Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yeminli tercuman belgelerini konsoloslukta onaylayanlar?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Jesmayn

Mesaj gönderen Jesmayn » Pzt Kas 07, 2016 2:09 pm

Merhaba arkadaslar;
Daha once de boyle bir soru sormustum, noter yeminli tercuman evraklarini konsolosluktan onaylatabiliyoruz diye bilgi almistim sizlerden. [(yanlis anlasilma olmasin lutfen, hemen gerek yok kosolosluk onayina demeden once sunu belirteyim. Ben sadece noter yeminli tercumana cevirtmek istiyorum, cunku belgeler ucretsiz onaylaniyor konsoloslukta denildi. Amacim bir de notere onaylatmak olmasin yani. Noter sayfa basi 100 lira istiyor. Bunu vermektense sadece konsoloslukta onaylatirim daha iyi mantigindayim.)]

Az once Antalya Alman Konsoloslugunu aradim, bunu yillar once yaptiklarini ama artik boyle bir hizmet vermediklerini soylediler. Ben anlatamadim mi acaba konsolosluktaki kadina? Yoksa gercekten durum bu mu? Yakin zamanda boyle bir islem yapan var mi acaba?

sayko

Mesaj gönderen sayko » Pzt Kas 07, 2016 2:41 pm

Merhaba. Bugun bloke icin gittim istanbul konsolosluguna bir tan kadin ceviri onaylatmak isterken calisan cevirileri onaylama yetkimiz yok diyordu. Daha once gittigimde de ceviri onaylatmayi denemistim ve onaylayamadigini soylemisti.

Benim sana tavsiyem cevirileri notere onaylatma. konsolosluga zaten onaylatamazsin, turkcelerini apostillettir ya da konsoloslukta onaylat hangisini istiyosan, cevirileri de sadece tercuman damgalariyla gonder. Ben oyle yaptim 7 okuldan hicbiri sorun yapmadi.

Jesmayn

Mesaj gönderen Jesmayn » Pzt Kas 07, 2016 2:51 pm

[quote]sayko tarafindan yazilan metin:

Merhaba. Bugun bloke icin gittim istanbul konsolosluguna bir tan kadin ceviri onaylatmak isterken calisan cevirileri onaylama yetkimiz yok diyordu. Daha once gittigimde de ceviri onaylatmayi denemistim ve onaylayamadigini soylemisti.

Benim sana tavsiyem cevirileri notere onaylatma. konsolosluga zaten onaylatamazsin, turkcelerini apostillettir ya da konsoloslukta onaylat hangisini istiyosan, cevirileri de sadece tercuman damgalariyla gonder. Ben oyle yaptim 7 okuldan hicbiri sorun yapmadi.[/quote]

O zaman soyle mi diyorsun, Turkcelerini apostilleteyim. Yeminli tercume olanlari da tercumanin kendi muhuruyle gondereyim. Bu arada cevirilen belgelerin yanina hepsinin apostilli ve Turkce fotokopilerini de ekleyeyim? Yeterli midir?
Farkli fikirleri olanlar da yazabilir, yada siz hangi sekilde yaptiniz en azindan fikir vermis olursunuz

Mkyc01

Mesaj gönderen Mkyc01 » Pzt Kas 07, 2016 4:41 pm

Yok bende Antalya da onaylattim 26 Agustos tarihinde ama cevirileri onaylatmadim
Aller Anfang ist schwer.

sayko

Mesaj gönderen sayko » Pzt Kas 07, 2016 5:04 pm

Jesmayn aynen oyle diyorum. Apostilli Turkce belgeler ve sadece tercumanli ceviriler. Simdi fikir istersen hepsini noterlet diyen de olacak ben sana durumu soyledim karar sende.

Jesmayn

Mesaj gönderen Jesmayn » Pzt Kas 07, 2016 8:58 pm

[quote]Mkyc01 tarafindan yazilan metin:

Yok bende Antalya da onaylattim 26 Agustos tarihinde ama cevirileri onaylatmadim[/quote]
Turkce olarak mi onaylattin yani?

Jesmayn

Mesaj gönderen Jesmayn » Pzt Kas 07, 2016 9:00 pm

[quote]sayko tarafindan yazilan metin:

Jesmayn aynen oyle diyorum. Apostilli Turkce belgeler ve sadece tercumanli ceviriler. Simdi fikir istersen hepsini noterlet diyen de olacak ben sana durumu soyledim karar sende.[/quote]
Seninkileri kabul ettilerse bende o sekilde gonderirim tabi. Daha sonra kabul gelirse zaten orijinal belgeleri de veriyoruz ne de olsa

Mkyc01

Mesaj gönderen Mkyc01 » Pzt Kas 07, 2016 9:04 pm

[quote]Jesmayn tarafindan yazilan metin:

Yok bende Antalya da onaylattim 26 Agustos tarihinde ama cevirileri onaylatmadim[/quote]
Turkce olarak mi onaylattin yani?[/quote]

Evet
Aller Anfang ist schwer.

Jesmayn

Mesaj gönderen Jesmayn » Pzt Kas 07, 2016 9:14 pm

[quote]Jesmayn tarafindan yazilan metin:

Turkce olarak mi onaylattin yani?[/quote]

Evet[/quote]
Sayko\'nun soyledigi gibi mi yaptin peki? Sadece yeminli tercuma cevirtip, orijinal belgelerin turkcelerini de konsolosluga onaylatip gonderdin?