Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DTZ A2 B1 Prüfung

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Ozonhu

DTZ A2 B1 Prüfung

Mesaj gönderen Ozonhu » Pzt Kas 28, 2016 1:00 pm

Selam arkadaşlar A2 sertifikası almıştım 2 ay önce. Aralık 17'de de B1 prüfung yapcam vhsnin (TLC ve Geothe beraber hazırlıyormuş) yaptığından. Şimdi sorum bu bana yardımcı olacak bir kitap önerebilir misiniz ? Fono almanca dilbigisi kitabına baktım aslında güzel anlatmışlar ama B1 konuları orda yok gibi geldi bana. Önerebilieceğiniz türkçce veya ingilizce konu anlatımlı bir kitap var mı ? veya sadece Übunglarla mı uğraşayım ? Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler şimdiden.

karamolly

Re: DTZ A2 B1 Prüfung

Mesaj gönderen karamolly » Pzt Kas 28, 2016 1:14 pm

Merhaba Ozonhu,

Kusura bakma sana yardımcı olamacağım fakat yardımını istemek için yazıyorum.

6 aralıkta Goethe de A2 sınavına giricem. Benimle paylaşacağın önemli bilgiler ve kaynak varsa özellikle sprechen bölümü için çok sevinirim.

Gerekli birçok araştırmayı gerek ingilizce gerek almanca netten araştırdım. Fakat ne kadar çok bilgi o kadar çok hazırlık ve başarı demek.

Şimdiden teşekkür ederim.

Ozonhu

Mesaj gönderen Ozonhu » Sal Kas 29, 2016 12:24 pm

Dün kitapçıda bakınırken Prüfungtraining A2 ve B1 diye bi kitap gördüm Cornelsen diye bir yayıncıdan. Bakamadım pek ama işe yarar gibi duruyor. Bir bak istersen.

karamolly

Mesaj gönderen karamolly » Sal Kas 29, 2016 3:24 pm

Merhaba Ozonhu,

İnternette biraz araştırma sonucunda pdf+audio sunu buldum daha önce görmemiştim gerçekten çok faydalı bir kaynak umarım sınava kadar bir iki kere bitiririm.

Çok teşekkür ederim.

Saygılar.

Ozonhu

Mesaj gönderen Ozonhu » Cmt Ara 03, 2016 2:22 pm

Linkini paylaşabilie misin bir bakayım ben de

karamolly

Mesaj gönderen karamolly » Cmt Ara 03, 2016 3:42 pm

Merhaba Ozonhu,

Şimdi tekrar geçmiş te sıkı bir araştırma yapmam lazım zaman tasarrufu açısından mail adresini yazarsan gönderebilirim.

caglartsr

Mesaj gönderen caglartsr » Pzr Ara 04, 2016 7:39 pm

Goethe a2 sertifika sınavından 1 hafta önce geçtim. yardım isteyenlere tavsiyelerim şu şekilde olur,

schreiben teil için iki adet mail/sms isteniyor biri özür niteliğinde diğeri termin amaçlı. toplam her biri için 30-40 kelime olmalı oldukça basit. 25 almıştım.
sprechen oldukça basit ancak bağlaçlara ve dat.-akk.'e dikkat etmek gerekli. bu da 25 geldi.
lesen teil 4 ayrı bölümden oluşuyor, biri zorlasa da diğer üçü oldukça basit. kelime bilgisi çok önemli rol oynuyor. bol bol hikaye kitabı okumak gerekli ve sınava girmeden bir test çözerseniz 24-25 almak çok zor değil.
hören teil diğer bölümlere göre zordu. sınava giren herkes belirli yerlerde zorlandı.4 farklı bölümden oluşuyor, hava durumu, haberler ve bir yazar hakkında ja,nein cevaplı ropörtaj bölümü vardı. hören'in son bölümü en zoru oluyor sanırım

hören dışında çok fazla çalışmaya gerek yok. sınava girmeden bir adet örnek test çözerseniz tam puanla geçersiniz. hören için pratik yapmak şart. schreiben da ise tamamen istenen konulara odaklanmak gerekli. başarılar herkese.

karamolly

Mesaj gönderen karamolly » Pzr Ara 04, 2016 8:45 pm

Merhaba Caglartsr,

Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.

Salı günü A2 sınavına giricem.

