Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

fikir ve onerilriniz

Almanya'dan Turkiye'ye kesin donus: sebepler, donerken yapilmasi gerekenler... Hepsi burada...
Fastlane621

fikir ve onerilriniz

Mesaj gönderen Fastlane621 » Sal Kas 01, 2016 2:50 am

Almanlarin soguk tavirlari sadece sana yonelik degil...
Almanlar gercekten zor arkadas oluyorlar.
Bence Almanlar cok soguk degiller Turkler cok asiri sicakkanli.
Almanlsr gereksiz yapmacik sahte davranislardan kendini arindirmis insanlar.

Amedli21

fikir ve onerilriniz

Mesaj gönderen Amedli21 » Sal Kas 01, 2016 7:07 am

Nur19 kardesim soyle birsey var dogma buyume turkiyede yasiyoruz hepimizin kimliginde turk yazimiyormu? Turk kelimesi turkiyede yasayan herkesimi kaplamiyormuydi? Almanya ya geldiginde ister arap kurt laz cerkez ol sana turk demiyeceklermi ? Fikir ve goruslerini sundugun icin tessekurler

Nur19

fikir ve onerilriniz

Mesaj gönderen Nur19 » Sal Kas 01, 2016 8:19 am

[quote]Amedli21 tarafindan yazilan metin:

Nur19 kardesim soyle birsey var dogma buyume turkiyede yasiyoruz hepimizin kimliginde turk yazimiyormu? Turk kelimesi turkiyede yasayan herkesimi kaplamiyormuydi? Almanya ya geldiginde ister arap kurt laz cerkez ol sana turk demiyeceklermi ? Fikir ve goruslerini sundugun icin tessekurler[/quote]

Bu yazdiklarinin dogruluk payi icermedigini ikimiz de biliyoruz, birbirimizi kandirmayalim:) Baskalarinin ne dedigi veya kimliginde ne yazdigi onemli degil. Kendini gercekten turk hisseden birisi onceki mesajinda yazdigin seyleri turkluk kavramiyla bagdastiramaz. 6 yasinda cocukla evlenme fetvasi veren pedofili ve hirsiz kesim zaten "turk milleti" bile demez kendilerine, "millet" derler veya "ummet" derler. Biz de onlari turk olarak gormeyiz. Almanlari bu kadar ovup Turkleri bu kadar yermen bence kotu niyetten baska birsey degil. Umarim ne demek istedigimi anliyorsundur.

Mkyc01

fikir ve onerilriniz

Mesaj gönderen Mkyc01 » Sal Kas 01, 2016 8:29 am

[quote]Amedli21 tarafindan yazilan metin:

Nur19 kardesim soyle birsey var dogma buyume turkiyede yasiyoruz hepimizin kimliginde turk yazimiyormu? Turk kelimesi turkiyede yasayan herkesimi kaplamiyormuydi? Almanya ya geldiginde ister arap kurt laz cerkez ol sana turk demiyeceklermi ? Fikir ve goruslerini sundugun icin tessekurler[/quote]

Belli ki yazan Turk kelimesinden rahatsizsin keske o kimligimizde yazan Turk kelimesinin ne zorluklarla oraya yazdirildiginin bilincinde olabilseydin Turkiye de 75 milyon insan yasiyor bu yasayan insanlar sence onurunu serefini mi kaybediyor ? Oyle insanlar taniyorum ki serefinden azicik odun vermiycek insanlar seref onur meselesi yasadigin yerde degil senin karakterindedir kendi zaaflarimizi cok farkli bir milletenmisiz gibi Turklere atmayalim.
Aller Anfang ist schwer.

Kullanıcı avatarı
SirJeanPulse

fikir ve onerilriniz

Mesaj gönderen SirJeanPulse » Prş Kas 03, 2016 1:56 pm

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

[quote]DevrimBerkay tarafindan yazilan metin:

=> Staatsmann, Essen deyim
=> kirenli, Pazartesi gidicem ogrenmek icin yani yarin, su an bende bilmiyorum yatay gecis mumkun mu.[/quote]

Ben de Essen\'dayim.
Siteden de bir kac kisi ile bir bulusup, yuz yuze sohbet edebiliriz bu konuda.
Yardimci olabilecegimiz bir konu olursada, aramizda konusuruz.[/quote]

Acikcasi isterim eger hafta ici mumkun olursa, hafta sonlari calisiyorum cunku

Kullanıcı avatarı
SirJeanPulse

fikir ve onerilriniz

Mesaj gönderen SirJeanPulse » Prş Kas 03, 2016 1:59 pm

[quote]sayko tarafindan yazilan metin:

Ben de vizeye basvuracagim informatik master icin gelmeyi dusunuyorum. Ben de gidip de geri donmekten korkuyorum. Ama burada 5000 tl almaktansa orada surunmeyi tercih ediyorum su an. Belki ben de senin gibi dusunecegim kim bilir.

Edirne\'de lisans yaparken 2 3 tane samimi arkadasim vardi. Baska da kimsem yoktu. Daha iyisi olabilirdi ama kisiye bagli. Bi seyler eksik geliyordu hep ama alismistim bu duruma ve bilgisayar basinda gecirdim kendimi izole ederek. Senin kadar sosyal de degilim ve hic olmadim.

