Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Textproduktion icin

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Informatiker

Textproduktion icin

Mesaj gönderen Informatiker » Sal Ağu 09, 2016 10:25 pm

Bu aralar hep DSH testdaf yazma zamanlari. Bende basarisiz bir testdaf tecrubesinden dolayi DSH ya yoneldim. Okulum testdaf sonucunu gec geldigi icin kabul etmiyor. DSH sinavim 13 eylul de Gottingen de (bu surecte arada 2 tane de TElC c1 yapicam) ve en buyuk problemim ,sinavdan kalmama neden olan bolum textproduktion. Herkes redemitteller ile olsun baska seylerle olsun bu bolumu gayet guzel hallederken maalesef ben yapamiyorum. Onumde su an bir aylik bir surec var. Bu surede bu bolumu en iyi sekline getirmem lazim. Varmidir tavsiyeleri olan sunu yap diyen veya yararli olabilecek bir kaynak gosterebilen? Su anlik kullandiklarim arasinda -forumdan bir arkadasin tavsiyesi ile- Goranka Rocco nun DSG-Prufungstraining kitabi var. Iki ayri bolumde kitap lesen-gramatik ve horen-text olarak iki ayri kitap halinde satiyroalr. Ikisinide aldim. Hergun ikisindende birer tane yapiyorum sanki bir DSH denemesi cozer gibi. Sizin tavsiyeleriniz nelerdir sinavi gecmis olan arakdaslarim veya yine benim gibihazirlik surecinde olanlar?

Cevaplar icin sagolun simdiden. Iyi forumlar.

Edit: Hizli yazmak icin bir suru yazim hatasi yapmisim. Elimden geldigince duzeltmeye calistim. Hatam varsa affola. :)
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

kartalkar

Textproduktion icin

Mesaj gönderen kartalkar » Çrş Ağu 10, 2016 3:20 am

Bence redemitteller faydali ancak bir yere kadar etkili. Schriftlich talimatlarini ne kadar uyguladigin onemli. Etkili ve ileri seviyedeki baglaclari kullanmak, nebensatze kullanimlari, ayni sozcugun tekrar etmemesi, kompozisyon boyunca anlam butunlugu onemli ve tabii ki bolumlendirme. Redemitteller in icerisini dogru sekilde doldurmak gerekiyor.
Fit fur den Testdaf kitabi benim icin cok faydali olmustu. Schriftlich kismini ve cevap anahtari incelemek buyuk katki saglar.
Bu soylediklerim Testdaf icindi. Her iki sinav icin de faydasini gorursun.
Ideal tdn5 kompozisyon ornekleri ve redemitteller var elimde. Ozelden mailini yollarsan gonderirim.
Simdiden basarilar. Allah kolaylik versin.

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Textproduktion icin

Mesaj gönderen Informatiker » Çrş Ağu 10, 2016 4:01 am

[quote]kartalkar tarafindan yazilan metin:

Bence redemitteller faydali ancak bir yere kadar etkili. Schriftlich talimatlarini ne kadar uyguladigin onemli. Etkili ve ileri seviyedeki baglaclari kullanmak, nebensatze kullanimlari, ayni sozcugun tekrar etmemesi, kompozisyon boyunca anlam butunlugu onemli ve tabii ki bolumlendirme. Redemitteller in icerisini dogru sekilde doldurmak gerekiyor.
Fit fur den Testdaf kitabi benim icin cok faydali olmustu. Schriftlich kismini ve cevap anahtari incelemek buyuk katki saglar.
Bu soylediklerim Testdaf icindi. Her iki sinav icin de faydasini gorursun.
Ideal tdn5 kompozisyon ornekleri ve redemitteller var elimde. Ozelden mailini yollarsan gonderirim.
Simdiden basarilar. Allah kolaylik versin.[/quote]

Tesekkurler yorumun icin. Seninde dedigin gibi zaten genel olarak butun sinavlarda format ayni o yuzden farketmiyor hangi sinav icin oldugu testdaf 5 DSh 3 demek zaten. Ben uzun sure testdaf icin hazirlandim. Ilk girdigimin sonucu 3-5-3-5 larak geldi ve buyuk hayal kirikligi yasadim. Ikinci testdafa yani 20 eyluldekine gireyim dedim. Okuldan vorlesunglar 18 ekimde basliyor sonuc 31 ekimde geliyor o yuzden kabul edemeyiz dendi. Bu sure zarfinda baska yollar aradim sonuc olarak elimde bir DSH bir de Telc C1 hochschule alternatifi kaldi. Bunlardan birini gecemm lazim yoksa bir sene kaybediyorum baya kotu durum anlayacagin. Email i attim ozelden senin tercihine birakiyorum tabii ama neden burada yayinlamiyorsun? Benim gibi durumda olan baska arkadaslarda vardir mutlaka onlarda yararlansin :D
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

Hayalperest

Textproduktion icin

Mesaj gönderen Hayalperest » Çrş Ağu 10, 2016 1:43 pm

telc c1 hochscule yazmak istiyorsan regensburgda var benimyerime girebilirsin 100 euro istersen deneyebiirsin

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Textproduktion icin

Mesaj gönderen Informatiker » Çrş Ağu 10, 2016 3:55 pm

tesekkurler ben kayit oldum zaten
Georg-August Universität
Angewandte Informatik