Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Kyk Kredi Borcu Erteleme

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
sayko

Kyk Kredi Borcu Erteleme

Mesaj gönderen sayko » Prş Eyl 22, 2016 1:14 am

Turkiye\'de 4 sene lisans icin ogrenim kredisi aldim. Okulu 1 sene uzattim ve Agustos\'ta mezun oldum. Ocak ayinda Almanya\'ya dil kursuna gidecegim ve dili verdikten sonra mastera baslayacagim.

Ara vermeden mastera baslayinca borc erteleniyor direkt mastera baslayamayacagimdan ben ara vermis mi sayilacagim, yani erteleyemeyecek miyim?

Ayni durumu yasayan var midir?

sayko

Re: Kyk Kredi Borcu Erteleme

Mesaj gönderen sayko » Çrş Kas 23, 2016 10:35 pm

Dil kursu ara vermek mi sayiliyor? Kyk telefonu acmiyor. İstanbul bolge müdürlügü'ne gittim onlar da ankara'ya sor dediler.

karamolly

Mesaj gönderen karamolly » Çrş Kas 23, 2016 10:59 pm

Merhaba Sayko,

Aynı durumla bende karşılaşacağım için araştırmıştım.

Evet eğer direk master programına başlamassan malesef master için erteleme başvurusu kabul edilmiyor fakat, e-devlet üzerinden 1 yıl erteleme talebinde bulunabiliyorsun 1 yıllık faizi ödemek koşuluyla. Buda çoğunlukla herhangi bir işte çalışmadığın için kabul ediliyormuş.

Evet genelde bütün işlemler Ankara KYK dan yapılıyor.Ziraat bankası bile ilgilenmiyor biz sadece aracı kurumuz parayı bize yatırcaksınız diyor.

0312 551 6154 bu telefon numarasından santrale bağlanıp durumu anlatırsan ilgili kişiye bağlayacaktır.

sayko

Mesaj gönderen sayko » Çrş Kas 23, 2016 11:35 pm

Cok sagolasin. Yahu direkt mastera başlayacağım da dil kursunu şart koşuyor okul. Mezun olur olmaz başvurmuşum ve kursa başlıyorum işte. Neyini, hangi mantikla kabul etmiyorlar anlamiyorum valla. Neyse bakacağız bi çaresine.

extravaganza

Mesaj gönderen extravaganza » Çrş Ağu 07, 2019 9:18 pm

Merhaba arkadaslar,
suanda almanca kursundayım almanyada ve ekimde master a baslayacagim. kyk kredi borcumu nasıl erteleyebilirim??