Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Univ basvurularina cevap gelmemesi.

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Fastlane621

Mesaj gönderen Fastlane621 » Cmt Eki 22, 2016 4:17 pm

Merhaba arkadaslar Bremen ve Paderborn universitelerine sartli kabul icin basvuru yapali 15 gun oldu cevap gelmemesi normal mi sizce ?

Kullanıcı avatarı
RtnCbk

Mesaj gönderen RtnCbk » Cmt Eki 22, 2016 4:19 pm

Pederborn\' un cevabi Aralik ayinda gelir.
Bremen\'e asil basvuruyu yapmaniz icin Uni Assist\'e 75€ yatirmalisiniz. Ardindan islemleriniz baslar ve 3-5 hafta icerisinde cevabi gelir.
Tabii ki benden iyi bilen arkadaslar daha iyi yardimci olacaklardir. Benim aklimda kalan bunlar ve yanlis/eksik olabilir.
"Hepimiz yıldız tozuyuz."

Mkyc01

Mesaj gönderen Mkyc01 » Cmt Eki 22, 2016 4:42 pm

[quote]RtnCbk tarafindan yazilan metin:

Pederborn\' un cevabi Aralik ayinda gelir.
Bremen\'e asil basvuruyu yapmaniz icin Uni Assist\'e 75€ yatirmalisiniz. Ardindan islemleriniz baslar ve 3-5 hafta icerisinde cevabi gelir.
Tabii ki benden iyi bilen arkadaslar daha iyi yardimci olacaklardir. Benim aklimda kalan bunlar ve yanlis/eksik olabilir.[/quote]

Bende oyle diyorum Paderborn gec geliyor Bremen de 3-5 haftada bana Bremenden yaklasik 3 hafta sonra gelmisti yani normal 15 gunde gelmemesi
Aller Anfang ist schwer.

sayko

Mesaj gönderen sayko » Pzr Eki 23, 2016 3:27 am

(Paderborn) Bana 5 hafta sonra cevap gondermisler, 2 hafta da bana ulasmasi surmus. 7 haftada sonuc elim ulasti ve mail gelmedi, sadece posta. Sonuc da cok fazla basvuru oldugu icin red. Genelde deadlinedan 4 5 hafta sonra sonuclaniyor.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Pzr Eki 23, 2016 7:47 am

Gunaydin herkese, deadline\'dan once yanit verilmiyor genelde degil mi? Tum basvurular alinip, surec tamamlandiktan sonra mi yanit veriyorlar?

sayko

Mesaj gönderen sayko » Pzr Eki 23, 2016 10:11 pm

Paderborn yanit vermiyor. deadline tarihinin ustune 4 5 hafta koyup ortalama ne zaman gelecegini kestirebilirsin.

retro

Mesaj gönderen retro » Pzr Eki 23, 2016 11:09 pm

Simdi benim kafam karisti. Deadline a kadar cevap vermiyorlarsa sartli kabul olayi nasil oluyor peki. Ben mart ayi gibi okullara dil belgesi basvurup nisandaki tesdafa girip haziranda onun sonucu alip gondermeyi dusunuyordum. Tabi bu arada sartli kabulum gelmis olacakti o belgeyle vizeye basvurmus olacaktim. Sonrada haziranda dil belgesini gonderip isi tamamlayacaktim ama?

sayko

Mesaj gönderen sayko » Pzt Eki 24, 2016 2:37 am

Paderborn\'da ikiden fazla deadline var yil icinde. Genelde temmuz 15 ocak 15\'tir deadlinelar. Ama paderbornda farkli. Sen ekim\'de basvurmussun en yakin deadline kasim 15 yani kabul ya da red araligin ortasi ya da sonuna dogru elinde olur.

Sorunu tam anlayamadim, anladigim kadariyla turkiye\'de testdaf\'i vermeyi dusunuyosun ve testdaf\'i verdikten sonra vizeye ve okullara basvuracaksin dogru mu?

Eger sartli kabul alip turkiye\'de testdaf\'a hazirlanacaksan onu bilmiyorum. Belki almanya\'da dil kursuna kaydolmazsan sartli kabulun gecersiz olabilir. Ona diger arkadaslar yanit verebilirler. Gelde sartli kabul alanlar almanya\'da dil kursuna gidiyorlar. Seninki istisna, bilemiyorum.

retro

Mesaj gönderen retro » Pzt Eki 24, 2016 6:32 am

[quote]sayko tarafindan yazilan metin:

Paderborn\'da ikiden fazla deadline var yil icinde. Genelde temmuz 15 ocak 15\'tir deadlinelar. Ama paderbornda farkli. Sen ekim\'de basvurmussun en yakin deadline kasim 15 yani kabul ya da red araligin ortasi ya da sonuna dogru elinde olur.

