadan belgelerimi bilgisayara gecirmekle ugrasti. daha sonra ise cok temel bir kac soru sordu. annen- baban nerede yasiyor? kac kardesin var? kardeslerin nerede yasiyor gibi?
Birde mezun olduktan sonra bu zamana kadar ne yaptiysan anlat dedi, ben de is tecrubelerimi anlattim.
Bana sorduklari sorular bu kadardi, ben daha fazla soru sorar ve zorlar diye dusunuyordum. Gorusmesi bu sekilde gecip red alanlar var mi acaba?
Cok soru sorsalar ayri bir endiseleniyor insan, boyle bisey sormayinca ayri :) Ins su vize hayirlisi ile bir ciksa :)

lordin

Mesaj gönderen lordin » Prş Ağu 15, 2013 2:05 pm

Bahsettigin kisi ile gecen yil ben de vize gorusmesine girdim. Hicbirsey sormamisti. Buradan da okudugum kadariyla pek birsey sormuyor. Beklemekten baska care yok.
Garantor ile mi basvurdun?

lovehurts

Mesaj gönderen lovehurts » Prş Ağu 15, 2013 3:46 pm

Hayir bloke hesap actirdim. Gecen sene gorustum demissin. Vize sonucun ne oldu peki? olumlu mu?

lordin

Mesaj gönderen lordin » Prş Ağu 15, 2013 3:56 pm

Erasmus programi oldugu icin olumlu idi.

Kilitli