Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yesil Pasaport ve Dil Kursu Vizesi

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
gkoc

Mesaj gönderen gkoc » Sal Kas 08, 2016 10:57 pm

Herkese merhaba, sitenize yeni uye oldum ve sorularima cevap bulmayi umuyorum. Oncelikle kendimi tanitayim. ITU ve Montana State University Cift diploma programi biyomuhendislik mezunuyum. 2 sene amerikada 2 sene turkiye\'de egitim gordum ve bu mayista mezun oldum. yasim 24. seneye almanya\'da yuksek lisansa baslamak istiyorum ve bu sene almanca ogrenmek istiyorum. Kafam takilan bir kac husus var. Yesil pasaport sahibiyim ve bildigim kadariyla yesil pasaportyla 6 aylik sure icerisinde 3 ay avrupada ikamet edebiliyorsunuz. benim icin bu 6 aylik sure haziranda basladi ve su an araliga kadar degerlendirebilecegim 67 gunum var. Freiburg kentinde ISD adli bir dil kursu buldum ve onlara sordugumda 67 gunden daha fazla kalmayacaksam dil kursu vizesi almama gerek olmadigini soylediler. Bu konuda bilgi sahibi olanlar bilgilendirebilir mi? Vize almak zorunda miyim yoksa degil miyim?

Canerakbas1905

Mesaj gönderen Canerakbas1905 » Sal Kas 08, 2016 11:14 pm

bende bu yaz yesil pasaportum vardi . Gittim ve mannheim universitesinde 3 ayi asmadan dil kursu alip geri dondum turkiyeye ,bir sorun olacagini zannetmiyorum

gkoc

Mesaj gönderen gkoc » Çrş Kas 09, 2016 12:36 am

tesekkurler hocam