Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize gorusmesi sonrasi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ayhanozturk411

Vize gorusmesi sonrasi

Mesaj gönderen ayhanozturk411 » Cum Oca 31, 2014 5:26 pm

Merhaba arkadaslar,

Carsamba sabah 9:30 da vize gorusmesi icin konsoloslugu gittim.Evraklarimi ups gisesi yanindaki gorevli duzenledi.Eksik evragim bulunmadigini soyleyip beklemeye gectim.10 dakika sonrada vize gorusmesini yapmak icin iceriye girdim.Gorustugum Turk memur gayet iyi niyetliydi.Ne icin gitmek istedigimi,nerede kalacagimi,Almanca seviyemi ve bunun gibi bikac soru daha sordu.Bende gayet rahat bicimde mantikli cevaplarla sorulari yanitladim.Tabi bi taraftan da evraklarimi incelemeye devam etti.Evraklarimda herhangi bir eksigin bulunmadigini, dil kursumun baslayacagi tarihin 3 martta oldugunu soyleyince de vize icin iyi bir tarihte randevuya geldigimi soyledi.Yani herhangi bir sorun olmadi ve cok olumlu bir gorusme oldu.Ne zaman sonuclanir diye sordugumda ise genel mudur de incelikten sonra evraklarimin yabancilar subesine gonderilecegini soyledi.2 hafta sonra falan oradaki akrabalariniz durumu sorgularlarsa daha da hizli cevap alabililirsiniz dedi.

Simdi arkadaslar,
Ben master icin basvuru yaptim.Konstanz universitesinden sartli kabulum var.(Her bolumde ogrenim gorebilecegim de yaziyor).Buradan ozel bir kurstan A1 ve A2 sertifikalarim var.Kalacagim adresi Konstanzda yasayan kuzenimin evini gosterdim.(Ayrica dedem anneannem dayimlar ve teyzemler orada yasiyorlar).8040 € Deutsche Banktan Bloke hesabimi actirdim.2.5 senedir calistigim
sirket tarafindan verilen sertifikayi da ekledim.Lebenslauf ve Motivasyon yazilarimi hazirladim.
Sizce bu surecten sonra ne yapmaliyim.Yani butun sartlari yerine getirdigim halde yinede red ihtimalim yuksek mi? Isin en kotu yani da beklemek heralde...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Vize gorusmesi sonrasi

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Şub 02, 2014 4:33 pm

kabul belgesinde bir problem cikabilir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ayhanozturk411

Vize gorusmesi sonrasi

Mesaj gönderen ayhanozturk411 » Sal Şub 04, 2014 12:23 am

kabul belgesinde ne gibi bi problem cikabilir biraz acarmisiniz?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Vize gorusmesi sonrasi

Mesaj gönderen Physiker » Sal Şub 04, 2014 10:18 am

direk bir master bolumune kabul degil de sadece denklik belgesiyse konsolosluk yeniden kabul isteyebilir.
www.deutschstudent.com

ayhanozturk411

Vize gorusmesi sonrasi

Mesaj gönderen ayhanozturk411 » Sal Şub 04, 2014 11:41 am

Universite notlarimi inceledi ve Alman not sistemine gore bir not belirledi.Butun bolumlerde ogrenim gorebilir yazisi da yaziyor ama Testdaf veya Dsh sinavini gecmek sartiyla tabikide.Hatta 7. ayda sozlu ve yazili olmak uzere dsh sinavina girecegim yer ve tarihte belirtilmis.Kisacasi sartli kabul belgesi bana verilen, bunun disinda bolumu benim bildigim dil sinavini kazandiktan sonra belirliyorsun.Oyle degil mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Vize gorusmesi sonrasi

Mesaj gönderen Physiker » Sal Şub 04, 2014 1:03 pm

o zaman lisans bolumu icin basvuru yapmissiniz. Cunku Turkiye de bir lisans egitimi bitirdikten sonra Almanya da istediginiz bolumu okuyabilirsiniz ama master icin ancak kendi bolumunuzde egitim alabilirsiniz ve not ortalamanizin da iyi olmasi gerekiyor. Kabul belgesi tam olarak master kabulu degil ama bazen Almanya daki yabancilar dairesi de tam olarak anlamiyor bu tur durumlari ve incelemeden kabul veriyorlar.
www.deutschstudent.com

