Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

IS BULABILECEGIM MUHENDISLIKLER

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
dimachairus

Mesaj gönderen dimachairus » Sal Eki 18, 2016 10:39 pm

merhaba. Lise 3. Sinifa gidiyorum. Almanyada muhendislik okumak istiyorum. Uzun bir suredir aklimda makine muhendisligi var fakat almanyadaki yeni mezunlar icin is durumu nasil kolay bulunuyor mu vs. Gibi sorular kafami kurcalamaya basladi. Ayni zamanda arabalara motorsikletlere ve ucaklara cok ilgi duydugum icin Bu alana yakin, bana onerebileceginiz, is alani genis muhendislikler icin tavsiye ve yorumlarinizi bekliyorum. ( Calismak istedigim yer almanya ve Eger almanya ya gidersem ailem benim gelecegim icin bir yatirim yapacak. Orta gelirli oldugumuz icin Uni den sonra bir sekilde kendi ayaklarim uzerinde durmam gerektigini dusunuyorum. Bu yuzden surekli is alani genis diye yazdim. ) Vereceginiz cevaplar icin simdiden tesekkurler

Nur19

Mesaj gönderen Nur19 » Sal Eki 18, 2016 10:40 pm

Hepsi

mukuki

Mesaj gönderen mukuki » Çrş Eki 19, 2016 1:07 am

Almanya sanayi ulkesi oldugundan makine muhendisligi, malzeme ve metalurji muhendisligi ve ayrica bir makine muhendisi olarak yorumum; otomasyon uzerine gecilen bir donemdeyiz bu nedenle elektrik-elektronik muhendisleri revasta. Cok zor olmasina ragmen mekatronik muhedisligini almanyada bitirirsen onunu kimse alamaz.

dimachairus

Mesaj gönderen dimachairus » Çrş Eki 19, 2016 3:39 pm

[quote]mukuki tarafindan yazilan metin:

Almanya sanayi ulkesi oldugundan makine muhendisligi, malzeme ve metalurji muhendisligi ve ayrica bir makine muhendisi olarak yorumum; otomasyon uzerine gecilen bir donemdeyiz bu nedenle elektrik-elektronik muhendisleri revasta. Cok zor olmasina ragmen mekatronik muhedisligini almanyada bitirirsen onunu kimse alamaz.[/quote]
Yorumunuz icin tesekurler. Bir sorum daha var. Internetten almanyadaki makine muhendislikler ilanlarinda hepsinde Praktikum diyor ve 4-6 ay gibi surelerden bahsediyor. Bu 4-6 ay sonra yeni bir antlasmami imzalaniyor. Yani oraya ise girdikten 6 sonra ne oluyor?

emerti

Mesaj gönderen emerti » Çrş Eki 19, 2016 6:34 pm

6 ay sonra ne olacagi belli olmaz. Eger cok basarili bir staj yaparsaniz, uygun pozisyon denk gelirse ise devam edersiniz. Pozisyon yoksa olmaz.

Bir ihtimal bir mudur ya da yonetici sizi ve calisma tarzinizi severse, bir ihtimal bir sans dogabilir. Bunun disinda garantisi olan bir durum yok.

dimachairus

Mesaj gönderen dimachairus » Çrş Eki 19, 2016 8:28 pm

[quote]emerti tarafindan yazilan metin:

6 ay sonra ne olacagi belli olmaz. Eger cok basarili bir staj yaparsaniz, uygun pozisyon denk gelirse ise devam edersiniz. Pozisyon yoksa olmaz.

Bir ihtimal bir mudur ya da yonetici sizi ve calisma tarzinizi severse, bir ihtimal bir sans dogabilir. Bunun disinda garantisi olan bir durum yok.[/quote]
Genellikle herkes is konusunda bulunabilir diyor. Ama yeni baslayanlar hicbir tecrubesi olmadan nasil baslar? Asil sorunsal bu bence?

emerti

Mesaj gönderen emerti » Çrş Eki 19, 2016 8:38 pm

Bulunabilir tabiki neden bulunmasin? Tecrubesi olmayan yeni mezunlar icin bir suru ilan aciliyor, sirketlerin sifirdan yetistirmek icin muhendis ihtiyaclari var. Garantisi tabiki yok, dunyanin hic bir yerinde yok.