Aslinda bir Turk ile evlensen sorunun cozulur gibime geliyor. Evlenince arkadaslarin varligini yoklugunu da az seviyede umursuyorsun. Hem de iyi bir ulkede guzel sartlarda yasamis olursun. Euro biriktirerek ev alirsin Turkiye\'den ve diledigin zaman geri donersin.

Belki de seni caydirmam yanlistir ama kendi adima dusunuyorum. Cunku ben de kararsizim uyum saglayabilecegimden. Ben bunlari kendime yazdim aslinda, sana da benim fikrim mantikli geliyorsa kalip deneyebilirsin, en azindan masteri bitirirsin[/quote]

o sanada bagli ama benim tanidigim butun yabanci ogrencilerden sadece 2 tanesi buradan tam anlamiyla memnun bir tanesi Gabun dan gelme digeri Italya, belki sen 3. olursun :D
-----
turk ile evlenirsem kafayi yerim herhalde, almanyada sifir alman cevresi ile

batuhanalkn

fikir ve onerilriniz

Mesaj gönderen batuhanalkn » Prş Kas 03, 2016 2:10 pm

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

=> Staatsmann, Essen deyim
=> kirenli, Pazartesi gidicem ogrenmek icin yani yarin, su an bende bilmiyorum yatay gecis mumkun mu.[/quote]

Ben de Essen\'dayim.
Siteden de bir kac kisi ile bir bulusup, yuz yuze sohbet edebiliriz bu konuda.
Yardimci olabilecegimiz bir konu olursada, aramizda konusuruz.[/quote]

Acikcasi isterim eger hafta ici mumkun olursa, hafta sonlari calisiyorum cunku[/quote]

almanya ya hangi seviye almanca ile gittiniz ?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

fikir ve onerilriniz

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Kas 04, 2016 4:03 pm

Haftaici bana da uygun.
Istersen asagidaki uzantidan, yeni bir baslik altinda bir bulusma basligi acabilirsin.
Uyelerinde duzenledigi bulusmalara katildik bir kac kez :) Onumuzdeki hafta pazartesi haric her aksam uyar bana.

DeutschStudent Interaktif
http://deutschstudent.de/forum/viewforu ... orum_id=49
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Amedli21

fikir ve onerilriniz

Mesaj gönderen Amedli21 » Cum Kas 04, 2016 10:36 pm

Mkyc01 Kardes biz kimin ne oldugunu , ne zorluklarla kazanildigini cok iyi biliyoruz. Goruslere saygi duyun. Soylemek istedigimiz soyleyelim yardimci olalim diyoruz,senin dedigin seyler konuyla alakasiz seyler. Onca seye takilmadin takildigin tek kelime yuzunden milliyetcilik rolu yapma . Bizim sehrimizde dostca kardesce yasiyoruz biz .

Mkyc01

fikir ve onerilriniz

Mesaj gönderen Mkyc01 » Cmt Kas 05, 2016 3:42 am

Sadece tek kelimemi ? 2 cevabinda da olayi getirmek istedigin nokta belli.Son mesajinda da \'Milliyetcilik rolu\' yapiyosun diyerek buna devam ediyosun.Milliyetciligi senden mi ogrenicez ? Sizin sehriniz neresi ? Ben sehrinle ilgili bi yorum mu yaptim ?
Aller Anfang ist schwer.

Kullanıcı avatarı
SirJeanPulse

fikir ve onerilriniz

Mesaj gönderen SirJeanPulse » Sal Kas 08, 2016 1:00 am

batuhanalkn, b1 den basladim

Yatay gecis durumunu bugun ogrendim bilgilenmek isteyenlere
1 kosul alttan ders olmiyacakmis (benim 2 tane var)
2 kosul nor ortalamasi 2 civari olacak (bu tr deki universitelere gor degisiyor - kimisi 1.5 isterken otesi 2.5 isteyebilir)
3 kosul ise universite istenilen fach a kontenjan aciyormu. mesela ben biyoloji okuyorum ve belki universite biyoloji icin ek alan acmayabilir.

acikcasi lys sinavina tekrar girsem daha kolay olur ama cok fazla vakit kaybetmis olurum. bu yuzden ne yazik ki diplomayi alip geri donucem

batuhanalkn

fikir ve onerilriniz

Mesaj gönderen batuhanalkn » Sal Kas 08, 2016 1:46 am

testdafi vermeniz ne kadar surdu ? kusura bakmayin konuyla alakasiz ama bende a2 ile baslayacagim tecrube edinen kisilerin tecrubelerini ogrenmek istiyorum.
Birde testdaf icin birkac ip ucu verebilirmisiniz ?

Kullanıcı avatarı
SirJeanPulse

fikir ve onerilriniz

Mesaj gönderen SirJeanPulse » Sal Kas 08, 2016 10:41 pm

[quote]batuhanalkn tarafindan yazilan metin:

testdafi vermeniz ne kadar surdu ? kusura bakmayin konuyla alakasiz ama bende a2 ile baslayacagim tecrube edinen kisilerin tecrubelerini ogrenmek istiyorum.
Birde testdaf icin birkac ip ucu verebilirmisiniz ?[/quote]

ben dsh verdim testdaf degil
benim sikintim sinav bulamama oldu ama ilk sinavimda yani almanyaya geldikten 1 yil 1 ay kadar sonra verdim aachen da. 1 hafta sonra sansa universite basladi :D