Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yeni sistem

Istek, uyari, sikayet, tebrik ve site ile ilgili goruslerini yaz.
Kullanıcı avatarı
welly275

Re: Yeni sistem

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Kas 27, 2016 3:13 pm

onun yerine forumda bu bilgileri uygun forum ve baslik altinda paylassaniz da ilerleyen zamanda o okulda okuyacak biri bunlardan faydalansa?

Bu baslik altinda Physiker sebepleri cok iyi aciklamis. Bunun disinda ekleyebilecek biseyim yok.

o yüzden türk haki paylasimciligiyla övünür, gelin bu forumda paylasimciligin nasil yapilacagini özel mesaja gerek duymadan yapalim

umeyrorhan
İletişim:

Mesaj gönderen umeyrorhan » Pzr Kas 27, 2016 4:53 pm

Merhabalar.Ben yeni üyeyim pek bilmiyorum ama eski sitedeki çoğu forum başlığına ulaşamıyorum.Googledan bulduğumda beni ana sayfaya yönlendiriyor.Nedeni nedir acaba ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Kas 27, 2016 5:00 pm

eski sistem tamamen kapandi ve sistemler arasi fark oldugu icin bu sistem icersinde arama yapman gerek. google henüz daha eski sistemin indekslemesine götürdügü icin bu sistemin anasayfasina yönlendiriliyosun.

Anasayfada veya herhangi bir sayfada sag üstte arama cubugundan ingilizce karakterler kullanarak arama gerceklestirebilirsin. türkce karakterlerle aramada diledigin sonuca ulasamayabilirsin.

umeyrorhan
İletişim:

Mesaj gönderen umeyrorhan » Pzr Kas 27, 2016 5:03 pm

Peki çok teşekkür ederim.Bir soru daha.Düzelecek mi bu sorun ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Kas 27, 2016 5:06 pm

arama motorlarinin botlari sistemde tarama yaptikca arama motorlarindaki indeksler güncellenecek ve arama motorlari üzerinden arama kolaylasacak. ama bu sistemnin aramasini kullanarak her zaman aktif iceriklere ulasabilirsin. icerikler yerli yerinde fakat google farkli gösteriyor tek sorun o.

Kullanıcı avatarı
RtnCbk

Mesaj gönderen RtnCbk » Sal Kas 29, 2016 6:19 pm

Yeni sistem ile beraber 'Mesaj Düzenleme' özelliği kaldırıldı mı acaba? Ben bulamadım da bir türlü. :)
"Hepimiz yıldız tozuyuz."

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Kas 29, 2016 10:07 pm

Yeni sistemde ilk 10dk icinde düzenlenebilir ve ilk 1 dakika icinde silinebilir olarak ayarli. Test etmedim fakat calisiyo olsa gerek. Eger olmuyosa bildirirsen tekrar düzeltiriz :)

ysFF
İletişim:

Mesaj gönderen ysFF » Çrş Kas 30, 2016 5:37 pm

Son haberler kismi üyelere görünmüyor. Eklenti izinlerinde bi sikinti var sanirim.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Ara 01, 2016 12:02 am

ayarlarda tüm gruplara izin verilmis olarak görünüyo. sorun hala mevcut mu?

ysFF
İletişim:

Mesaj gönderen ysFF » Prş Ara 01, 2016 3:30 am

welly275 yazdı:ayarlarda tüm gruplara izin verilmis olarak görünüyo. sorun hala mevcut mu?
hala mevcut.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Ara 01, 2016 10:58 am

suan düzelmis olmasi lazim. sagol bildirimin icin.

Kullanıcı avatarı
RtnCbk

Mesaj gönderen RtnCbk » Pzr Ara 04, 2016 11:00 pm

Merhabalar,
Son günlerde bir sıkıntı yaşıyorum. Şöyle izah edeyim:
Sayfa her yenilendiğinde veya her konuya girdiğimde üyeliğimden otomatik olarak çıkış yapılıyor.
Mesela buraya gelene kadar defalarca çıkış yaptı. Tekrar girdim, ana sayfaya yönlendirdi. Bu konuya tıkladığımda yine çıkış yaptı. En son cevapla dedim ve yine giriş yaptım. Sonunda buraya yönlendi. :)
Google Chrome ile giriyorum.
Telefon: Samsung Galaxy Note 2
Android Sürümü: 4.4.2
Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Ara 05, 2016 12:25 am

RtnCbk yazdı:Merhabalar,
Son günlerde bir sıkıntı yaşıyorum. Şöyle izah edeyim:
Sayfa her yenilendiğinde veya her konuya girdiğimde üyeliğimden otomatik olarak çıkış yapılıyor.
Mesela buraya gelene kadar defalarca çıkış yaptı. Tekrar girdim, ana sayfaya yönlendirdi. Bu konuya tıkladığımda yine çıkış yaptı. En son cevapla dedim ve yine giriş yaptım. Sonunda buraya yönlendi. :)
Google Chrome ile giriyorum.
Telefon: Samsung Galaxy Note 2
Android Sürümü: 4.4.2
Teşekkürler.
Bu olay chrome önbellegiyle ilgili gibi geliyo bana ama hata kaynagini sinirlayabilmem icin maalesef elimde yeterli veri yok. Suana kadar senin haricinde bildirim yapan olmadi, belki de tarayicida yaptigin ayarla alakali olabilir. Chrome u acip ayarlardan (gizlilik->tarama verilerini sil) verileri silmeyi deneyebilirsin. dikkat et sifreler vs gibi önemli verilerini silme sadece cache ve cookie leri silmen yeterli. sonra yine ortaya cikarsa ve bu baslikta bildirirsen memnun olurum.

