Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 13 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
cemal

Mesaj gönderen cemal » Prş Tem 26, 2012 4:49 pm

almanca bilen arkadaslar yardimci olabilirse sevinirim. red gerekcesi olarak burada gorusme sirasinda mezuniyete dair bir belgemin olmadigini mi soyluyor acaba ? itiraz dilekcemde diplomamin tercumesini fotokopisi ile birlikte gondermistim.
metin bu;

Nach sorgfaeltiger Prufung der von Ihnen vorgelegten Unterlagen sowie Ihrer Angaben bei Vorsprache unter Abwaegung der offentlichen Interessen der Bundesrepublik Deutschland und Ihren insoweit schutzwurdigen privaten Interessen ist festzustellen, dass es ohne weiteres moglich und Ihren zuzumuten ist, den beabsichtigen Sprachkurs in der Turkei zu besuchen

yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Tem 26, 2012 5:08 pm

[quote]cemal tarafindan yazilan metin:

almanca bilen arkadaslar yardimci olabilirse sevinirim. red gerekcesi olarak burada gorusme sirasinda mezuniyete dair bir belgemin olmadigini mi soyluyor acaba ? itiraz dilekcemde diplomamin tercumesini fotokopisi ile birlikte gondermistim.
metin bu;

Nach sorgfaeltiger Prufung der von Ihnen vorgelegten Unterlagen sowie Ihrer Angaben bei Vorsprache unter Abwaegung der offentlichen Interessen der Bundesrepublik Deutschland und Ihren insoweit schutzwurdigen privaten Interessen ist festzustellen, dass es ohne weiteres moglich und Ihren zuzumuten ist, den beabsichtigen Sprachkurs in der Turkei zu besuchen

yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim.[/quote]

sundugunuz belgeler ve gorusme sirasinda verdiginiz bilgiler isiginda yapilan degerlendirmeye gore genel ve Almanya\'ya olan ilginizin devami icin mumkun olmadigina kanaat getirilerek, istediginiz dil kursuna Turkiye\'de gitmeniz beklenmektedir.

ozetle anladigim bu ufak tefek yanlislik ya da eksiklik olabilir hocam.

cemal

Mesaj gönderen cemal » Prş Tem 26, 2012 5:40 pm

tesekkur ederim. dusundugum gibi buyuk ihtimalle mezun oldugumu belirtmeme ragmen bunu bir belgeyle gorusme sirasinda destekleyemedigim icin oldu sanirim...

bakalim ins. itiraz dilekcesiyle duzelir...

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Tem 26, 2012 6:13 pm

ersin060 sana demistim galiba onceden istanbul icin de normal sayilabilecek bir sure bence kabul;)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Tem 26, 2012 6:16 pm

welly275 oncelikle gecmis olsun.Bende gorusmeden ciktiktan sonra ayni senin durumda hissetmistim kendimi , asiri heyecan yapmis ve istedigim cevaplari verememistim yani seni cok iyi anliyorum;)

Sure konusu bence onemli degil.Ben oncesin de dil kursu yapacagimdan tahmini bir rakam soylemistim.Sabretmek zorundasin artik umarim sonuc olumlu olur;)

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Tem 26, 2012 6:30 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

welly275 oncelikle gecmis olsun.Bende gorusmeden ciktiktan sonra ayni senin durumda hissetmistim kendimi , asiri heyecan yapmis ve istedigim cevaplari verememistim yani seni cok iyi anliyorum;)

Sure konusu bence onemli degil.Ben oncesin de dil kursu yapacagimdan tahmini bir rakam soylemistim.Sabretmek zorundasin artik umarim sonuc olumlu olur;)[/quote]

cok sagol hocam. ben dil kursunu burda tamamladim sertifikayi aldim ve okula kabulum gerceklesti. sadece universite egitimi icin basvuru yaptim. ama umarim o sure kismi sorun olmaz. sadece onu sebep gosterirlerse yandim ki ne yandim :)

sifa

Mesaj gönderen sifa » Prş Tem 26, 2012 9:39 pm

ben aile ziyareti icin turistik amacli gidiyorum :o

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Tem 26, 2012 10:18 pm

sifa, eger izmir olsaydi cuma gunleri konsoloslugun randevu hatti var 1 saat acik kalan surekli denersen 1 hafta sonrasina schengen vize basvurusu icin ucret odemeden randevu alabiliyosun dicektim.

sen tekrar randevu al ankarada buna benzer randevu sekli varsa.

ben farkli zamanlarda schengen icin 2 kez ret yedim fakat dedigim gibi tekrar randevu aldim ve almanya\'dan davetiye gonderen kisinin imzaladigi almanya\'da kalmayacagina garanti veriyorum ve yasal sorumlulugunu aliyorum tarzi bi yazi da aldim elime. gorusme sirasinda da etkili bir konusma yaptim. hatta en sonunda ret vercekseniz bos yere param yanmasin alayim basvuruyu demistim :) 2-3 gun sonra vize elimdeydi.

