Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

telc C1 Hochschule

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
demirdogen

telc C1 Hochschule

Mesaj gönderen demirdogen » Prş Eki 13, 2016 12:45 pm

Merhaba Arkadaslar ,
Aramizda telc C1 Hochschule sinavina giren arkadaslarimiz varsa , sinav ile ilgili tecrube ve onerilerini bizlerle paylasabilirmisiniz.Sinava ne sekilde hazirlanmaliyiz.
Tesekkur ederim.

duisburger

telc C1 Hochschule

Mesaj gönderen duisburger » Cmt Eki 15, 2016 1:37 am

Internette telc c1 sinav ornekleri var, onlari cozerek calisabilirsin.

sezeirem

telc C1 Hochschule

Mesaj gönderen sezeirem » Prş Eki 20, 2016 8:01 pm

ben de 2 ay sonrakine girmeye dusunuyorum, yok mu tecrubesi olan ? :)

Kullanıcı avatarı
Informatiker

telc C1 Hochschule

Mesaj gönderen Informatiker » Cum Eki 21, 2016 1:18 am

Testdaf i kazanamadiktan sonra universitemin gelecek testdafin sonuc aciklanma tarihi cok gec oldugundan kabul etmedi icin 2 defa girdigim sinavdir. Terminleri ana bir merkezden belirlenmedigi icin hemen her ay bulunabiliyor. Ben korkudan ve stresten iki tanesine ust uste kaydoldum. 10 gun ara vardi aralarinda. Toplam bir ay hazirlanma surecim vardi. Ikisinide gectim elimde iki tane C1 sertifikasi oldu. Hazirlik surecinde Goranka Rocco nun DSH Training inin butun kitaplarini bitirdim. Arti olarak ubungs zum wortschatz der deutschen Sprache adli kitabida bitirdim. Yazmaya cok cok katkisi oluyor bu kitabin. Ki bu bahsettigim kitaplarida forumdan bi arkadasin tavsiyesiyle buldum. En son olarak cok pahali olmasina ragmen artik baska secenegim kalmadigi icin telc in kendi sitesinde sattigi diger iki msuterprufung unu da aldim 56 euro ya. Sonuc olarak ilk girdigimden 148 ikincisinden de 168 puan aldim. Sertifikam sinavdan ortalama 2,5 3 hafta sonra elime gecti. Eger duzenli calisilirsa cok cok rahat yapilabilecek bir sinav. O sinav sayesinde suan bolumume basladim okuyorum. Tavsiyem lesen bolumune dikkat edin cok. Bazen cok kolaymis gibi cevap bariz ortada siritiyormus gibi gozukuyor ama buyuk ihtimalle oyle olmuyor En azindan 3 defa kontrol edin cevabinizi. Baska soru varsa elimden geldigince cevaplarim.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

Florenzi

telc C1 Hochschule

Mesaj gönderen Florenzi » Cmt Eki 22, 2016 12:38 am

[quote]Informatiker tarafindan yazilan metin:

Testdaf i kazanamadiktan sonra universitemin gelecek testdafin sonuc aciklanma tarihi cok gec oldugundan kabul etmedi icin 2 defa girdigim sinavdir. Terminleri ana bir merkezden belirlenmedigi icin hemen her ay bulunabiliyor. Ben korkudan ve stresten iki tanesine ust uste kaydoldum. 10 gun ara vardi aralarinda. Toplam bir ay hazirlanma surecim vardi. Ikisinide gectim elimde iki tane C1 sertifikasi oldu. Hazirlik surecinde Goranka Rocco nun DSH Training inin butun kitaplarini bitirdim. Arti olarak ubungs zum wortschatz der deutschen Sprache adli kitabida bitirdim. Yazmaya cok cok katkisi oluyor bu kitabin. Ki bu bahsettigim kitaplarida forumdan bi arkadasin tavsiyesiyle buldum. En son olarak cok pahali olmasina ragmen artik baska secenegim kalmadigi icin telc in kendi sitesinde sattigi diger iki msuterprufung unu da aldim 56 euro ya. Sonuc olarak ilk girdigimden 148 ikincisinden de 168 puan aldim. Sertifikam sinavdan ortalama 2,5 3 hafta sonra elime gecti. Eger duzenli calisilirsa cok cok rahat yapilabilecek bir sinav. O sinav sayesinde suan bolumume basladim okuyorum. Tavsiyem lesen bolumune dikkat edin cok. Bazen cok kolaymis gibi cevap bariz ortada siritiyormus gibi gozukuyor ama buyuk ihtimalle oyle olmuyor En azindan 3 defa kontrol edin cevabinizi. Baska soru varsa elimden geldigince cevaplarim.[/quote]

Verdigin bilgiler icin tesekkurler. Peki belgeyi alabilmek icin maksimum alanabilecek puan nedir ve en az kac puan almamiz gerekli?

