Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya da Kartelcilik

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Almanya da Kartelcilik

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Kas 09, 2016 3:30 am

Ben herseyi gectim, bizim insanlarimizin paranoyak bir sekilde her yorumun ve fikrin, dusuncenin arkasinda;

"kelime oyunu, birilerinin dusuncelerine hizmet etmek, gizli X partili, gizli X\'ci, "

vs gibi suclamalarda bulunmasini anlayamiyorum.

Zamaninda ben de bazi siyasi olaylar hakkinda gorusumu dile getirdigimde, koyu kemalist biri olmama ragmen komik suclamalarla karsilasmistim. Ne kadar basit dusunce yapisina sahip insanlar var... :help
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Kullanıcı avatarı
welly275

Almanya da Kartelcilik

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Kas 09, 2016 1:16 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

@ Veli, sanirim yanlis anladin. Ornegin x firmasiyla internet sozlesmesi yapinca, eve interneti baglamak icin gelen teknikeri hangi firma yolluyor?[/quote]

olay yanlis anlamadan ziyade, telekom dahil hicbir firmanin hizmetinin iyi hizmet sunamamasiyla ilgili konusuyorum.

Anbieterwechsel yaptim, teknikerle isim olmadi. Hem hadi farzi misal oldu diyelim yine de telekom 4 ayda halledememisken 1&1 2 haftada halletti :) yani telekom kendi isine baska firmadakinden daha az ozen gosteriyo olur bu durumda. bi ara bahsi gecerse anlatirim tum hikayeyi.

internet konusunda bolgesel olarak her firmada hizmet kalitesizligi olabilir.

technonur

Almanya da Kartelcilik

Mesaj gönderen technonur » Çrş Kas 09, 2016 8:13 pm

Almanyda tuketici haklari turkiyeden kat kat kotu..
1) Daha bu aya kadar sozlesme yapmasi cok kolay (internetten bilgilerini verdigin an olay biter) ama gel gelelim sozlesmeyi iptal etmek istediginizde yok mail olmaz illa posta gondereceksin islak imza olacak boyle bir aptallik olabilir mi ???
2) Bankalar desen turkiyedeki banka sisteminin eline su dokemez volksbank ve sparkasseler mesela tamamen ayri banka gibi hareket ediyor varsaylim senin bankan dortmund sparkasse ise gidipte munihteki sparkasseden para yatiramiyorsun ekstra para odemen gerekiyor ve hesaba 1-2 gun sonra geciyor. Daha bunlar ufak tefek seyler
3) Internet baglantisi eger ki kablo internet baglatma sansiniz yoksa yandiniz. Almanyaya ilk geldigimde seviniyordum super internetim olacak cok hizli bilmem ne gittim interneti baglatmaya o zaman almanca yok tabi ingilizce anlasiyoruz adamla cat pat sordum kac gunde baglanir 3-4 weeks dedi dedim heralde gun demek istiyo 3 4 gun sonra aradim aci gercegi ogrendim randevuyu tam 25 gun sonraya verdiler :)
4) Alisveristede saticilar gayet rahat davraniyor sebebide kesinlikle isci haklarinin asiri derece fazla ve abartili olmasi. Bi telefon sozlesmesi yapacaktim dukkanda sadece satici adam 15 dakika boyunca selam dahi vermedi bizde olsa hemen yapisir sana o telefonu bi sekilde satar. Satamiyosa zaten 2-3 gune kadar isinden olur.
5) Almanlarin basarisinin en buyuk sebebi kendilerinden olani sonuna kadar savunmalari. Desen ki amerika bi araba yapmis kendiliginden gidiyo yakitsiz calisiyo vs yinede gider alman arabasini alir ve onunlada ovunur. Biz turklerin kaybettigi en buyuk olay bu adamin birisi bisey yapar yaptigina dakkasinda pisman ederiz :)
6) Postbank denen bir sacmalik var adamlarda para yatirmak icin atm (cok az sehirde mevcut) yok mektup yollar gibi siraya giriyorsunuz adama parayla karti veriyorsun kendisi yatiriyor yil 2016 hemserim ya :) bu arada postbanka en fazla 2 ay dayanabildim 3. aya baska bankadan hesap actim.
7) Bausparvertrag denen sacma bir olay var varsayalim aylik 100€ yatiriyorsun 10 yil sonunda bu para normalde 12000€ yapiyor faizsiz ama kagit uzerinde bu boyle. Siz enayi gibi parayi yatiriyorsunuz ve 10 yilin sonunda tam 10084€ aliyorsunuz :) yani parayi verip ustune bide zarar ediyorsunuz. Saticiya sordugumda bunun avantaji nedir diyorum 10 yil sonunda kredi cekerken onlardan cekersem ucuza cekecekmisim :) onuda hesaplattirdim yaptigin kar 100.000€ kredide 1000€.

bunlar 6 yil boyunca yasadigim ufak tefek seyler ve herkesin yasadigi seyler. Kisacasi gurkan arkadasimizin dediklerine hak vermemek mumkun degil