Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Testdaftan 5-3-4-4 ile kabul alma sansim nedir ?

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
ffmelihads77

Mesaj gönderen ffmelihads77 » Çrş Kas 09, 2016 2:24 am

Arkadaslar merhaba, Frankfurtta yasiyorum yaklasik 11 ay oldu geleli, yaz somestrinda Uniye baslamak istiyorum yani Nisan ayinda ve bu sabah testdaf sinavina girdim. Dinleme kisminda cok zorlandim onceden hic boyle olmamisti deneme sinavlarinda fakat sinavda bir yeri kacirdin mi bir daha yakalamak zor oluyor. Neyse olan oldu size bir konuda danismak istiyorum daha onceden bu durumu yasayan illa vardir. Okumadan 5 ve yazmadan 4 bekliyorum konusma da umarim 4 gelicek. Sizce Goethe uniden veya olmassa Marburg\'dan kabul alma sansim var mi sonucum 5-3-4-4 olursa ve yazdigim mailde bir hata varsa onu da soylerseniz sevinirim. Eger oyle olursa diye simdiden mail atmak istiyorum Universitelere ve sunu yazdim basvuracagim yerlere. Simdiden cok tesekkurler yardim edebilecek arkadaslara...

Hallo, ich bin hier in Deutschland seit ca. 11 Monaten und will Wirtschaftwissenschaft oder VWL studieren. Ich wohne momentan in Frankfurt und habe heute den Testdaf geschrieben. Horverstehen war nicht so gut und ich galube, dass ich 3 bekommen werde. Meine Frage ist, muss ich furs Studium anzufangen unbedingt 4-4-4-4 haben oder konnte ich mit 5-3-4-4 einen Platz bekommen ? Also insgesamt 16 Punkte wurde reichen ? Danke Schon fur Ihre Hilfen :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Kas 09, 2016 3:20 am

Genelde testdaf 4x4 istiyor universiteler. Mail de bir kac kucuk gramatik hatasi var ama cok onemli degil.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com