ersin060

Mesaj gönderen ersin060 » Prş Tem 26, 2012 10:36 pm

eren evet soylemistin kardesim. Umarim yarin vizemi alir, haber veririm :) yorumun icin tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Tem 27, 2012 10:51 am

[quote]sifa tarafindan yazilan metin:

ben aile ziyareti icin turistik amacli gidiyorum :o[/quote]

liseyi yeni bitirdiysen ve herhangi bir universitede kaydin yoksa vize alma sansin cok dusuk.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Tem 27, 2012 11:01 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

[quote]sifa tarafindan yazilan metin:

ben aile ziyareti icin turistik amacli gidiyorum :o[/quote]

liseyi yeni bitirdiysen ve herhangi bir universitede kaydin yoksa vize alma sansin cok dusuk.[/quote]

evet dogru. turkiyede seni baglayan birsey olmasi lazim. ben ogrenci olmama ragmen ret almistim. dedigim sekilde yapinca verdiler.

ersin060

Mesaj gönderen ersin060 » Cum Tem 27, 2012 12:18 pm

arkadaslar 06.07.2012 tarihinde basvurmus oldugum ogrenci vizem bugun geldi :) buradan degerli yorumlarini esirgemeyen degerli arkadaslarima cok cok tesekkurler. tam 21 gunde vizem geldi. :)

buradan vize bekleyen tum arkadaslarima bol sabir ve bol sans diliyorum.

ozgun427

Mesaj gönderen ozgun427 » Cum Tem 27, 2012 12:24 pm

[quote]ersin060 tarafindan yazilan metin:

arkadaslar 06.07.2012 tarihinde basvurmus oldugum ogrenci vizem bugun geldi :) buradan degerli yorumlarini esirgemeyen degerli arkadaslarima cok cok tesekkurler. tam 21 gunde vizem geldi. :)

buradan vize bekleyen tum arkadaslarima bol sabir ve bol sans diliyorum.[/quote]

hayirli olsun, bol sanslar bundan sonrada, gorusmede gidecegin tarihi bu 21 gun sonrasi icin mi bildirmistin acaba?

ersin060

Mesaj gönderen ersin060 » Cum Tem 27, 2012 12:28 pm

tesekkur ederim. yok ben 01.09.2012 tarihinde gideicem dedim. zaten gorusmem incelersen evraklarimda oyle olagan ustu iyi gecti. sadece 3 soru sordu. vize gorevlisinden Allah razi olsun. bilerek cuma gununu sectyim hem keyfi yerinde gorevli vardi hem de cuma gunu insanlar mutlu oluyor, haftanin son is gunu oldugu icin.

ozgun427

Mesaj gönderen ozgun427 » Cum Tem 27, 2012 12:33 pm

tesekkur ederim. yok ben 01.09.2012 tarihinde gideicem dedim. zaten gorusmem incelersen evraklarimda oyle olagan ustu iyi gecti. sadece 3 soru sordu. vize gorevlisinden Allah razi olsun. bilerek cuma gununu sectyim hem keyfi yerinde gorevli vardi hem de cuma gunu insanlar mutlu oluyor, haftanin son is gunu oldugu icin.[/quote]

Ben hic oyle dusunmemistim ve pazartesi yaptim gorusmemi :)
evet senin evraklar bomba misaliymis :D

ersin060

Mesaj gönderen ersin060 » Cum Tem 27, 2012 12:36 pm

evet bayagi kalabalikti evraklar :) ins. sende bir an once vizeni alirsin kardesim.

arkadasar vizeye ;Erwerbstaetigkeit nicht gestattet
yazilmis calima iznim var mi yok mu acaba. D titpi vize vermisler 90 gunluk. sanirsam oraya gidince otumuna cevirecegiz. bilgisi olan arkadas varsa yardimci olabilir mi? tesekkurler

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Tem 27, 2012 1:46 pm

evet bayagi kalabalikti evraklar :) ins. sende bir an once vizeni alirsin kardesim.

arkadasar vizeye ;Erwerbstaetigkeit nicht gestattet
yazilmis calima iznim var mi yok mu acaba. D titpi vize vermisler 90 gunluk. sanirsam oraya gidince otumuna cevirecegiz. bilgisi olan arkadas varsa yardimci olabilir mi? tesekkurler[/quote]

hayirli olsun ersin.

