Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil kursu ve vise hakkinda acil ve onemli bir bilgiye ihtiyacim var

Niedersachsen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
zec2

Mesaj gönderen zec2 » Cmt Eyl 03, 2016 6:44 pm

Merhaba arkadaslar ben bir universitesen kabul aldim wintersomester icin dil kursu ocakta baslladigi icin kabul mektubumda ocak icin kabul aldigim yaziyo iletisime gectim istedigim kursa gidebilirsin dediler ben farkli bir eyalette kasim ayindaki kursa gitmek istiyorum uninin kabul mektubu ve gidecem ozel kursun kasim kuru icin gonderdigi kabul mektubuyla vizeye basvurmaya gitsem sorun olur mu yani bana senin ocakta gitmen gerekiyo veya farkli bi eyalette kursa gidemezsin gibi bana daha once boyle bi konuda bilgisi olan arkadaslar net bilgi verebilir mi?

mervect

Mesaj gönderen mervect » Cmt Eyl 03, 2016 9:12 pm

Oncelikle cok karisik yazmissin,noktalama isaretleri mi kullansaydin acaba? :help
Soruna gelince anladigim kadariyla baska bi eyalette kursa gitmek istiyorsun? Problem edeceklerini sanmiyorum ama bu ordaki kisiye de bagli.
Ben de Frankfurt\'ta kabul alip baska bi yerde kursa gitmistim,oturum uzattigim zaman hic sormadilar bile.

zec2

Mesaj gönderen zec2 » Cmt Eyl 03, 2016 9:31 pm

Kafamda surekli karistigi icin anlatmamada yansiyor sanirim. Peki sunda bir problem olur mu kabul aldigim universite kendi dil okulu icin ocakta baslayan kursa kabul vermis ayni zamanda ben farkli eyalette gitmek istesigim icin kasimda basliyor kurs zamandan yana sikinti cikartirlar mi ve bir kritik soru daha a1.2 kasimda basliyor ben ona direk basvurcam burda a1.1 i halletcem ama heryerde gecerli olan bi kurstan deilde baska bir kurstan a1 sertifikasi alcam dil kurunda problem yaratirlar mi acaba

Faruk06

Mesaj gönderen Faruk06 » Pzr Eyl 04, 2016 1:09 am

Farkli bir yerde dil kursu yapabilirsiniz sikinti cikmaz.
Egerki goethe disinda bir yerde a1.1 yaptiysaniz sizi muhtemelen yeni dil kursunuzda bir cesit sinava sokacaklardir seviyeniz baslayacaginiz kursa uygunmu degilmi diye. Bunu gecerseniz sikinti olmaz.
Lutfen Ozel Mesaj Gondermeyiniz..
Sorularinizi Forumda Baslik Acarak Sorunuz..

JOHNSNOW

Mesaj gönderen JOHNSNOW » Pzr Eyl 04, 2016 11:58 am

benim kursum 1. ayda basliyo acaba master kayitlarina yetisebilir miyim temmuz da oluyormus sanirim kayitlar

zec2

Mesaj gönderen zec2 » Pzt Eyl 05, 2016 1:07 am

[quote]Faruk06 tarafindan yazilan metin:

Farkli bir yerde dil kursu yapabilirsiniz sikinti cikmaz.
Egerki goethe disinda bir yerde a1.1 yaptiysaniz sizi muhtemelen yeni dil kursunuzda bir cesit sinava sokacaklardir seviyeniz baslayacaginiz kursa uygunmu degilmi diye. Bunu gecerseniz sikinti olmaz.[/quote]

Yani ben a1.2 kursuna alinmis kabul mektubuyla k9nsolosluga basvurursam sikinti cikartmazlar deil mi goetheden a1.1 sertifikan yok niye a1.2 ye basvuruyorsun gibisinden bu arada seviye tespit sinavinin yapilcagini biliyorum sadece en erken zamanda gitmek istedigim icin kasimda ki a1.2 kurunu secicem bu arada cok tesekkur ederim😊

Faruk06

Mesaj gönderen Faruk06 » Pzt Eyl 05, 2016 2:50 am

Hayir oyle soru sormazlar.
Benim a1 im vardi Goetheden sertifikamda yoktu. a2 kabulum vardi hatta hazirlik olsun diye a2 nin bir kismini buradada yapacagim demistim katilim belgesi almistim kursumun devam ettigine dair. Hicbir sikinti yasamadim
Lutfen Ozel Mesaj Gondermeyiniz..
Sorularinizi Forumda Baslik Acarak Sorunuz..

zec2

Mesaj gönderen zec2 » Cum Kas 04, 2016 7:08 pm

[quote]Faruk06 tarafindan yazilan metin:

Hayir oyle soru sormazlar.
Benim a1 im vardi Goetheden sertifikamda yoktu. a2 kabulum vardi hatta hazirlik olsun diye a2 nin bir kismini buradada yapacagim demistim katilim belgesi almistim kursumun devam ettigine dair. Hicbir sikinti yasamadim[/quote]

Katilim belgesini herhangi bir kurstan mi aldin ve hani bunlarin cevirisini felan yaptin mi yanliz universitenin kabul mektubundada a1.1 icin ocak 2 diye belirtmis simdi bn baska kurstan a1.2 ye kayit olarak kasima vize alabilirim demi