Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vizeyi aldıktan sonra okul değişikliği

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
casanova

Vizeyi aldıktan sonra okul değişikliği

Mesaj gönderen casanova » Sal Mar 22, 2022 9:27 pm

Arkadaşlar İngilizce bir lisans programı için direkt kabul aldık ve vizemizi de aldık diyelim.
Vİzeyi aldıktan sonra başka bir okuldan kabul gelirse/fikrimizi değiştirirsek, o okula gitme prosedürü nasıl ilerliyor?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Vizeyi aldıktan sonra okul değişikliği

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Mar 23, 2022 3:20 pm

O üniversiteye kayit, sonra o sehirde ikamet kaydi ve direkt o sehirde oturum izni icin basvuru.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

casanova

Mesaj gönderen casanova » Çrş Mar 23, 2022 8:37 pm

Physiker yazdı: Çrş Mar 23, 2022 3:20 pm O üniversiteye kayit, sonra o sehirde ikamet kaydi ve direkt o sehirde oturum izni icin basvuru.
hmm hocam ilk kabul gelen okula kaydımızı yapmamız gerekmeyecek mi ama başta. onu silecek miyiz

bir de ikametgah kaydını ve oturum izni başvurusunu vs. yapmak için direkt uçağa atlayıp sorgusuz sualsiz o şehire gidip yerleşiyor muyuz yoksa gitmeden önce yapmamız gereken bir şey mi bu

Taconikky

Mesaj gönderen Taconikky » Pzt Nis 18, 2022 11:38 am

Ben de benzer bir durumdayım. Berlin için başvuru yaptım ve vizemi aldım ama başka şehirde uzun süreli konaklama ayarlayabildim. Berlin'e uçak biletim var, Berlin'den başka şehirde geçip ikamet kaydını başka şehirde yapabilir miyim?

Bilenler yazarsa sevinirim, teşekkürler.