Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Mechatronics yada Automation & Robotics Okumak - Tercih Hakkında

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Denizz

Mechatronics yada Automation & Robotics Okumak - Tercih Hakkında

Mesaj gönderen Denizz » Pzr Nis 16, 2017 5:49 pm

Arkadaşlar Merhaba,
Burada üni başvuruları ve vize başvurusu için bir çok soruma yanıt aldım ve sayenizde bu kış dönemi için Almanya'da öğretim hayatıma başlayacağım. Bu vesileyle başta Welly ve Physiker olmak üzere herkese teşekkür ederim.

Okul kabul ve vize onay zımbırtılarını geride bıraktığım için artık birazda bölümler/sektörler hakkında bilgi almak istiyorum. İki bölümede başvurdum, henüz ikisinin kabul komiteleri toplanmadığı için geri bildirim olmadı. Fakat kabul gelsin gelmesin sizce bu iki alandan (Mechatronics - A&R) hangisinin geleceği Almanya'da yada Avrupa'da daha açık? Hangilerinin iş bulma imkanı yüksek olur ve yaşam/çalışma koşulları daha yüksektir. Biliyorum bu sana bağlı, işinde iyiysen işde bulursun güzelde yaşarsın diyeceksiniz. 2 yıldan fazladır özel sektördeyim bunun farkındayım bende ama genel anlamda gözlemlediğiniz nedir.

Mesela Türkiye'de mekatronikçiler pek fazla bilinmez ve yeni yeni iş ilanları artmakta. Fakat otomasyon (plc-scada) mühendisleri en büyüğünden küçüğüne bir çok firmanın projelerinde, argesinde çalışabilir. Hatta çok da küçük olmayıp, ama patron bazlı firmaların sözüm ona patronları mekatronik mühendisliğinden haberi bile yoktur.

Yukarıda Türkiye'de ki durumdan bahsettim. Elbette Almanya'da durum bu değildir ama genel olarak bu iki alan hakkında bilgili arkadaşlar kendi gördükleri, deneyimlediklerini paylaşırlarsa çok sevinirim.

Teşekkürler.

Makineci

Re: Mechatronics yada Automation & Robotics Okumak - Tercih Hakkında

Mesaj gönderen Makineci » Pzr Nis 16, 2017 9:10 pm

Merhaba deniz bende bunları cok merak ediyorum bende mekatronik yazmayi dusunuyorum gelecek araç teknolojileri vs icin makine muhendisliginden daha cok revacta olacagini dusunuyorum onceden makine istiyordum ama vazgectim artık yazılım ve elektronik var mekanik azaldi secimin guzel bence..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Nis 17, 2017 9:05 pm

Otomasyon ve robotik alaninda is imkanlari daha iyi.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Prş Nis 20, 2017 1:52 pm

Physiker yazdı:Otomasyon ve robotik alaninda is imkanlari daha iyi.
Teşekkürler Gürkan bey paylaştığınız bilgi için. Peki Embedded systems ile A&R karşılaştırırsanız yorumunuz ne olur?

Zebercet

Mesaj gönderen Zebercet » Prş Nis 20, 2017 2:47 pm

Physiker yazdı:Otomasyon ve robotik alaninda is imkanlari daha iyi.
Endüstri mühendisliğiyle ilgili bilginiz var mı? İş imkanları nasıl?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Nis 20, 2017 3:03 pm

Embedded sistemin is alanlari da cok iyi yine.

Endüstri mühendisligi egitimi makina veya elektronik agirlikli yapilirsa iyi.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com