Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize red acil yardim

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mehmetarikantek

Vize red acil yardim

Mesaj gönderen mehmetarikantek » Çrş Eki 19, 2016 8:26 pm

Merhaba arkadaslar.Biraz once vize den red cevabi geldi.Egitim icin almis oldugum gorusmeden b1 belgesi istiyoruz diyorlar.Universiteden sartli kabulumde vardi.Egitim dedikleri dil egitimi diye anlamis olabililer mi bilgisi olan var mi

Mkyc01

Vize red acil yardim

Mesaj gönderen Mkyc01 » Çrş Eki 19, 2016 9:03 pm

Oyle bisey olabilcegini zannetmiyorum dogru anlamislardir neden Turkiye de dil ogrenmedin diye cok red yiyen arkadaslar oldu
Aller Anfang ist schwer.

mehmetarikantek

Vize red acil yardim

Mesaj gönderen mehmetarikantek » Çrş Eki 19, 2016 9:08 pm

[quote]Mkyc01 tarafindan yazilan metin:

Oyle bisey olabilcegini zannetmiyorum dogru anlamislardir neden Turkiye de dil ogrenmedin diye cok red yiyen arkadaslar oldu[/quote] almanya konsoloslugunun sayfasinda sartli kabulun yoksa b1 iatiyorlar yaziyor aksi halde sartli kabulun var ise dile dair bisey bahsetmiyor

mukuki

Vize red acil yardim

Mesaj gönderen mukuki » Çrş Eki 19, 2016 9:43 pm

[quote]mehmetarikantek tarafindan yazilan metin:

Oyle bisey olabilcegini zannetmiyorum dogru anlamislardir neden Turkiye de dil ogrenmedin diye cok red yiyen arkadaslar oldu[/quote] almanya konsoloslugunun sayfasinda sartli kabulun yoksa b1 iatiyorlar yaziyor aksi halde sartli kabulun var ise dile dair bisey bahsetmiyor[/quote]

verdikleri dokumanda sartli kabul yoksa b1 seviyesi istiyorlar, eger sartli kabul varsa ve b1 seviyesi yoksa dil egitimi icin kayit belgesi istiyorlar okul veya ozel dil kursundan.

mehmetarikantek

Vize red acil yardim

Mesaj gönderen mehmetarikantek » Çrş Eki 19, 2016 10:13 pm

[quote]mukuki tarafindan yazilan metin:

[quote]mehmetarikantek tarafindan yazilan metin:

Oyle bisey olabilcegini zannetmiyorum dogru anlamislardir neden Turkiye de dil ogrenmedin diye cok red yiyen arkadaslar oldu[/quote] almanya konsoloslugunun sayfasinda sartli kabulun yoksa b1 iatiyorlar yaziyor aksi halde sartli kabulun var ise dile dair bisey bahsetmiyor[/quote]

verdikleri dokumanda sartli kabul yoksa b1 seviyesi istiyorlar, eger sartli kabul varsa ve b1 seviyesi yoksa dil egitimi icin kayit belgesi istiyorlar okul veya ozel dil kursundan.[/quote] ve bu dediginiz butun evraklarim vardi kendi ulkendede b1 ogrenebilirsin diye Red cevabi geldi

Kullanıcı avatarı
RtnCbk

Vize red acil yardim

Mesaj gönderen RtnCbk » Çrş Eki 19, 2016 10:20 pm

Acikcasi bende A1 belgesi olmasina ragmen, en korktugum olaylardan biri "kendi ulkende b1\'e kadar cik" denmesi.
Gecmis olsun.
"Hepimiz yıldız tozuyuz."

mehmetarikantek

Vize red acil yardim

Mesaj gönderen mehmetarikantek » Çrş Eki 19, 2016 10:54 pm

[quote]RtnCbk tarafindan yazilan metin:

Acikcasi bende A1 belgesi olmasina ragmen, en korktugum olaylardan biri "kendi ulkende b1\'e kadar cik" denmesi.
Gecmis olsun.[/quote] a1 belgemde vardi korktugumuz sey basimiza geldi.Malesef