Peki sınava Goethe de mi girdin birçok alıştırma materyali çözdüm goethe ye yönelik fakat yapı olarak biraz farklı sanırım senin anlattıgınla. Gerçi hazırsın nerde nasıl girdiğin önemli değil yaparsın ama kendimi çok donanımlı hissetmiyorum kendim çalıştım herhangi bir yardım almadım ayrıca 60 la geçsem yine yeter gözüyle bakıyorum.

caglartsr

Mesaj gönderen caglartsr » Pzr Ara 04, 2016 9:08 pm

Sınava Goethe'de girdim ancak A2 sınav formatı geçtiğimiz ay değişti bu yüzden bazı farklar var.

Schreiben'da iki mail yazıyorsunuz biri 20-30 diğeri 30-40 kelime arası minimum.
lesen ve hören'da 4 ayrı bölüm var. boşluk doldurma kaldırıldı sanırım sadece çoktan seçmeli şıklar var. o yüzden goethe'nin internet sitesinde ki deneme çok fazla yardımcı olamaz. lesen ve hören'da toplam 40 soru var.
sprechen'da ise ilk bölümde parteniriniz ile verilen anahtar kelimeler ile ilgili 4-5 soru sorup daha sonra cevap veriyorsunuz. ikinci bölümde ise verilen bir ana tema hakkında yaklaşık 1,5-2 dk arası konuşuyorsunuz(monolog). bana bu bölümde hayalimde ki bir ev hakkında konu gelmişti. üçüncü bölümde ise partneriniz ve sizden termin organize etmeniz isteniyor. size bir program veriliyor ona göre saat saat veya gün gün konuşuyorsunuz.

başarılar,

karamolly

Mesaj gönderen karamolly » Pzr Ara 04, 2016 9:18 pm

Tekrar Merhaba,

Hay Allah! Gerçekten çok teşekkür ederim sınava sayılı günler kala en azından büyük bir süpriz olup orda elime ayağıma dolaşmadı. Nispeten bu değişikliğe hazırlıklı olucam.

Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. Baya bir fark var son zamanlarda o alanlara yönelik çalışmalar yapayım.

karamolly

Mesaj gönderen karamolly » Pzr Ara 04, 2016 9:20 pm

Birde sınav 6 aralıkta değilmiydi sen nasıl erken girdin. Allah alla sınav tarıhinimi yanlış biliyorum diye hemen kontrol ettim. :)

alihan92

Mesaj gönderen alihan92 » Pzr Ara 04, 2016 9:46 pm

caglartsr yazdı:Sınava Goethe'de girdim ancak A2 sınav formatı geçtiğimiz ay değişti bu yüzden bazı farklar var.

Schreiben'da iki mail yazıyorsunuz biri 20-30 diğeri 30-40 kelime arası minimum.
lesen ve hören'da 4 ayrı bölüm var. boşluk doldurma kaldırıldı sanırım sadece çoktan seçmeli şıklar var. o yüzden goethe'nin internet sitesinde ki deneme çok fazla yardımcı olamaz. lesen ve hören'da toplam 40 soru var.
sprechen'da ise ilk bölümde parteniriniz ile verilen anahtar kelimeler ile ilgili 4-5 soru sorup daha sonra cevap veriyorsunuz. ikinci bölümde ise verilen bir ana tema hakkında yaklaşık 1,5-2 dk arası konuşuyorsunuz(monolog). bana bu bölümde hayalimde ki bir ev hakkında konu gelmişti. üçüncü bölümde ise partneriniz ve sizden termin organize etmeniz isteniyor. size bir program veriliyor ona göre saat saat veya gün gün konuşuyorsunuz.

başarılar,
Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim Çağlar. Ben de 6 sında sınava gireceğim. Konuşma bölümü ile ilgili bir kaç sorum var cevaplarsan sevinirim :)

Goethenin yenilenen sınav örneğine baktığımda teil 3 de bir program var. Günün saatlerine ayrılmış ve planlar yazıyor. Bununla ilgili nasıl bir organizasyon yapacağız acaba? Bugün şu saatte şu var o yüzden olmaz gibi mi? Bir de, A ve B olarak 2 program verilmiş. Adaylara bunlardan birer tane mi verilecek sınavda yoksa iki program mı oluşturacağız?

karamolly

Mesaj gönderen karamolly » Pzr Ara 04, 2016 11:08 pm

Bu nasıl bir şanssızlıktır çağlartsr sınav en az iki katı kadar zorlaşmış bu nasıl A2 dir. B1 sınavı gibi çok şaşırdım 60 da alamayacam sanırım.

caglartsr

Mesaj gönderen caglartsr » Pzr Ara 04, 2016 11:18 pm

Sınavı B1 gibi yapmaya başladılar bu yüzden daha zor ama ilerde B1 sertifikası almayı düşünenler için çok iyi bir tecrübe oluyor. Ben 25 kasım'da İzmir Goethe'de girmiştim. Şehirden şehire tarihler fark gösterebilir.

