Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Red Cevabina Itiraz Etmeli miyim?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
serkan1984

Mesaj gönderen serkan1984 » Cum Eyl 23, 2016 9:27 pm

Herkese merhaba,

Ben A1\'den C1\'e kadar 12 aylik dil kursu icin 8 Eylul\'de vizeye basvurdum. 21 Eylul\'de red cevabi aldim.

KPSS Iktisat hocasiyim. Calisma saatlerim yuzunden simdiye kadar bir Almanca kursuna gidemedigimi motivasyon yazisinda belirttim. Cunku ayni saatlerde ders veriyorum. Isveren yazimda eger Almanya\'da Almanca ogrenirsem calistigim isyerinde maasima zam alacagim ve pozisyonumun Mudur Yardimciligina yukselecegi yaziyor. Ayrica motivasyon yazisinda Turkiye\'de memur adaylari icin KPSS sartinin yani sira dil yeterliliginin de istendigini, calistigim isyerinin dil yeterliligi icin de kurs acmak istedigini, bunun icin Almanyaya gidip Almanca ogrenip Turkiye\'ye geri gelip bu kurslarin koordinatorlugunu yapacagimi belirttim.

Vize reddi icin yazdiklari yaziyi asagiya ekliyorum. Genel olarak motivasyonumu yeterli bulmamislar. Simdiye kadar bir Almanca kursuna gitmedigim icin Almanca ogrenmek konusunda fikirlerimi inandirici bulmamislar.

Simdi ne yapmam gerektigi konusunda bana yardimci olabilir misiniz?

Bu kisi su saatler arasinda calismaktadir minvalli yeni bir isveren yazisi alip, simdiye kadar bu yuzden herhangi bir Almanca kurusuna gitmem mumkun olmadi gibi bir yaziyla itiraz etmeli miyim? Sizin fikirleriniz nelerdir?

[img]http://imgur.com/Nn9SPTU[/img]
[img]http://imgur.com/MOqHT72[/img]

[img]http://i.imgur.com/Nn9SPTU.jpg[/img]

[img]http://i.imgur.com/MOqHT72.jpg[/img]

Nur19

Mesaj gönderen Nur19 » Cum Eyl 23, 2016 10:02 pm

Dil kursu basvurularinda dunya standardi b1 oldugu icin daha asagi bi seviyede vize alamazsiniz gibime geliyor(baya arastirmistim bu konuyu). En kisa yol b1e kadar turkiyede tamamlayip oyle gitmek bence. Ben de okul+dershane gibi agir bi surecte kendim calisarak 3-4 ayda b1 seviyesine geldim zor degil emin olun. Klipp und klar\'in 0\'dan b1 e kadar olan alistirma kitabi var cok iyi bence. Isten sonra hergun 2-3 alistirma yapsaniz 2 aya bitirirsiniz ben oyle yapmistim. Sonucta vizeye itiraz da etseniz birkac ay beklemeniz gerekiyor ve kabul olup olmayacagi da belli degil. Yine de en kestirme ve kesin yol b1i burada tamamlamak gibi. Bu birkac aylik sureci baya iyi degerlendirebilirsiniz

John

Mesaj gönderen John » Cum Eyl 23, 2016 11:53 pm

Serkan kardes basina gelene gercekten uzuldum. Motivasyon mektubunda belirttigin gibi kendini gelistirmek ve Turkiye\'de koordinatorluk yapmak istedigin halde durust iyi kalpli insanlarin onune tas koyuyorlar. Bunun baslica sebebi zamaninda sifir Almanca bilgisiyle Almanya\'ya gidip orda burda kacak calisan, cakallik pesinde kosan bir takim insanlarin Turkler hakkinda kotu bir imaj cizmesidir. Benim vize gorusmesinde gordugum 20li yaslarinda bir cocuk "Biraz Almanca biliyorum ve bunu gelistirmek istiyorum." diyerek vize basvurusunda bulundu "Wie alt bist du?" sorusuna cevap veremedi. Bu arkadasin yalanla baslayan macerasi red almasi ile bitmistir diye tahmin ediyorum. Yani diyecegim bu tip kisiler Turkiye Cumhuriyeti vatandaslarinin adini karaladilar ve buna devam ediyorlar. Benim bilmedigim bir suru baska ornegi de mevcuttur. Haliyle Almanlar da kime vize vereceklerini bilemiyorlar. Hangi ilde yasadigini bilmiyorum ama 20:00\'da baslayan Goethe\'nin dil kurslarina katilabilirsin. A2 bitirdikten sonra bir daha dene derim.
Hakkinda hayirlisi olsun.