Theozka

Vize red acil yardim

Mesaj gönderen Theozka » Prş Eki 20, 2016 2:53 am

Bence sans meselesi gibi duruyor. Sitede a1 ile giden hatta sifir almanca ile giden bile olmus. Hal boyle iken bana gore hersey yabancilar polisindeki memura kaliyor. Eger kil birisine denk gelirseniz her seyi didikliyor. Bende vize bekliyorum. Okulumun anlasmasi var konsoloslukla bloke hesap istemiyeceklerine dair ancak yabancilar polisindeki memur istedi ve onun yuzunden 20 gun zaman kaybettim. Benimde gothe den b1 im var ancak yarim; konusma ve yazmadan kaldim. Ona bir sey demediler bloke hesap istediler. Ama neyseki Izmirdeki konsoloslukta iyi bir konsolos hanima denk geldim yardimci olacagini soyledi. Insallah samimidir. Yesil pasaportunuz varsa gidin 3 ayda b1 i almaya calisin yada en azindan b1 e kadar gelin sonrasini halledersiniz. Bol sans (konsolosta boyle soylemisti).

mehmetarikantek

Vize red acil yardim

Mesaj gönderen mehmetarikantek » Cum Eki 21, 2016 1:48 pm

Benim sartli kabulum vardi ona ragmen yabanci subeye bile yollama geregi duymamislar direk konsoloslukdan red geldi belli bir kriter yok sanirim

burak0992

Vize red acil yardim

Mesaj gönderen burak0992 » Cum Eki 21, 2016 6:44 pm

Sans degil arkadaslar. Sizin egitim icin gittiginize inanmalari gerekiyor. Mesela bende A1 ile basvuru yapmistim tum belgelerim eksiksizdi ve kabul aldim Ankara\'dan. Asil olay egitim gecmisi diye dusunuyorum. Mesela LYS\'ye girip ayni donem universiteye gitmek baya avantajli. Onun disinda universiteyi bitirip Master yapmak icin basvurularda universite bittikten kac yil sonra basvurdugunuza bakiyorlar. Mesela hemen bitirip basvuru yaparsaniz daha iyi izlenim birakirsiniz. Fakat universiteyi bitirip 2 sene sonra Master\'a basvuru yaparsaniz,konsolosluktaki calisanlar size dogal olarak bu 2 senede ne yaptin diye soracaklar. Eger 2 sene boslukta Almanca\'ya dair hicbir sey yapmadiysaniz,konsolosluktakiler "bu adam egitime gelmiyor" gibi dusunuyor ve maalesef vize alma sansi dusuyor. Onun icin de kitapta yazan B1 olayini red gerekcesi gosteriyorlar. Tabi genel boyle arada kabul alanlarda vardir.
Be different,make a difference...

mehmetarikantek

Vize red acil yardim

Mesaj gönderen mehmetarikantek » Cum Eki 21, 2016 7:13 pm

[quote]burak0992 tarafindan yazilan metin:

Sans degil arkadaslar. Sizin egitim icin gittiginize inanmalari gerekiyor. Mesela bende A1 ile basvuru yapmistim tum belgelerim eksiksizdi ve kabul aldim Ankara\'dan. Asil olay egitim gecmisi diye dusunuyorum. Mesela LYS\'ye girip ayni donem universiteye gitmek baya avantajli. Onun disinda universiteyi bitirip Master yapmak icin basvurularda universite bittikten kac yil sonra basvurdugunuza bakiyorlar. Mesela hemen bitirip basvuru yaparsaniz daha iyi izlenim birakirsiniz. Fakat universiteyi bitirip 2 sene sonra Master\'a basvuru yaparsaniz,konsolosluktaki calisanlar size dogal olarak bu 2 senede ne yaptin diye soracaklar. Eger 2 sene boslukta Almanca\'ya dair hicbir sey yapmadiysaniz,konsolosluktakiler "bu adam egitime gelmiyor" gibi dusunuyor ve maalesef vize alma sansi dusuyor. Onun icin de kitapta yazan B1 olayini red gerekcesi gosteriyorlar. Tabi genel boyle arada kabul alanlarda vardir.[/quote]

Ben zaten bu yil mezun olmustum liseden elektrik elektronik muhendisligi kazandim okulumu dondurdum itiraz dilekcesi yazip cvp bekliyecegiz artik b1 i mersin de almak zor gibi duruyor cunku kurslar sinif acmiyor talep yok bir yandan almancada calisacagiz tabii acaba itirazdan bir sey cikar mi

Kullanıcı avatarı
RtnCbk

Vize red acil yardim

Mesaj gönderen RtnCbk » Cum Eki 21, 2016 7:49 pm

Mersin\'de Almanca dil kurslari yok. Olanlar sadece A1 veriyor.
Bu arada Almanya\'da bir dil kursuna kayit yapmis miydiniz?
"Hepimiz yıldız tozuyuz."

mehmetarikantek

Vize red acil yardim

Mesaj gönderen mehmetarikantek » Cum Kas 04, 2016 7:07 pm

Evet almanyada kurs kaydi yapmistim