Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TU Clausthal

Niedersachsen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
egebrls

TU Clausthal

Mesaj gönderen egebrls » Sal Kas 08, 2016 1:20 pm

Merhabalar, forumda yeniyim size birkac sorum olacak :)

Ben oncelikle dil kursu alip ardindan universite okumayi dusunuyorum ve baktigim universiteler arasinda TU Clausthal oldukca cazip geldi. Burasi ile ilgili bazi seyler sormak istiyorum:

Ilk olarak gordugum kadariyla burasi bir ogrenci sehri. Buraya gidecek olursam gerek universite yurdu gerek ogrenci evi acisindan kalacak yer sikintisi yasar miyim? Bunlarin fiyatlari ortalama olarak nedir?

Ikinci olarak ben muhendislik okumak istiyorum Aralarinda kesin bir secim olmamakla birlikte makine ya da otomotiv muhendisligini dusunuyorum. Burasi teknik bir universite ancak TU9 uyesi degilmis. Bir tanidigimin dedigine gore TU9 uyesi olmasi onemliymis. Bu tam olarak nedir ve TU Clausthal\'de okursam TU9 uyesi olmamasinin bir dezavantaji olur mu, varsa nedir?

Bir de dil kursuna basvuru yaparken kesinlikle universite basvurusunu da yapmali miyim? Orada okumayi istememe ihtimaline karsi universite basvurusunu orada dil kursundayken yapsam nasil olur? Bu bana basta vizede olmak uzere herhangi bir yerde sikinti cikarir mi?

kiss25

TU Clausthal

Mesaj gönderen kiss25 » Sal Kas 08, 2016 6:57 pm

Oncelikle sartli kabul almalisin. Bu orda universiteye gitmen gerektigini gostermiyor. Bir on kabuldur bu. Universite sana burada dil kursunu gectikten sonra benim okuluma gelebilir gibisinden bir yazi gonderiyor. Almadan gitme ihtimalin cok dusuk. Ha gittin 5 ay sonra dedin ki ben okumayacagim geri donecegim ulkeme dil kursu bittikten sonra. O zaman bir sey yapmana gerek yok dil kursu bittikten sonra donersin." Almanya\'da universite okumak zaten ayricalik, hangisi oldugu cok onemli degil. Hic birinin arasinda daglar kadar ucurum yok Turkiye\'deki gibi" bunu bana fahri konsolos soylemisti. TU9 icin yorum yapamam ama gercekten cok zor deniyor. Senin icin yasamaya, okumaya en uygun sehir ve universite hangisiyse onu sec , yine fahri konsolosun soyledigi cumleydi.

Not : Asil universite kaydini zaten dil sinavlarini verdikten sonra yapiyorsun

burak0992

TU Clausthal

Mesaj gönderen burak0992 » Sal Kas 08, 2016 9:18 pm

Be different,make a difference...

mmmurooo

TU Clausthal

Mesaj gönderen mmmurooo » Çrş Kas 09, 2016 10:14 am

Bende TU Clausthal den aldim bundan sonra ne yapmam gerekiyor bana yardimci olur musunuz ?