Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

NC\'siz ve Munih Yakinlarinda Okul ve Bolum?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ahmetdanis

Mesaj gönderen ahmetdanis » Pzt Tem 23, 2012 2:15 pm

Merhabalar tekrar, bu hafta LYS sonucum geldi; yarin da tercihlerimi yapacagim. Ekonomi veya Isletme istiyordum ozellikle LMU\'da veya Hochschule Munchen\'de. Almanya\'da okuyacaksam sadece Munih\'te kalabilirim. Cunku akrabalarim orada ve Munih\'e kucuklugumden beri gitmekten cok alistim; heryerinide biliyorum neredeyse.

Sonuc olarak ben 13 sene Istanbul\'da akredite olmus FMV Ozel Isik okulunda okudum, ama diploma notum cok dusuk 54. Bu ortalamayla Munih\'ten kabul alabilecegime emin degilim. Bu yuzden Munih\'te kalip sabah trenlede gidebilecegim yakinlikta okullar nelerdir? Isletmecilik yapmayi dusunuyorum ilerde. Isletme veya Ekonomi gibi NC\'siz ve kabul almasi daha kolay olabilecek onerebileceginiz bir bolum var mi?

Sizce 54 diploma notuyla Munih\'te BWL veya VWL\'den kabul almam cok mu zor? Neler onerirsiniz?

Cok tesekkurler...

GK

Mesaj gönderen GK » Sal Tem 24, 2012 4:44 pm

bayern eyaletinde uni bamberg var ncsiz alan ama munchen e sanirim uzak.
almanyaya geldikten sonra farkediceksin once gel burda dil kursuna git uni zamani gelince akraba yaninda kalinmiycagini anlicaksin bunu kendim yasadigim icin soluyorum ki akrabalarimla aram 10 numara 5 yildiz herhangi bir problemim yoktu :) sartli kabul icin illa munchen den bir okuldan kabul almana gerek yok vize icin her hangi bir okuldan al sinavi gectikten sonra basvurursun istedigin okula.

genelde VWL e kabul BWL den daha kolaydir Hochschule denersen girebilme ihtimalinde daha fazla olabilir uniye basvuran yabanci ogrenci sayisi oldukca fazla sende onlar arasinda degerlendirilceksin ve 54 puan 3,6 gibi bi ortalamaya vuruluyor alman sisteminde ama aciklanan nc puanlari almanyadaki olan uni adaylari icin sanirim cunku ben 3,0 olan nc li bi okula 3,3 diploma notumla girmistim burdaki yabanci ogrenciler icin olan nc sistemini bende anlamis degilim.

ahmetdanis

Mesaj gönderen ahmetdanis » Sal Tem 24, 2012 6:53 pm

Bizim kendi evimizde var Munih\'te tek basima kalabilirim orada da. Baska sehirde olursa sikinti olur benim icin, oyuzden.

Baska sehirden universiteden de kabul aldiktan sonra, DSH\'yi da gectikten sonra LMU yada Hochschule Munchen den birinden kabul gelmezse diye bir korkum var. Sonra geri donup 1-2 yil kaybetmek istemiyorum.

Bununla ilgili ne dusunuyorsunuz? Ne yapmami onerirsiniz?

GK

Mesaj gönderen GK » Sal Tem 24, 2012 8:29 pm

Sirf onun icin geri donceksen niye geliyosun :) kimse sana kabul alirsin veya alamassin tarzinda kesin bi cevap veremez ama hochschule basvurunda sansin daha fazla olur diyebilirim.

ahmetdanis

Mesaj gönderen ahmetdanis » Çrş Tem 25, 2012 1:56 am

1.5 sene DSH\'ya hazirlandiktan sonra Munih\'te okula giremezsem istanbula donucem. Munih disinda kalma sansim yok onun icin soyluyorum. Benim puanlarimda daha once kabul almis birisi var mi? Yoksa cok mu dusuk onu merak ediyorum. Yoksa ya bilgiye yada ozyegine baslicam istanbulda direk.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Tem 25, 2012 3:36 pm

Bu bolumlerden birisine mutlaka kabul alirsin:
http://www.hm.edu/allgemein/studienang ... ge.de.html

ahmetdanis

Mesaj gönderen ahmetdanis » Çrş Tem 25, 2012 9:22 pm

Ozaman ilk once sartli kabul alabilecegim herhangi bir universiteye basvurmam gerekiyor Almanya\'ya gitmek icin. Daha sonra DSH\'dan sonra Munih\'e basvuruyorum. En kotu Hochschule\'de o bolumlerden birine girerim ozaman dimi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 26, 2012 1:06 am

aynen.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Tem 26, 2012 6:40 pm

ben de hochschule munchen, rosenheim, augsburg, regensburg\'u arastirmistim ve basvuru yaptim ama dil sertifikam vardi benim. sartli kabul diye bir secenekleri oldugunu hatirlamiyorum. sadece dil sertifikasini 15 temmuza kadar alamayanlar kesin kayit tarihine kadar bunu daha sonra da sunabilir deniyordu. ama yine de derinlemesine arastirman gerekiyor.

ben TestDaf\'da tum bolumlerden 3 aldim. bunu 1 sene kursa giderek yaptim. emin ol almanyada dil kursuna gitsen 1 senede daha iyi bir seviye alirsin. DSH TestDaf farketmez.

ahmetdanis

Mesaj gönderen ahmetdanis » Cum Tem 27, 2012 2:00 am

Peki hochschule\'nin basvurularda turk ogrencilere yaklasimi nasil? Rahat kabul alabildin mi?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Tem 27, 2012 11:10 am

[quote]ahmetdanis tarafindan yazilan metin:

Peki hochschule\'nin basvurularda turk ogrencilere yaklasimi nasil? Rahat kabul alabildin mi?[/quote]

yaklasim olarak kotu bir muamele gormedim. zaten basvuruyu online yapip sonra kagitlari gonderiyosun. bazi ufak detaylari maille sordum hepsini cevapladilar sorun olmadi. herhangi kotu yaklasim sezmedim.

hatta biri ilk mail attigimda basvuru yapiyorum falan su konuda bilgi verir misiniz demistim. kadin sagolsun sunlari yaptin mi yapmadiysan numarani ver hemen arayayim seni anlatayim biran once onlari yapman gerekiyor demisti :)

rosenheim\'da nc sistemi yok bilgisayar muh icin. o yuzden ordan konsolosluk icin yazi isterken direk kabul kagidi geldi kagitlari gondertikten 2 hafta sonra.

benim arastirdigim hochschule\'lerde yabanci ogrenciler icin ayri bir kontejan vardi. "auslaender" diye. o kategoriden giriyosun. almanlarin kendi kategorisi ayri