Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2023

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Ahmetftfhs

Re: Vize Ani Defteri - 2023

Mesaj gönderen Ahmetftfhs » Çrş Kas 29, 2023 2:10 am

Merhabalar,
Cuma günü (01.12.2023) tarihinde 23f vize başuvuru randevum var. İstenilen bekgeler arasında CV ve diploma var bu iki belge ile alakalı sorularım olacak;
1-CV ingilizce hazırlanmış herhangi bir onay olmayan düz bir CV olabilir mi yoksa bir gereklilik var mı?
2- Diploma türkçe ama europass damgalı ingilizce diploma eki var ve baya detaylı bir şekilde transkript dahil her şeyi açıklıyor. Türkçe belgeleri almanca çeviri halini de getirin diyor. Diplomayı çevirttirmem gerekiyor mu? Eğer öyle ise noter onaylı mı olması gerekir?
Teşekkürler şimdiden

wahlberg

Mesaj gönderen wahlberg » Çrş Kas 29, 2023 10:33 am

39F İzmir iData / Mainz

Randevu Başvurusu: 28.07
Randevu Atama: 04.09
Randevu Tarihi: 02.10
Dijital İletim: 01.11
Kargo Maili: 29.11 (Kargoyu durdurmalarını söyledik, iData'dan alacağız)

Öncelikle bu süreçte ne kadar yıprandığımı ve sinirlerimin gerildiğini söyleyerek başlamak istiyorum. Ayrıca forum bana çok yardımcı oldu, neredeyse her gün girip kontrol eder oldum, o yüzden burası iyi ki var :) Şimdi gelelim asıl demek istediğime. Hiçbir eksik belgem yoktu, çift ana dal kabulüm vardı ve bölümlerin ikisi de İngilizce (TOEFL belgemi sundum), YKS puanım ortalamanın üzerinde, lise diploma notum 96, Amerikan öğrenci ve turist vizelerim var, okul kaydım vardı, öğretmenlerimden referans mektupları dahi sundum. 39F vizeleri ortalama 4 ila 6 hafta arası gelirken ben tam olarak 58. günde kargo mailimi alabildim. iData'daki görüşmemi yapan görevli bana gidiş tarihimi sorunca 1 Kasım demiştim (okulum 23 Ekim'de başlamasına rağmen), ancak sürpriz kıvamında 1 Kasım'da ancak dijital iletimim yapılabildi. Hiçbir şekilde bu zamana kadar forumda 39F'yi bu kadar uzun sürede alabilen birini görmedim. Size tek verebileceğim tavsiye, bu süreci daha az sancılı geçirmek için bir uğraş bulmanız, insan ancak kafayı başka şeylerle oyalayınca feraha çıkabiliyor. Ve klişe ama evet, bir şekilde geliyor. Zaman hiçbir zaman geriye akmıyor, her zaman ileri akıyor, yani o zaman her türlü geçecek, ve vizeniz gelecek, ama İzmir pişmanlıktır. Bütün bekleyen herkesin en kısa zamanda güzel haberler almasını diliyorum.

karatass

Mesaj gönderen karatass » Çrş Kas 29, 2023 2:56 pm

Arkadaşlar 41 f vizesi kaç aylık veriliyor genel olarak? 3 ay gibi kısa bir süre verildiği oluyor mu?

Eugn

Mesaj gönderen Eugn » Çrş Kas 29, 2023 3:37 pm

Merhaba,
Yaklaşık 40 gün önce 41F için başvuru yaptım. Konsoloslukla konuştuğumda belgelerimin başvurumdan 10 gün sonra Almanya’ya iletildiğini söylediler. Ancak BVA ve AMT ile görüştüğümde dijital olarak herhangi bir belgenin onlara ulaşmadığını belirtiyorlar. Sizce bu durumda ne yapmam gerekiyor? Bilgi alabileceğim başka bir yer kalmadı.

