Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Berlin Dil Kursu Vizesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
brendac

Berlin Dil Kursu Vizesi

Mesaj gönderen brendac » Prş Eyl 15, 2016 10:51 pm

Merhaba arkadaslar,

Berlin\'de 12 ayligina dil kursuna kayit oldum, belgelerim geldi. Esnek kontrat oldugu icin vizeyi ne zaman alirsam o zaman baslayacak kursum. (Sifirdan Almanca) Fakat kalacak yerim yok. Buldugum yurt universiteye degil dil kursuna kayit oldugum icin reddetmis. Ev bulana kadar arkadasimda kalabilirim ama onunki de tek odali ogrenci dairesi. Dil Egitimi Vizesi basvurusu yaparken kalacak yeri de kanitlamam istenecek mi?

Benden istenecek belgeler su sayfadakiler midir yoksa ekstra bir sey var midir? http://ic.daad.de/ankara/tr/10294/index.html

retro

Berlin Dil Kursu Vizesi

Mesaj gönderen retro » Prş Eyl 15, 2016 11:57 pm

dil kursunda okudugum kadariyla olabildigince adama red veriyorlar. ellerine koz verme bence kalacak yeride ayarla

brendac

Berlin Dil Kursu Vizesi

Mesaj gönderen brendac » Cum Eyl 16, 2016 12:08 am

Peki bir Alman\'in bana kefil olmasi kolaylastirir mi durumu? Benim okul belgemin kayit formunda Alman arkadasimin ismi ve adresi de geciyor, kefil gibi. Isime yarar mi acaba bu?

Babilon44

Berlin Dil Kursu Vizesi

Mesaj gönderen Babilon44 » Cum Eyl 16, 2016 3:22 pm

ayni dertten bende muzdaribim bende 9 aylik kursa uni sartli kabulu olmadan sadece dil kursuna kayit oldum.21 ekim randevu tarihim eksik bise olmasini istemiyorum ama kafama takilan bsey var oda her evrak almanca olmak zorunda mi yani herseyi tercume ettirmem gerek kalacak yer olarakta aile yani olarak olacak bu etki edebilir mi vize aliminda yada vize aliminda avantaj saglayacak setyler varsa soyleyin arkadaslar bu konuda acele yardima ihtiyacim var.