Kullanıcı avatarı
RtnCbk

Mesaj gönderen RtnCbk » Pzt Ara 05, 2016 12:46 am

Bana da öyle geliyor aslında. Çünkü sanırım sorun ben "Şifreyi Kaydet" dedikten sonra başladı. Dediğin gibi sildim her şeyi. Hatta kaydedilen şifre kısmına girip DS bağlantılı yerleri de sildim. Fakat sorun Chrome uygulamasında devam ediyor.

Şuan başka bir tarayıcıdan (Dolphin) giriyorum ve sorun yok.

Sorun yüksek ihtimal Chrome önbellek olayıyla alakalı dediğiniz gibi.

Benim haricimde bildirim yapan olmaması biraz düşünmeme neden oldu şimdi. Sıkıntı yok değil mi? "Ne sorunlu biri ya" diye düşünmüyorsunuzdur umarım. :)

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Ara 05, 2016 10:51 am

ben de mobil chromedan sık sık giriyorum ve hatta sifrem de kayitli her daim ama bende olmadi o sekilde.

yok canim daha neler. bildirim yapilmadan sorunlar cözülmez, en ufak seyi dahi bildirin. eger sistemle ilgiliyse müdahale ederiz direk yoksa bulmamiz zor :)

capsaicin

Mesaj gönderen capsaicin » Çrş Oca 18, 2017 10:56 pm

konuya girmeden konunun açılış tarihi doğru görünmüyor. konuya girince doğru görünüyor. sanırım eski sistem varken açılmış konularda oluyor sadece. bunların hepsinde Oca 01, 1970 olarak görünüyor.

eski sistemde atılmış mesajlarda ş,ğ,ç,ü gibi harfler s,g,c,u olmuş ve kesme işareti yanına kendiliğinden \ işaretini eklenmiş. okunabilirlik açısından sorun yok ama düzeltilebiliyorsa düzeltilmeli.

eski sistemde alıntılanmış mesajlar düzgün görünmüyor, kodlar açık şekilde duruyor. genel olarak eski kodlar çalışmıyor sanırım o yüzden. örnek :

http://community.deutschstudent.com/vie ... =10&t=6916

5. mesajdan itibaren ve bazı üyelerin imzalarında görebilirsiniz.

bir de hazır soru-hazır cevap bölümü vardı şimdi göremedim.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Oca 19, 2017 12:41 pm

tarih sorunun iyi tespit etmissin sagolasin. bilinmeyen bir sorundu.

türkce karakter sorunu bilinen bi sorundu. kodlama farkliligindan kaynaklaniyo. onlari türkce karaktere cevirmek artik kolay degil ama kesme isaretleriyle ilgili bisey yapilabilir. suan icin önceligi düsük kademeli bir sorun bizim icin.

alintilarin düzgün görünmemesi de ayni sekilde bilinen bir sorun. henüz analizi yapilmadi.

soru cevap kismi eski sistemde farkli bir modül üzerinden yapiliyodu ve o suan burada yok. soru cevap kismini hazirlayan admin arkadas uygun modül buldugunda, zamanida olursa yine ayni sekilde soru cevap kismini olusturur. bu sistemde arama özelligi daha düzgün. ingilizce karakterler kullanarak arama yapildiginda cevaplar suan icin gecici olarak bulunabilir.

sagolasin bildirimlerin icin.

John

Mesaj gönderen John » Çrş Şub 22, 2017 2:15 pm

İzlenen kelimeler arama sorgunuzda yoksayıldı. Çünkü bunlar çok yaygın olarak kullanılan kelimelerdir: at 11.
Arama yapmak için en az bir kelime belirlemelisiniz. Her kelime, jokerler hariç en az 3 karakter ve en fazla 14 karakter içermelidir.

yok sayıldı* ayrı.
izlenen doğru mu yazılmış? İstenen olmasın

AT 11 şeklinde bir arama yapılamaması forumda sıkıntı yaratıyor.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Şub 23, 2017 9:33 am

o konu teknik sebeplerden ötürü o sekilde. 3 harften itibaren daha optimum. onu suan 2 harfe cevirsek dahi sonraki paylasimlar icin gecerli olacak. yani mevcut icerik aramalarda yine görünmeyecek indekslenmedigi icin.

yaygin kullanilan kelimeleri sonuclarda göstermiyor. bu da sistemle alakali. belki yine de göster diyebiliriz. ilgilenicez.

Ausländer1

Mesaj gönderen Ausländer1 » Çrş May 17, 2017 9:59 pm

Açtığım başlık silinmiş.Almanya ya kadar bölümüne dün saat 23:00 gibi "Bu yazı vize için yeterli mi" tarzı bir başlık açmıştım.Başlığın yüklendiğini hayal meyal hatırlıyorum.Ya silindi ya da başka yere taşındı.Bir anlam veremedim.Pdf i dönüştüremediğim için bütün yazıyı elle yazmıştım.Bilen varsa yardımcı olabilir mi?