1saliimdemir

Mesaj gönderen 1saliimdemir » Çrş Kas 29, 2023 3:54 pm

önlisans mezunu olup 36f vizeye giren var mı? tam olarak hangi belgeleri götürmemiz lazım hangilerini tercümana çevirtmeliyiz?

emirakcali

Mesaj gönderen emirakcali » Çrş Kas 29, 2023 4:02 pm

Eugn yazdı: Çrş Kas 29, 2023 3:37 pm Merhaba,
Yaklaşık 40 gün önce 41F için başvuru yaptım. Konsoloslukla konuştuğumda belgelerimin başvurumdan 10 gün sonra Almanya’ya iletildiğini söylediler. Ancak BVA ve AMT ile görüştüğümde dijital olarak herhangi bir belgenin onlara ulaşmadığını belirtiyorlar. Sizce bu durumda ne yapmam gerekiyor? Bilgi alabileceğim başka bir yer kalmadı.
Ben de 41F için aynı durumdayım, 42 gündür bekliyorum, belgelerim dış işlerindeymiş.

nurisis

Mesaj gönderen nurisis » Çrş Kas 29, 2023 4:06 pm

Herkese merhaba, bugün 44f için Ankara’da randevum vardı az önce çıktım ve deneyimlerimi paylaşmak istedim.
Çok kötü yorumlar da okumuştum ama büyükelçilikteki çalışanlar çok güleryüzlüydü.
Güvenlikten içeriye geçtim evraklarımı düzenlemesi için bir memurun yanına gittim.
Evraklarım düzenlendikten sonra 30 TL verdim.
Sıra alıp bekledim sıram gelince görüşme kabinine girdim. Bana denk gelen memur kadın gerçekten çok tatlıydı ve yardımcı oldu bayağı. Neden gitmek istediğimi sordu, mimarlık mezunusun neler yapıyorsun dedi ben de mimarlık okudum ama mimarlık yapmadığımı tatlı dükkanı açtığımı söyledim. Almancayı neden öğrenmek istediğimi sordu. Ben de sektörel kontaktlar kurmak istediğimi söyledim ama çok tatmin olmadı sanırım. Dil kursunda en önemli iki şey var şu anki almanca bilgin ve almanca öğrenme isteğin yani motivasyonun dedi. Bu cümlesini biraz olumsuz olarak algıladım. ÖSD A1 sertifikam var bu arada. Hangi kurdan başlayacaksın dedi ben de şu an A2.1 seviyesindeyim gidene kadar A2’yi bitirip B1 ile başlayacağımı söyledim. Bu dil kursu kayıt formunda yazmıyor dedi ben de 15 gün öncesinde bana seviye tespit sınavı yapacaklarını ona göre başlatacaklarını söyledim. Gerçekten sohbet havasında geçti ve memur çok güleryüzlüydü ben gerginlikten ve heyecandan gülemiyordum bile.
Sonra bana 8 soruluk form verdi. Gerçekten B1 seviyesi sorulardı. Bu forum olmasaydı soruları hiç anlamayabilirdim gerçekten iyi ki varsınız <3 Yine de ne kadar doğru cevapladım bilmiyorum çünkü bütün Almanca bilgim birbirine girdi kendimi çok kasmıştım ve ayların gerginliği vardı.
Pek iyi geçmedi diyebilirim. Hatta 2 soruyu anlamadım memur bana çevirdi… O bana yardımcı oldukça benim daha kötü hissetmem normal mi bilemiyorum.
Neyse kısaca sorular şöyleydi
1) Almanca bilgin ne, nerede öğrendin?
2) Almanyada akrabanız var mı?
3) Neden Almanca öğrenmek istiyorsunuz?
4) Daha önce Almanyada bulundun mu, bulunduysan ne amaçla?
5) Eğitim ve iş hayatınızı anlatır mısınız?
6) Hayat planın nedir?
7) Almanyada kendini nasıl finanse edeceksin?
8) Mesleğin nedir gibi bir soru vardı tam anlamadım bilmediğim kelimelerle kurulmuş bir cümleydi:(

Ardından biraz Almanca konuşalım dedi çok basit birkaç soru sordu. Nerede yaşıyorsun, kardeşlerin var mı, bugün günlerden ne gibi. Sonra parmak izi verdim ve teşekkür edip çıktım.