duisburger

telc C1 Hochschule

Mesaj gönderen duisburger » Cmt Eki 22, 2016 12:59 am

Hope-89

telc C1 Hochschule

Mesaj gönderen Hope-89 » Cmt Eki 22, 2016 3:09 pm

Testdaf i kazanamadiktan sonra universitemin gelecek testdafin sonuc aciklanma tarihi cok gec oldugundan kabul etmedi icin 2 defa girdigim sinavdir. Terminleri ana bir merkezden belirlenmedigi icin hemen her ay bulunabiliyor. Ben korkudan ve stresten iki tanesine ust uste kaydoldum. 10 gun ara vardi aralarinda. Toplam bir ay hazirlanma surecim vardi. Ikisinide gectim elimde iki tane C1 sertifikasi oldu. Hazirlik surecinde Goranka Rocco nun DSH Training inin butun kitaplarini bitirdim. Arti olarak ubungs zum wortschatz der deutschen Sprache adli kitabida bitirdim. Yazmaya cok cok katkisi oluyor bu kitabin. Ki bu bahsettigim kitaplarida forumdan bi arkadasin tavsiyesiyle buldum. En son olarak cok pahali olmasina ragmen artik baska secenegim kalmadigi icin telc in kendi sitesinde sattigi diger iki msuterprufung unu da aldim 56 euro ya. Sonuc olarak ilk girdigimden 148 ikincisinden de 168 puan aldim. Sertifikam sinavdan ortalama 2,5 3 hafta sonra elime gecti. Eger duzenli calisilirsa cok cok rahat yapilabilecek bir sinav. O sinav sayesinde suan bolumume basladim okuyorum. Tavsiyem lesen bolumune dikkat edin cok. Bazen cok kolaymis gibi cevap bariz ortada siritiyormus gibi gozukuyor ama buyuk ihtimalle oyle olmuyor En azindan 3 defa kontrol edin cevabinizi. Baska soru varsa elimden geldigince cevaplarim.[/quote]

Cok tesekkurler Hocam . Cozdugunuz kaynaklari merak ediyordum.

Mkyc01

telc C1 Hochschule

Mesaj gönderen Mkyc01 » Cmt Eki 22, 2016 4:52 pm

Sinavi kursa basladiktan sonra ne kadar surede verdin ?
Aller Anfang ist schwer.

Kullanıcı avatarı
Informatiker

telc C1 Hochschule

Mesaj gönderen Informatiker » Cmt Eki 22, 2016 7:24 pm

En az 128 puan gerekiyor sertifika alabilmek icin. Bunun 99 u schrifltich 29 u mundlich bolumden olmak zorunda. %60 a %40 bir oran var yani. Ben Almanya\'ya geldigimin 9. ayinda verdim sinavi.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

Mkyc01

telc C1 Hochschule

Mesaj gönderen Mkyc01 » Cmt Eki 22, 2016 7:59 pm

En az 128 puan gerekiyor sertifika alabilmek icin. Bunun 99 u schrifltich 29 u mundlich bolumden olmak zorunda. %60 a %40 bir oran var yani. Ben Almanya\'ya geldigimin 9. ayinda verdim sinavi.[/quote]

0 almancayla mi gitmistin ?
Aller Anfang ist schwer.

Kullanıcı avatarı
Informatiker

telc C1 Hochschule

Mesaj gönderen Informatiker » Cmt Eki 22, 2016 8:34 pm

Adimi , yasimi nerden geldigimi soylemeyi biliyordum. Bide bikac kelime falan biliyordum iste favori sporun yemegin falan onlari soylemeyi. 2014 yazinda almanyada 1 aylik hizlandirilmis A1 kursu yapmistim. Ama o zamanlar sadece gezmeye dicilasoaya harcadim vaktimi yani gicbirsey ogrenmedim nerdeyse.Yani sifira yakin diyebilirsin. Turkiye\'de almanca kursu yapmadim.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

Hope-89

telc C1 Hochschule

Mesaj gönderen Hope-89 » Cmt Eki 22, 2016 9:39 pm

Adimi , yasimi nerden geldigimi soylemeyi biliyordum. Bide bikac kelime falan biliyordum iste favori sporun yemegin falan onlari soylemeyi. 2014 yazinda almanyada 1 aylik hizlandirilmis A1 kursu yapmistim. Ama o zamanlar sadece gezmeye dicilasoaya harcadim vaktimi yani gicbirsey ogrenmedim nerdeyse.Yani sifira yakin diyebilirsin. Turkiye\'de almanca kursu yapmadim.[/quote]

Informatiker Hocam bize tecrubelerini ayrintili bir sekilde anlatabilir misin ? Bende VHS de A1 kursuna basladim. B1 e kadar devam etmeyi du sunuyorum. Nasil bir calisma yontemi izlemeliyim ?