Sorunu tam anlayamadim, anladigim kadariyla turkiye\'de testdaf\'i vermeyi dusunuyosun ve testdaf\'i verdikten sonra vizeye ve okullara basvuracaksin dogru mu?

Eger sartli kabul alip turkiye\'de testdaf\'a hazirlanacaksan onu bilmiyorum. Belki almanya\'da dil kursuna kaydolmazsan sartli kabulun gecersiz olabilir. Ona diger arkadaslar yanit verebilirler. Gelde sartli kabul alanlar almanya\'da dil kursuna gidiyorlar. Seninki istisna, bilemiyorum.[/quote]
Simdi mart ayinda okula basvuracam. Sonra nisan ayinda testdafa girecem(turkiyede) bunun sonucu haziran gibi ancak aciklaniyor. Ayni zamanda mayis haziran gibi okul kabulum gelse bununla vizeye basvursam diye dusundum. Cunku 15 temmuzda herseyi yollasam agustosta kabulum ancak gelir bu seferde vize mumkun degil yetismez.

sayko

Mesaj gönderen sayko » Pzt Eki 24, 2016 5:35 pm

Okulla maillesmen lazim. sartli kabul icin bi dahaki deadline 15 Subat. Direkt dil sinavini vermisler icin ise basvurular ekim\'de alinip 31 mayis\'ta bitiyor.

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Sal Eki 25, 2016 10:03 am

15 gun olmus hele bir bekle posta gitsin acsinlar o kadar basvuru var. Normalde 4-6 hafta surer cevap gelmesi.

mühendis

Re: Univ basvurularina cevap gelmemesi.

Mesaj gönderen mühendis » Prş Ara 22, 2016 11:32 am

15 Kasıma yetişecek şekilde Paderborn'a yüksek lisans başvurusu yaptım,daha kabul edilip edilmediğime dair yazı,bilgi gelmedi. Beklemelimiyim yoksa sonucu öğrenmekiçin e-mail atayım mı?Şimdiden teşekkürler..

amy11

Mesaj gönderen amy11 » Pzt Ara 26, 2016 3:38 am

merhabalar ben de basvuru yaptım paderborna ve hala yanıt alamadım sız alabıldınız mı acaba

mühendis

Mesaj gönderen mühendis » Pzt Ara 26, 2016 1:07 pm

amy11 yazdı:merhabalar ben de basvuru yaptım paderborna ve hala yanıt alamadım sız alabıldınız mı acaba
maalesef henüz cevap yok,yeni yıl tatili girdi, gecikir diye düşünüyorum

mühendis

Mesaj gönderen mühendis » Sal Oca 03, 2017 7:22 pm

amy11 yazdı:merhabalar ben de basvuru yaptım paderborna ve hala yanıt alamadım sız alabıldınız mı acaba
Paderborn'dan yanıtınız geldi mi?Ben bekliyorum.Ne zaman cevap alırım?Paderborn'a daha önce başvuranlar bilgilendirirse sevinirim.Sonuç gelmediği için vize işlemlerinede başlayamıyorum.

amy11

Mesaj gönderen amy11 » Çrş Oca 04, 2017 3:21 am

Paderborna ben de basvurdum beklıyorum ben de hala ama tahmınım bugun yarın bellı olur ınsallah herkes alır kabulunu ve hayalerını gerceklestırır

amy11

Mesaj gönderen amy11 » Prş Oca 05, 2017 12:52 am

Paderborn yada Sıegen den cevap alan var mı arkadaşlar

Fastlane621

Mesaj gönderen Fastlane621 » Prş Oca 05, 2017 3:06 am

Siegen'den kabul Paderborndan da yer olmadığı icin red cevabı aldım

amy11

Mesaj gönderen amy11 » Prş Oca 05, 2017 1:34 pm

Basvurunuzu ne zaman yapmistiniz acaba gectigimiz kasim ayinda mi

mühendis

Mesaj gönderen mühendis » Prş Oca 05, 2017 6:54 pm

Fastlane621 yazdı:Siegen'den kabul Paderborndan da yer olmadığı icin red cevabı aldım
Paderborn başvurunuzu Kasım15 e mi yapmıştınız?Sonuç ne zaman geldi?ben yalnızca Paderborn için başvuru yaptım.Beklemek sıktı..