Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

On Kabul ve ardindan ogrenci adayi vizesi

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
sowieso

Mesaj gönderen sowieso » Sal Eki 11, 2016 1:22 pm

Arkadaslar Merhabalar,

Ben uzun bir sure once bu Almanya da okumaya karar verdim ve bu yola bas koydum :) ilk once Kassel sehrinde 1 sene Erasmus yaptim ve gectigimiz Haziran ayinda da Turkiyedeki okulumdan mezun oldum.Not ortalamam 3.05 Erasmusumu yaptigim universiteden A1 almanca belgem var ve su an Stutgartta dil kursundayim A2 seviyesinde dil egitimi aliyorum.Sartli kabul icin basvurmak istiyorum siteyi inceledim ve bazi universitelerin sifir almanca ile bile on kabul verdigini okudum ve aklima su sorular takildi yardimci olursaniz minnettar olurum.

1- Uni asisti hic karistirmadan direk universiteye basvuru kabul eden universitlere basvuru yaparak sartli kabul alma sansimi dusurmus mu olurum tabiki ne kadar cok basvurursam o kadar artar sansim ama malum uni asist biraz cep yakiyor ?

2-Diyelim ki sartli kabul aldim su an Almanya da oldugum icin; Turkiye ye donmeden ogrenci adayi oturumu yada vizesi alma sansim nedir? (garantorumde var sayalim)

3-A1 belgemle basvurmalimiyim yada Aralik ayinin 14 de bitecek olan a2 seviyemi mi beklemeliyim ocak 15 cogu uni icin deadline oldugundan dolayi gec kalmaktan korkuyorum.

4-Almanya da oldugum icin okullarin bulunduklari sehirlere hem bir gezi duzenleyip hemde basvurumu yapmak istiyorum basvurular posta yada mail ile mi yapilmak zorunda evraklarimi kendi elimle goturmemde bir sakinca olur mu yada kabul edilir mi?

Simdiden cok tesekkur ederim
iyi forumlar.

Babilon44

Mesaj gönderen Babilon44 » Sal Eki 11, 2016 5:12 pm

[quote]sowieso tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar Merhabalar,

Ben uzun bir sure once bu Almanya da okumaya karar verdim ve bu yola bas koydum :) ilk once Kassel sehrinde 1 sene Erasmus yaptim ve gectigimiz Haziran ayinda da Turkiyedeki okulumdan mezun oldum.Not ortalamam 3.05 Erasmusumu yaptigim universiteden A1 almanca belgem var ve su an Stutgartta dil kursundayim A2 seviyesinde dil egitimi aliyorum.Sartli kabul icin basvurmak istiyorum siteyi inceledim ve bazi universitelerin sifir almanca ile bile on kabul verdigini okudum ve aklima su sorular takildi yardimci olursaniz minnettar olurum.

1- Uni asisti hic karistirmadan direk universiteye basvuru kabul eden universitlere basvuru yaparak sartli kabul alma sansimi dusurmus mu olurum tabiki ne kadar cok basvurursam o kadar artar sansim ama malum uni asist biraz cep yakiyor ?

2-Diyelim ki sartli kabul aldim su an Almanya da oldugum icin; Turkiye ye donmeden ogrenci adayi oturumu yada vizesi alma sansim nedir? (garantorumde var sayalim)

3-A1 belgemle basvurmalimiyim yada Aralik ayinin 14 de bitecek olan a2 seviyemi mi beklemeliyim ocak 15 cogu uni icin deadline oldugundan dolayi gec kalmaktan korkuyorum.

4-Almanya da oldugum icin okullarin bulunduklari sehirlere hem bir gezi duzenleyip hemde basvurumu yapmak istiyorum basvurular posta yada mail ile mi yapilmak zorunda evraklarimi kendi elimle goturmemde bir sakinca olur mu yada kabul edilir mi?

Simdiden cok tesekkur ederim
iyi forumlar.[/quote]sen oraya nr vizesi alarak gittin ?
zafere giden yolda cekilen cile kutsaldir

sowieso

Mesaj gönderen sowieso » Sal Eki 11, 2016 6:04 pm

Yesil pasaportumla geldim daha once de gelip 3 ay kaldim bir sikinti olmuyor felaket tellali arkadaslara duyurulur

Physiker-2

Mesaj gönderen Physiker-2 » Sal Eki 11, 2016 10:52 pm

Yesil pasaportla zaten 3 ay kalabilirsin o konuda kimse felaket tellaligi yapmiyordur. Ilk soruna cevabi kendin vermisin zaten ve mantikli bir cevap vermisin. Turkiye ye donmeden burda vize alamiyorsun. 90 gunu asan vizeler icin yasadigin ulkedeki konsolosluktan vize almak zorundasin. Ucuncu soruna gelince, A1 le de basvuru yap A2 ile de. Universitelere online basvuru yapiliyor ve sonra evraklarini gonderiyorsun universiteye postayla.