Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

acil yardim

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
yamiyumi

acil yardim

Mesaj gönderen yamiyumi » Pzr Eki 09, 2016 3:00 am

merhaba arkadaslar,
5 Eylul tarihinde Izmir\'den ulusal vize icin basvurdum. 21 yasindayim ve lisans icin berlinden kabulum var. burada da basarili egitimim vardi ve daha once 1 yil erasmus vizesi almistim almanyaya.
garantor belgem eksikti onu da maalesef tatiller sebebiyle 21 eylulde verebildim.
Vizem hala cikmadi en son Berlin\'deki universite prof u auslanderbehorde\'ye yazi yolladi islemlerim hizlansin diye ama konsolosluk 1 ay daha surer diyor ve oyle olursa ben okula cok cok gecikicem :( sizce ne yapabilirim hizlansin diye?bir oneriniz var mi?? bir de bundan sonra red gelir mi

burak0992

acil yardim

Mesaj gönderen burak0992 » Pzr Eki 09, 2016 12:21 pm

Tum belgelerin tam ise red gelecegini dusunmuyorum. 1 ay denmesinin sebebi de sanirim garantor belgesinden dolayi. Cunku o belgede almanyaya gidip arastirilacak vs. Hizlanmasi simdilik zor diye dusunuyorum,fakat konsolosluga gidip elden dilekce verip sansini deneyebilirsin.
Be different,make a difference...

yamiyumi

acil yardim

Mesaj gönderen yamiyumi » Pzr Eki 09, 2016 10:38 pm

insallah oyle olur artik stresten uyku uyuyamiyorum 1 aydir psikolojim alt ust.. :(

yamiyumi

acil yardim

Mesaj gönderen yamiyumi » Cmt Eki 15, 2016 12:29 pm

Arkadaslar konsolosluktan ve almanyadan soylenen \'schweigefrist\' yani Almanya\'dan onay bekleme surem bugun doluyor. Sizce pazartesi cikar mi? Daha beklemem gerekecek mi?5 eylulde basvurdum:( artik uyuyamiyorum stresten panik halindeyim lutfen yardim edin

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

acil yardim

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Kas 04, 2016 7:08 pm

Konsolsoluga almanca bir dilekce yaz , anlat, okulun basladigini filan. Red gelecegini ben de sanmiyorum. Sabret biraz daha , acele edip isleri berbat etmen de mumkun.