Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

iDATA

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
furkanxaydin

iDATA

Mesaj gönderen furkanxaydin » Çrş Eki 05, 2016 2:09 pm

Arkadaslar sizce IDATA dan vizeye basvurmanin ne gibi avantajlari var? Tecrube edinmis arkadaslar hakkindaki fikirlerini soylerse sevinirim..

Denizz

iDATA

Mesaj gönderen Denizz » Çrş Eki 05, 2016 6:17 pm

Sana gerekli butun evrak listesini veriyor ve senin icin konsolosluktan randevu aliyor. Ayrica benim bildigim kadariyla konsolosluk butun vize randevularini idata uzerinden veriyor.

Delphinium

iDATA

Mesaj gönderen Delphinium » Prş Eki 06, 2016 7:12 pm

Direkt olarak konsolosluga gidersen haftada sadece 1 gun ve belirli saat araliginda randevu alma sansin var. Onun icin de upuzun bir kuyruk beklemek zorunda kaliyorsun. Randevunu da oldukca gec bir tarihe veriyor.

Ama IDATA araciligiyla randevu alirsan daha erken bir tarihe alabiliyorsun. IDATA\'yi arayip randevu talebinde bulundugunda verecekleri hesaba bir miktar para yatiriyorsun (17 TL\'ydi sanirim). Para hesaplarina 1 gun sonra gececegi icin ertesi gun tekrar arayip randevu alman gerekiyor. Gereken belgeleri de mail olarak atiyorlar.

furkanxaydin

iDATA

Mesaj gönderen furkanxaydin » Prş Eki 06, 2016 11:59 pm

[quote]Delphinium tarafindan yazilan metin:

Direkt olarak konsolosluga gidersen haftada sadece 1 gun ve belirli saat araliginda randevu alma sansin var. Onun icin de upuzun bir kuyruk beklemek zorunda kaliyorsun. Randevunu da oldukca gec bir tarihe veriyor.

Ama IDATA araciligiyla randevu alirsan daha erken bir tarihe alabiliyorsun. IDATA\'yi arayip randevu talebinde bulundugunda verecekleri hesaba bir miktar para yatiriyorsun (17 TL\'ydi sanirim). Para hesaplarina 1 gun sonra gececegi icin ertesi gun tekrar arayip randevu alman gerekiyor. Gereken belgeleri de mail olarak atiyorlar.[/quote]

Ben istanbuldayim, siteden okudugum kadariyla harbiyedekine gittigimizde ordanda int veya aramadan elden basvuru yapabiliyoruz. Ben hem sorularimi sorup hemde bilgi almak icin gidip gorusup randevu almayi dusunuyorum. Bu konuda bilginiz var mi acaba?

furkanxaydin

iDATA

Mesaj gönderen furkanxaydin » Cum Eki 07, 2016 12:00 am

[quote]Denizz tarafindan yazilan metin:

Sana gerekli butun evrak listesini veriyor ve senin icin konsolosluktan randevu aliyor. Ayrica benim bildigim kadariyla konsolosluk butun vize randevularini idata uzerinden veriyor.[/quote]

Bilgilendirme icin tesekkur ederim

Delphinium

iDATA

Mesaj gönderen Delphinium » Cum Eki 07, 2016 4:22 pm

[quote]furkanxaydin tarafindan yazilan metin:

Ben istanbuldayim, siteden okudugum kadariyla harbiyedekine gittigimizde ordanda int veya aramadan elden basvuru yapabiliyoruz. Ben hem sorularimi sorup hemde bilgi almak icin gidip gorusup randevu almayi dusunuyorum. Bu konuda bilginiz var mi acaba?[/quote]

O konuda bilgim yok maalesef. Ama Harbiye ofisini arayip ogrenebilirsiniz giderek randevu almak icin belli gun ve saat ayirmislar mi vs. Telefonla ulasmak biraz zor olabiliyor, belki gidip gorusmek daha faydali olabilir.
Ben vizemi kisa sure once aldim. Yapilan islemler, gerekli belgeler vb. konularinda ihtiyac olursa yardimci olmaya calisirim.

guneys

iDATA

Mesaj gönderen guneys » Cum Eki 07, 2016 5:44 pm

idata.dan randevu almanin tek artisi daha kisa sureye randevu veriyor olmalari ama o randevuyu alabilmek icin de 5 gun boyunca telfonla baglanmaya calismistim. idata subelerine bosuna gitmenizi tavsiye etmem randevu sadece telefon araciligiyla alinabiliyormus. zaman sikintiniz yoksa vize andevusunu konsolosluktan ucret odemeden carsamba gunleri 12-13 arasi alabilirsiniz.

Delphinium

iDATA

Mesaj gönderen Delphinium » Cum Eki 07, 2016 5:56 pm

IDATA\'ya baglanmak gercekten zor. Ben IDATA\'ya ulasamayinca Gumussuyu\'na konsolosluga gittim arkadasin yukarida belirttigi gibi. Randevu almak icin upuzun bir kuyrukta bekledikten sonra 15-20 gun sonrasina alabildim randevuyu. Ayrica vizenin cikmasinin da 1 ayi bulabilecegini, IDATA\'dan randevu alirsam daha iyi olacagini soylediler. Vize aciliyetim oldugu icin IDATA\'yi defalarca arayip ulastim. Ertesi haftaya randevumu aldim, belge teslimi sonrasinda 3 gun icinde de vizem geldi.

furkanxaydin

iDATA

Mesaj gönderen furkanxaydin » Cmt Eki 08, 2016 12:34 am

[quote]Delphinium tarafindan yazilan metin:

IDATA\'ya baglanmak gercekten zor. Ben IDATA\'ya ulasamayinca Gumussuyu\'na konsolosluga gittim arkadasin yukarida belirttigi gibi. Randevu almak icin upuzun bir kuyrukta bekledikten sonra 15-20 gun sonrasina alabildim randevuyu. Ayrica vizenin cikmasinin da 1 ayi bulabilecegini, IDATA\'dan randevu alirsam daha iyi olacagini soylediler. Vize aciliyetim oldugu icin IDATA\'yi defalarca arayip ulastim. Ertesi haftaya randevumu aldim, belge teslimi sonrasinda 3 gun icinde de vizem geldi.[/quote]

Kardesim pazartesi belgelerim gelicek, bende arayip gerekli belgeleri ogrenip randevu mu alicam. Belgelerinde su tarihte gelmesi lazim diye bir belge varmiydi? Bendedil kursundan oyle bir belge gelicek bu vize randevu surecini hizlandirir mi?