ayhanozturk411

Vize gorusmesi sonrasi

Mesaj gönderen ayhanozturk411 » Sal Şub 04, 2014 8:20 pm

Anladim tabi bu konuyla ilgili olarak bilgi sahibi olmadigim icin surecte bu sekilde gelisti.Ben de konsoloslukta master icin basvuruyu yaptim hatta gorevli bana sordu butun bolumler yaziyor burada bu ne anlama geliyor diye butun bolumlerde master yapabiliyorum dedim.Ama basvurumu kabul ettiler dediginiz gibi anlamadiklari icin de fazla sorgulamadi.Simdi bu surecten sonra sanirim irdelemezlerse vizeyi alirim ama sorun cikma ihtimali de yuksek.Buyuk sanssizlik gercekten.Sizce bununla ilgili red ihtimali yuksek mi cunku bir mantiksizlik var ortada...

ayhanozturk411

Vize gorusmesi sonrasi

Mesaj gönderen ayhanozturk411 » Sal Şub 04, 2014 11:29 pm

Aslinda Physiker benim durumum su sekilde;
Ben Teknik Egitim Fakultesi Elektrik ogretmenligini bitirdim Turkiye\'de.Transkript ve diplomami Hochschule Konstanz a yolladim.Bana gelen sartli kabul kagidinda aynen soyle ibare var;
\'\'an den Hochschulen des Landes Baden-Wurttemberg zum Studium der folgenden Facher berechtigen:
Alle Fachrichtungen\'\'

Sizde yazmissiniz teknik egitim mezunlari direk master a kabul edilmiyormus zaten.Ama ben basvuruyu Sprachkurse+masterstudium olarak yaptim en kotu ihtimalle dil kursu vizesi verirler mi bana? Ya da belirttiginz gibi farketmeyip ulusal vize alma sansim var mi?

ali_ziraat

Vize gorusmesi sonrasi

Mesaj gönderen ali_ziraat » Çrş Şub 05, 2014 12:25 pm

Merhaba arkadaslar ben bulgaristanda 2 sene okuduktan sonra almanyaya gitme karari aldim ...Suanda butun hersey bitti studienbewerbervisum \'a basvuru yaptim bulgaristan sofyadan ve ayrica burasi avrupa birliginde konsolosluga gittigimde kimseler yoktu sira bekleyen sadece 1 tane gise calisiyor ..sorum su

burdan studienbewerbervisum cevabi ne zaman icinde gelir ?

:)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Vize gorusmesi sonrasi

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Şub 05, 2014 3:30 pm

normal sure 3-5 hafta arasi.
www.deutschstudent.com

ayhanozturk411

Vize gorusmesi sonrasi

Mesaj gönderen ayhanozturk411 » Çrş Şub 05, 2014 6:50 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

o zaman lisans bolumu icin basvuru yapmissiniz. Cunku Turkiye de bir lisans egitimi bitirdikten sonra Almanya da istediginiz bolumu okuyabilirsiniz ama master icin ancak kendi bolumunuzde egitim alabilirsiniz ve not ortalamanizin da iyi olmasi gerekiyor. Kabul belgesi tam olarak master kabulu degil ama bazen Almanya daki yabancilar dairesi de tam olarak anlamiyor bu tur durumlari ve incelemeden kabul veriyorlar.[/quote]

Ben Teknik Egitim Fakultesi Elektrik ogretmenligini bitirdim Turkiye\'de.Transkript ve diplomami Hochschule Konstanz a yolladim.Bana gelen sartli kabul kagidinda aynen soyle ibare var;
\'\'an den Hochschulen des Landes Baden-Wurttemberg zum Studium der folgenden Facher berechtigen:
Alle Fachrichtungen\'\'

Sizde yazmissiniz teknik egitim mezunlari direk master a kabul edilmiyormus zaten.Ama ben basvuruyu Sprachkurse+masterstudium olarak yaptim en kotu ihtimalle dil kursu vizesi verirler mi bana? Ya da belirttiginz gibi farketmeyip ulusal vize alma sansim var mi?

HNK666

Vize gorusmesi sonrasi

Mesaj gönderen HNK666 » Cum Şub 07, 2014 12:21 am

iyi Aksamlar Arkadaslar...
Bugun vizeye gorusmede sikinti yasamadik. Vizedeki kadin amir\'e ilk evraklari goturdugunde benim turkiyede neden kazandigim universiteye kayit yaptirmadigimi sordu. Bende Yurt Disinda Egitimin benim icin daha saglam ve daha iyi olacagini soyledim konustuk konustuk sonra bana dedi amirin yanina gidiyorum tekrar goruselim dedi. Sonra geldi dediki kultur birimine danisacaklarini soyledi ben anlamadim vize icin mi arastirma baslayacak dogrulama mi yapilacak bilemedim yardimci olursaniz sevinirim tekrar kolay gelsin.

