Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sartli kabul aldim, vize de sorun yasar miyim?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
lordofthem

Mesaj gönderen lordofthem » Prş Kas 03, 2016 12:45 am

Merhaba Arkadaslar,

Oncelikle tum DeutchStudent uylerine tesekkur ediyorum. Kisa zamanda uzun yol almami sagladilar. Konuya gelecek olursak;
Basvurularim sonrasi TU Clausthal universitesinden Makina Muh. icin sartli kabul aldim. Turkiye de hali hazirda makina muh. ing 3. sinif mak muh ogrencisiydim ve 26 yasindayim.
Vize ani defterlerine soyle bir goz attigimda bazi arkadaslarin ret yemesi beni vize basvurusu oncesi endiselendirmeye basladi.Yakin bir zamanda evraklari toparlayip vize gorusmesine gitmeyi planliyorum. Su an icin elimde guncel IELTS 6.5 lik belgem var ve bunun yaninda TC ve MEB muhurlu halk egitim merkezinden alinmis A1 almanca katilim sertifikam var. (Yasadigim sehirde Goethe ve ya herhangi bir sertifikali egitim programi olmadigi icin halk egitim merkezi kursuna katildim)
Sizce vize gorusmesinde sartli kabulum olmasina ragmen sikinti yasayabilir miyim? Bu konuda tavsiyeleriniz var midir?
Genel olarak ailemin maddi durumu iyi ve bloke hesap actirmayi planliyorum.Bloke hesap icerisinde yer alan mevduat miktarini sisirmek vize onayini ayrica kolaylastirir mi? Yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim. Iyi gunler.

Fastlane621

Mesaj gönderen Fastlane621 » Prş Kas 03, 2016 4:11 am

Yilyebilirsin enazindan goetheden A1 seltifikasi alsan daha iyiolurdu.

Alp06

Mesaj gönderen Alp06 » Prş Kas 03, 2016 8:31 am

[quote]sarsilmazsukru tarafindan yazilan metin:

Merhaba Arkadaslar,

Oncelikle tum DeutchStudent uylerine tesekkur ediyorum. Kisa zamanda uzun yol almami sagladilar. Konuya gelecek olursak;
Basvurularim sonrasi TU Clausthal universitesinden Makina Muh. icin sartli kabul aldim. Turkiye de hali hazirda makina muh. ing 3. sinif mak muh ogrencisiydim ve 26 yasindayim.
Vize ani defterlerine soyle bir goz attigimda bazi arkadaslarin ret yemesi beni vize basvurusu oncesi endiselendirmeye basladi.Yakin bir zamanda evraklari toparlayip vize gorusmesine gitmeyi planliyorum. Su an icin elimde guncel IELTS 6.5 lik belgem var ve bunun yaninda TC ve MEB muhurlu halk egitim merkezinden alinmis A1 almanca katilim sertifikam var. (Yasadigim sehirde Goethe ve ya herhangi bir sertifikali egitim programi olmadigi icin halk egitim merkezi kursuna katildim)
Sizce vize gorusmesinde sartli kabulum olmasina ragmen sikinti yasayabilir miyim? Bu konuda tavsiyeleriniz var midir?
Genel olarak ailemin maddi durumu iyi ve bloke hesap actirmayi planliyorum.Bloke hesap icerisinde yer alan mevduat miktarini sisirmek vize onayini ayrica kolaylastirir mi? Yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim. Iyi gunler.[/quote]

Yasindan dolayi red alabilisin.26 yasina kadar en azindan A2 yada B1 gormek isteyebilirler ..artik eskisi gibi sartli kabulu al rahat rahat gel yok ..daha yeni liseyi bitirmis olsaydin is farkli olabilirdi.bide kac yasinda girdin unv 26 yasinda 3.sinif bunada cok dikkat ederler..moralani bozmak icin yazmiyorum ama yasi ileri olanlarda artik askerlik mevzularindan dolayi titizler.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Prş Kas 03, 2016 10:16 am

Benim yas 28 iken basvuracam master icin. Askerligi yaptim 2 yildirda calisiyorum. Bende potansiyel red alabilecekler listesindeyim anlasilan...

Deniz2051

Mesaj gönderen Deniz2051 » Prş Kas 03, 2016 10:18 am

[quote]Denizz tarafindan yazilan metin:

Benim yas 28 iken basvuracam master icin. Askerligi yaptim 2 yildirda calisiyorum. Bende potansiyel red alabilecekler listesindeyim anlasilan...[/quote]

Lanet olsun boyle sisteme ya. Ben de ayni durumdayim. Yas 27 ve askerlik de yok bende.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Prş Kas 03, 2016 12:50 pm

Askerlik olmamasi kotu gorunuyor yalniz bazilarindan almamislar bile terhis fotokopisini. O yuzden bir sey diyemiyorum. motivasyon yazisinda ve de gorusmede guzel - gecerli bir bahane sunmak lazim bu kadar gec yasta basvurdugumuz icin. yapilacak tek sey bu sanirim...

mmmurooo

Mesaj gönderen mmmurooo » Prş Kas 03, 2016 1:18 pm

Merhaba arkadaslar !
TU Clausthal universitesine basvurdum burdan kabul alan arkadaslar var mi ? Alanlarin ganolari ne kadar acaba . Ve ne kadar zaman icinde kabul yada ret kagidi geldi beni bilgilendirir misiniz?

lordofthem

Mesaj gönderen lordofthem » Prş Kas 03, 2016 11:02 pm

Acikcasi ben yasin sorun oldugunu dusunmuyorum cunku bu yaslarda bir suru giden arkadas biliyorum. Tek endiselendigim nokta dil noktasinda sorun cikartabilecek olmalari. Bu arada soran arkadaslar olmus TU Clausthal den 3 haftada kabul aldim.

mmmurooo

Mesaj gönderen mmmurooo » Sal Kas 08, 2016 2:17 pm

Bende master icin TU Coastal den kabul aldim yasim 26 A1 goethe sertifikasi alicam vize den sorun yasar miyim ? Bu arada askerlik sorunum yok .

sayko

Mesaj gönderen sayko » Sal Kas 08, 2016 3:18 pm

Mmmurooo benimki herhalde 5 6 haftada gelmisti. Ortalamam 2.62

Deniz2051

Mesaj gönderen Deniz2051 » Sal Kas 08, 2016 4:16 pm

[quote]sayko tarafindan yazilan metin:

Mmmurooo benimki herhalde 5 6 haftada gelmisti. Ortalamam 2.62[/quote]

Senin bolum ne Sayko?