erwerbstaetigkeit nicht gestattet calis olanagina izin verilmemistir demek. ama bu suan icin gecici vizen oldugundan olabilir. Almanya\'da yabancilar subesinden vizeni oturuma cevirirken daha detayli bilgi alabilirsin. ben ogrenci vizesiyle part-time calisabilme imkani var diye biliyorum. bu sekilde iznin yoksa bile oturuma cevirdikten sonra tatillerde, derslerim olmadigi zaman calismak da istiyorum diye basvuru yapip da alabilirsin sanirsam. ama oturumu aldiktan sonra arastir sonra niye calismak istiyosun ogrenci degil misin sen demesinler :)

ersin060

Mesaj gönderen ersin060 » Cum Tem 27, 2012 5:58 pm

welly275 bilgi icin tesekkurler evet bende oyle dusnuyorum. oturuma cevirdikten sonra izin var diye biliyorum. yorumun icin tesekkurler kardesim. darisi bekleyenlerin basina :)

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Cum Tem 27, 2012 6:46 pm

5.kez ogrenci vizesine dun basvurumu yaptim.
tum evraklarim tamdi. ayrica diger basvurularimda olmayan istenilen sartli universite kabul belgemde vardi.mulakat yaklasik 10 dk surdu.2 soru sordu 1.si ikinci universiteyemi basvurdun bende evet fakat farkli bir dalda okumak icin dedim kendi bransim isletme basvuru yaptigim dal ise isletme enformatigi oldugunu soyledim.2.si onceki basvurularinda a1 a2 belgelerini sunmusmuydun dedi evet dedim. tamam dedi.bilgisayara biseyler yazdi evraklari inceledi derken 60 euro aldi.beyaz kagit arti 3.fotografimi verdi.biraz sonra seni cagiracagim bekle dedi.
2.goresmeyi malesef terminim sabah olmasina ragmen yogunluktan ogleden sonraya kaldim ogleden sonra tekrar gelmem soylendi.neyse gittim bekliyorum.yarim saat gecti derken cagrildim ban soylenen aynen soyle tamamdir bu kadar gidebilirsiniz dedi gorevli baska bisey yoktu bende sordun peki ne zaman yanit alabilirim sonuca dair dedim 4-6 hafta sonra dedi.

sunu anladimki anlik vizede verebiliyorlar orda birkac ogrenci vardi erasmus 4, 6 ve 9 ay icin vizeleri ayni gun icinde onaylandi.birkac gun sonra pasaportlarini alacaklar.cunku vizelerinin onaylanip onaylanmadigini sorduklarinda onaylandi vizeniz demisler.acikcasi onlarin adina sevindim.

benim gibi vize bekleyen herkese bol sans ve sabirlar diliyorum.vizesi olumlu gelenlerinde hayirli olsun.egitim hayatlarinda basarilar.

4.redden sonra 5.kez dil+universite icin basvurdum yakinda terminin var.

1.vize dil+universite eksik evrak bloke tam edildi.onlisans mezunu.a1 a2 yok sonuc red
2.vize dil+universite evraklar tam bloke dahil.onlisans mezunu.a1 a2 var.sonuc red
3.vize sadece dil amacli.evraklar tam.a1 a2 var onlisans mezunu.sonuc red.
4.vize dil+universite .evraklar tam.a1 a2 var.onlisans mezunu yine sonuc red.
klasik red cevaplarindan almanyada okumak amacinda oldugunuzdan suphe duyuldu.okuyup okuyamacaginizdan tereddutleirmiz var gibisinden.

5.vize dil+universite: evraklar tam.a1 a2 var.onceki basvurularimda kesin kabul yoktu gecici kabul fakat kayit tarzi gibi idi.bu sefer kesin kabul belgem mevcut.oncesinde dil kursu ile universite ayni sehirde fakat ayri yerlerde idi.bu sefer dil kursu universite bunyesinde ve baska sehire bu sefer basvuru yaptim.
5.basvuru yaparken lisans mezunu olarak basvuracagim.isletme alanim. yanliz onceki basvurlarimda daha once isletme 2 yillik okumussun simdide bitrmek uzeresin demislerdi bu sefer farkli bir alan isletme enformatigi bolumune basvuruyorum.olduki umarim olmaz yine red olursa bu sefer master olarak basvuru yapmayi dusunoyurm.
sizce anormal olan bir durum varmi???? sahsen vize itirazlarida sonuc vermedi berlindne avukatta geldi konsolosuluga benim adima avukatim arastirdi almandi kendisi denilen gecici kabul belgesi yok demisler. halbuki 3 fotokopi vermistim sonrasi tekrar gittim vizeye basvuru yaptim sonuc yine red.bana eksik evrak demiyorlar klasik soyut nedenler.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Tem 27, 2012 7:27 pm

Ogrenci vizelerinin ayni gun verildigini hic duymadim;)Sorunsuz bir gorusme olmus umarim alirsin bu sefer.

Kilitli