1

Vize gorusmesi sonrasi

Mesaj gönderen 1 » Cum Şub 07, 2014 12:50 am

Daha once karsilastigim bir durum degil ama ilk aklima gelen sey Almanya\'da egitim icin uygun olup olmadigini arastiracak olmalari.

HNK666

Vize gorusmesi sonrasi

Mesaj gönderen HNK666 » Cum Şub 07, 2014 1:02 am

[quote]1 tarafindan yazilan metin:

Daha once karsilastigim bir durum degil ama ilk aklima gelen sey Almanya\'da egitim icin uygun olup olmadigini arastiracak olmalari.[/quote]

Kultur Atesaligina Okudugum Mezun Oldugum Universitemden Dekandan imzali Referans Yazisi Yollatiyim mi. Rektorden de cikarabilirdim lakin rektor degisti. Universitenin eski ogrenci konsey baskaniyim. Bologna sureci ile ilgili calismalarda filanda bulundum bunlarida CV de yazdim. Bana da Bir kac arkadasim Belgelerin Dogrulamalarini Yapabileceklerini soylediler. Sahtekarlik ihtimaline karsi.
Hamit Nihat KARACA

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Vize gorusmesi sonrasi

Mesaj gönderen Physiker » Cum Şub 07, 2014 12:56 pm

dogrulama icindir.
www.deutschstudent.com

ayhanozturk411

Vize gorusmesi sonrasi

Mesaj gönderen ayhanozturk411 » Cum Şub 07, 2014 1:03 pm

Alle Fachrichtungen\'\'

Dostum cevap ver artik ya :(

altuk

Vize gorusmesi sonrasi

Mesaj gönderen altuk » Çrş Kas 09, 2016 12:49 am

Merhaba, Almanyada bir dil okuluna kayit oldum ama daha sonra da master yapmak istiyorum yani almanyaya universite adayi olarak gitmek istiyorum. Universitlerle maillesittim ancak sartli kabul gibi bi durum olmadi . Sartli kabul olmadan mumkunmudur bu

mmmurooo

Vize gorusmesi sonrasi

Mesaj gönderen mmmurooo » Prş Kas 10, 2016 5:45 pm

Merhaba arkadaslar
Bende Vize den ret aldim ve itiraz dilekcesi yazdim hala bir haber yok . Ve simdi almanyadaki uniden sartli kabul geldi simdi ne yapmam gerek ? Yeniden dilekce yazip itirazimi geri mi cekmeliyim yoksa bekleyip vize sonucunu mu alayim . Dil kursuna kayit oldum.Ocakta almanyada dil kursu basliyor acil bana yardimci olur musunuz ? Bu vize retti bana buyuk oranda olumsuz etki yapar mi ?

busrauysal

Vize gorusmesi sonrasi

Mesaj gönderen busrauysal » Prş Kas 10, 2016 7:49 pm

Merhaba bende Konstanz mimarlik master sartli kabulu aldim. Muhtemelen aldiginiz belge benimkisiyle aynidir. Bildigim kadariyla master ogrencilerine lisanstaki gibi net bir sartli kabul belgesi vermiyorlar. Mesela mimarlikta ekoloji konusu uzerinde master yapmak istiyorum ama seneye belki okul o bolumu acmayabiliyormus boyle bir durumda ogrenciyi magdur etmemek adina boyle bir belge vermeyi tercih ediyormus. Hatta bu sebepten belgenin uzerinde eyalat icerisindeki tum okullara basvurabilir yaziyor. Vize randevusunda ben bu konuyla ilgili sikinti yasamadim. Ama vize randevumdan iki gun sonra baska bir memur aradi ve belgenin uzerinde neden net bir bolum yazmadigini sordu bende bu aciklamanin aynisini yaptim sonucunda baska bir memur arkadasina soracagini soyledi. Iki hafta oldu bekliyorum hala. Danismanimda bununla ilgili olarak konsoloslukta yeni memur alimlari oldugunu belgelerle ilgili bilgi eksikligi olabildigini soyledi.