Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantorluk Sistemi Hakkinda

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
frkn1907

Mesaj gönderen frkn1907 » Pzr Eyl 04, 2016 5:30 pm

Merhaba :) Gelecek sene universite icin Almanyaya gitmek istiyorum duydum ki Bloke hesap ya da bir garantor olmasi gerekiyormus.Bu garantor turkiye de Anne ve ya Babam olsa olur mu? internnette kesin bir cozum bulamadim Almanya da garantor olacak birini bulamazsam son care Anne babam garantor olabilir mi? Cevaplarinizi bekliyorum

TUM_ERMAN

Mesaj gönderen TUM_ERMAN » Pzr Eyl 04, 2016 9:13 pm

[quote]frkn1907 tarafindan yazilan metin:

Merhaba :) Gelecek sene universite icin Almanyaya gitmek istiyorum duydum ki Bloke hesap ya da bir garantor olmasi gerekiyormus.Bu garantor turkiye de Anne ve ya Babam olsa olur mu? internnette kesin bir cozum bulamadim Almanya da garantor olacak birini bulamazsam son care Anne babam garantor olabilir mi? Cevaplarinizi bekliyorum[/quote]

Teoride olur ama kesinlikle tavsiye edilmez. Buradan birinin garantorlugune pek guvenleri yok. Almanya\'dan bir garantor bulmak daha guvenli bir secenek buna nazaran.

Maddi acidan zorlayici evet ama bloke hesap kesin cozumdur.