Birkaç aylık stres ve emekle bugünü bekledim şu an çok hissizim umarım hayırlısı olur. Biraz dertleşmiş gibi oldum iyi ki bu forumu buldum. Umarım bekleyen herkesin süreci sağlıklı geçer ve vizelerimize kavuşuruz.

Eugn

Mesaj gönderen Eugn » Çrş Kas 29, 2023 4:08 pm

emirakcali yazdı: Çrş Kas 29, 2023 4:02 pm Ben de 41F için aynı durumdayım, 42 gündür bekliyorum, belgelerim dış işlerindeymiş.
Hocam siz daha önce Almanya’ya gitmiş miydiniz? Bir de bu dış işlerine gittikten sonra tekrar BVA için sessizlik süresi mi beklemek gerekiyor bilginiz var mı bu konuda?

Beachandbeer

Mesaj gönderen Beachandbeer » Çrş Kas 29, 2023 4:35 pm

emirakcali yazdı: Çrş Kas 29, 2023 4:02 pm Ben de 41F için aynı durumdayım, 42 gündür bekliyorum, belgelerim dış işlerindeymiş.
Fikir olması için paylaşıyorum.. benim evraklarım önce dışişlerine oradan yetkili auslanderbehörde dairesine gitti.. bva ya attığım son maile gelen cevap ise auslanderbehörde de işlemlerimin tamamlandığı ve nihai kararın konsoloslukta olduğu şeklindeydi.. bu hafta pasaportumu almayı umut ediyorum

emirakcali

Mesaj gönderen emirakcali » Çrş Kas 29, 2023 4:45 pm

Beachandbeer yazdı: Çrş Kas 29, 2023 4:35 pm Fikir olması için paylaşıyorum.. benim evraklarım önce dışişlerine oradan yetkili auslanderbehörde dairesine gitti.. bva ya attığım son maile gelen cevap ise auslanderbehörde de işlemlerimin tamamlandığı ve nihai kararın konsoloslukta olduğu şeklindeydi.. bu hafta pasaportumu almayı umut ediyorum
Başvuru ve iletim tarihlerinizi iletebilir misiniz rica edersem ?

emirakcali

Mesaj gönderen emirakcali » Çrş Kas 29, 2023 4:46 pm

Eugn yazdı: Çrş Kas 29, 2023 4:08 pm Hocam siz daha önce Almanya’ya gitmiş miydiniz? Bir de bu dış işlerine gittikten sonra tekrar BVA için sessizlik süresi mi beklemek gerekiyor bilginiz var mı bu konuda?
Yok daha önce gitmedim. Bende aynı soruyu soruyorum kendime sessizlik süresi ile ilgili.

Eugn

Mesaj gönderen Eugn » Çrş Kas 29, 2023 4:48 pm

Beachandbeer yazdı: Çrş Kas 29, 2023 4:35 pm Fikir olması için paylaşıyorum.. benim evraklarım önce dışişlerine oradan yetkili auslanderbehörde dairesine gitti.. bva ya attığım son maile gelen cevap ise auslanderbehörde de işlemlerimin tamamlandığı ve nihai kararın konsoloslukta olduğu şeklindeydi.. bu hafta pasaportumu almayı umut ediyorum
Hocam siz BVA’dan dijital iletimle ilgili bir bilgi alabildiniz mi? Bir sessizlik süresi beklediniz mi yoksa belgelerin dış işlerinde bulunduğu zaman sessizlik süresine mi sayıldı?

Eugn

Mesaj gönderen Eugn » Çrş Kas 29, 2023 4:49 pm

emirakcali yazdı: Çrş Kas 29, 2023 4:46 pm Yok daha önce gitmedim. Bende aynı soruyu soruyorum kendime sessizlik süresi ile ilgili.
Teşekkürler sağ olun.

Beachandbeer

Mesaj gönderen Beachandbeer » Çrş Kas 29, 2023 5:34 pm

emirakcali yazdı: Çrş Kas 29, 2023 4:45 pm Başvuru ve iletim tarihlerinizi iletebilir misiniz rica edersem ?
Başvuru tarihim 19 ekimdi. Eksik evraklarım vardı. Eksik evrak olduğuna dair bilgiyi dışişlerine attığım mail ile öğrendim. 2 kasımda eksik evraklarımı ilettim ve aynı gün tüm evraklarım auslanderbehördeye dijital olarak iletildi.