Sprechen'ın üçüncü bölümünde programa göre buluşma ayarlamak gerekiyor. bu bölümde hem size hem partnerinize ayrı ayrı programlar veriliyor zum beispiel; beraber almanca çalışacaksınız ancak sizin programınızda samstagnachmittag dolu joggen yapcaksınız o yüzden o teklifi kibarca reddedip ne yapacağınızı söylüyorsunuz ve siz ''ich habe eine andere vorschlag'' diyerek kendi takviminizde boş olan günü öneriyorsunuz '' wir können uns am samstagabend um zwölf treffen'' diyorsunuz. bizim takvimde hiçbir şekilde sonuç alamadık ve buluşmayı nachste wochenende'ye erteledik örneğin. bence ikinci teil'e daha çok hazırlanmak gerek. ilk ve son bölüm oldukça basit.

bol şans,

alihan92

Mesaj gönderen alihan92 » Pzr Ara 04, 2016 11:27 pm

caglartsr yazdı:Sınavı B1 gibi yapmaya başladılar bu yüzden daha zor ama ilerde B1 sertifikası almayı düşünenler için çok iyi bir tecrübe oluyor. Ben 25 kasım'da İzmir Goethe'de girmiştim. Şehirden şehire tarihler fark gösterebilir.

Sprechen'ın üçüncü bölümünde programa göre buluşma ayarlamak gerekiyor. bu bölümde hem size hem partnerinize ayrı ayrı programlar veriliyor zum beispiel; beraber almanca çalışacaksınız ancak sizin programınızda samstagnachmittag dolu joggen yapcaksınız o yüzden o teklifi kibarca reddedip ne yapacağınızı söylüyorsunuz ve siz ''ich habe eine andere vorschlag'' diyerek kendi takviminizde boş olan günü öneriyorsunuz '' wir können uns am samstagabend um zwölf treffen'' diyorsunuz. bizim takvimde hiçbir şekilde sonuç alamadık ve buluşmayı nachste wochenende'ye erteledik örneğin. bence ikinci teil'e daha çok hazırlanmak gerek. ilk ve son bölüm oldukça basit.

bol şans,
Detaylı cevabın için çok teşekkür ederim. A1 sınavında hören ile başlamıştık. Bu sınavda okuma ile başlanıyor sanırım, hören ikinci sırada değil mi?

caglartsr

Mesaj gönderen caglartsr » Pzr Ara 04, 2016 11:29 pm

alihan92 yazdı:Detaylı cevabın için çok teşekkür ederim. A1 sınavında hören ile başlamıştık. Bu sınavda okuma ile başlanıyor sanırım, hören ikinci sırada değil mi?
evet sınav lesen ile başlıyor.

karamolly

Mesaj gönderen karamolly » Pzr Ara 04, 2016 11:35 pm

Çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için son anda iyi bir rehber oldu.

Mkyc01

Mesaj gönderen Mkyc01 » Pzt Ara 05, 2016 2:26 am

Bu dediğiniz yenilenme Telcin sınavı içinde geçerli mi ?
Aller Anfang ist schwer.

Taner

Mesaj gönderen Taner » Çrş Ara 07, 2016 12:30 pm

Merhabalar tecrübeli arkadaşlar. Almanca öğrenmek için bir kursa mı katıldınız yoksa kendi çabalarınız ile ve de edindiğiniz almanca video, dökümanlar ile çalıştınız öğrenebilir miyim? Bende yüksek lisans için almanca öğrenmek istiyorum ancak malumunuz ki şartlı kabul alsanız dahi vize hususunda red cevabı alabiliyorsunuz. Şimdiden yardımlarınız, önerileriniz için teşekkür ediyorum. Sınavlarınızda başarılar diliyorum.

mmmurooo

Mesaj gönderen mmmurooo » Çrş Ara 07, 2016 5:47 pm

caglartsr yazdı:evet sınav lesen ile başlıyor.
sınava turkıyede mı gırıyorsunuz ?