Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yeminli tercümeye konsolusluk onayı gerekiyor mu?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
rozva

Yeminli tercümeye konsolusluk onayı gerekiyor mu?

Mesaj gönderen rozva » Pzt Ara 05, 2016 2:40 pm

Merhaba arkadaşlar. Önümüzdeki günlerde 5 farklı üniversiteye başvurmak üzere evraklarımı yollayacağım ve bunun için de bu sabah fahri konsolosun yolunu tuttum. Islak imzalı lise-üniversite diplomaları, dil sertifikaları ve pasaport fotokopilerine tek tek beglaubigung yaptırdım. Fakat yeminli tercümana yaptırtmış olduğum lise diploması ve Ösym sonuç belgesinin tercümelerine konsoloslukta mühür bastırmayı unuttum. Sizce bu tercümeler için konsolosluk onayından ziyade noter onayı+apostil yeterli midir? Yardımcı olursanız memnuniyet duyarım...

Mkyc01

Re: Yeminli tercümeye konsolusluk onayı gerekiyor mu?

Mesaj gönderen Mkyc01 » Pzt Ara 05, 2016 6:28 pm

Tercümleri konsolosluk onayına ya da noter de onaylatma gerek yok tercümanın mührü varsa bu yeterlidir
Aller Anfang ist schwer.

rozva

Mesaj gönderen rozva » Pzt Ara 05, 2016 6:58 pm

Ben de böyle biliyordum, fakat tercümanım, tercüme belgeler için konsolosluk veya noterden tasdik gerektigini soyleyince epey kafam karıştı doğrusu

Mkyc01

Mesaj gönderen Mkyc01 » Pzt Ara 05, 2016 7:25 pm

Yok karışmasın eğer tercümanın damgası varsa tamamdır hepimiz bu şekilde yaptık
Aller Anfang ist schwer.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Pzt Ara 05, 2016 9:04 pm

Mkyc01, tercümanlar fazla kopyaya damga vurmak için ekstra ücret alıyor mu yoksa çıkartmışken istediğimiz kadar kopya damgalıyorlar mı?

Birde bu söylediğin uni-assist ile başvurularda da geçerli mi? Uni-assist, noter+apostil veya konsolosluk onayı istiyor benim bildiğim kadarıyla.
Teşekkürler.

Mkyc01

Mesaj gönderen Mkyc01 » Pzt Ara 05, 2016 9:16 pm

Tercümana göre değişebilir bu bazıları alıyor bazıları almıyor örneğin bende almamıştı evet dediğim uni-asist ile başvurularda geçerli
Aller Anfang ist schwer.