Beachandbeer

Mesaj gönderen Beachandbeer » Çrş Kas 29, 2023 5:37 pm

Eugn yazdı: Çrş Kas 29, 2023 4:48 pm Hocam siz BVA’dan dijital iletimle ilgili bir bilgi alabildiniz mi? Bir sessizlik süresi beklediniz mi yoksa belgelerin dış işlerinde bulunduğu zaman sessizlik süresine mi sayıldı?
Dijital iletimim 2 kasımda gerçekleşti. O günden itibaren sessizlik süresini bekledim ve birkaç defa bvaya süreçle ilgili mail attım. Son attığım mailin cevabı ise işlemlerimin tamamlandığı şeklindeydi.
Belgeler auslanderbehördeye iletildikten sonra yani dijital teslimin yapıldığı gün sessizlik süresi işlemeye başlıyor

onuraydin.arc

Mesaj gönderen onuraydin.arc » Çrş Kas 29, 2023 5:40 pm

Merhaba
Çalışma izni eyalet ile alakalı olarak mı verildi?Yoksa ekstra bir girişiminiz oldu mu?Bildiğim kadarıyla şu an çalışma izni yok

gorkemcinar yazdı: Çrş Kas 22, 2023 2:47 pm Istanbul Konsolosluğu,36F,Hannover
Başvuru tarihi: 7 Ağustos 2023
Randevu atama: 9 Ekim 2023
Randevu :26 Kasım 2023
Pasaport teslim : 22.11.2023

1 Yıllık Multi Vize Ve 120 Gün çalışma izinli vize basılı olarak geldi

Eugn

Mesaj gönderen Eugn » Çrş Kas 29, 2023 5:47 pm

Beachandbeer yazdı: Çrş Kas 29, 2023 5:37 pm Dijital iletimim 2 kasımda gerçekleşti. O günden itibaren sessizlik süresini bekledim ve birkaç defa bvaya süreçle ilgili mail attım. Son attığım mailin cevabı ise işlemlerimin tamamlandığı şeklindeydi.
Belgeler auslanderbehördeye iletildikten sonra yani dijital teslimin yapıldığı gün sessizlik süresi işlemeye başlıyor
Çok teşekkürler Hocam. Son olarak dış işlerinin mailini paylaşabilir misiniz? Ben bir adrese mail attım ancak henüz cevap alamadım.

Beachandbeer

Mesaj gönderen Beachandbeer » Çrş Kas 29, 2023 6:17 pm

Eugn yazdı: Çrş Kas 29, 2023 5:47 pm Çok teşekkürler Hocam. Son olarak dış işlerinin mailini paylaşabilir misiniz? Ben bir adrese mail attım ancak henüz cevap alamadım.
Tabiki.
visa-processing@zentrale.auswaertiges-amt.de
Ben bu adrese mail attım ve yanlış hatırlamıyorsam 1 hafta sonra dönüş sağladılar.

ozcanhalil

Mesaj gönderen ozcanhalil » Çrş Kas 29, 2023 6:33 pm

Arkadaşlar merhaba. Ben 20 Ekim'de Ankara Alman Başkonsolosluğuna 36F için randevu başvurusy yaptım da hala atamam gerçekleşmedi. En son atanan kim? Ne kadar daha sürer bilgisi olan var mı? Bir de benim şu an A1 ÖSD sertifikam var A2 kendim çalışıyorum. Bir sıkıntı olur mu?

Meltemnur

Mesaj gönderen Meltemnur » Çrş Kas 29, 2023 6:46 pm

Beachandbeer yazdı: Pzt Kas 27, 2023 3:43 pm Merhaba, benim de görüşmem 19 ekimdeydi.. bende henüz bir dönüş alamadım. Bu hafta alabiliriz umarım
Konsolosluğa mail atmıştım bugün sonunda geri dönüş aldım anladığım kadarıyla ben 1 mart gidiş yazmıştım vizeniz varışınızdaan 3 ay önce verilecektir yazmışlar aralık da gelicek diye düşünüyrpum belki sizin de öyle olabilr diye paylaşmak istedim

Kilitli