Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Konsolosluk ozgecmis istiyor

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Novemberrain

Mesaj gönderen Novemberrain » Çrş Eyl 16, 2009 9:13 pm

Bana bir kagit gondermisler. Almanca ve Turkce tercumeli ozgecmis istiyorlar.Acaba CV seklindemi olmali yoksa aciklayici bir kompozisyon seklinde mi yazmam gerekir?

Alper Ayer

Mesaj gönderen Alper Ayer » Çrş Eyl 16, 2009 9:16 pm

vize gorusmesindemi istiyor anlamadim biraz daha aciklayici olursan belki yardimimiz dokunur?

Novemberrain

Mesaj gönderen Novemberrain » Çrş Eyl 16, 2009 9:19 pm

[quote]Alper Ayer tarafindan yazilan metin:
vize gorusmesindemi istiyor anlamadim biraz daha aciklayici olursan belki yardimimiz dokunur?[/quote]

Vize gorusmesinden sonra adresime bir kagit geldi.Lutfen Ozgecmis bilgilerinizi Tercumeli olarak yollayiniz diye (Iyi niyet mektubu vermistim)

Alper Ayer

Mesaj gönderen Alper Ayer » Çrş Eyl 16, 2009 9:24 pm

ilk defa duyuyorum kac gun olmustu vizeye basvuru yapali?

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Çrş Eyl 16, 2009 9:35 pm

cok ilginc bende hic duymamistim, bence kompozisyon seklinde yazsan daha saglikli olur demekki ogrenmek istedikleri bikac sey var, cv tarzinda yazarsan bir ihtimal yeterli bulamayabilirler diye dusunuyorum

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Eyl 16, 2009 10:15 pm

Arkadaslar ozgecmis istiyorlar ve ozgecmis kompozisyon seklinde olmaz..
Is basvurularinda bulunduysaniz bircok firma istemistir sizden ve ayni onalara verdiginiz gibi bir ozgecmis olmali..

Ayrica sitede Almanya\'ya Kadar bolumunde, " Almanca Oz Gecmis " orneginide bulabilirsiniz..

Novemberrain

Mesaj gönderen Novemberrain » Çrş Eyl 16, 2009 10:22 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
Arkadaslar ozgecmis istiyorlar ve ozgecmis kompozisyon seklinde olmaz..
Is basvurularinda bulunduysaniz bircok firma istemistir sizden ve ayni onalara verdiginiz gibi bir ozgecmis olmali..

Ayrica sitede Almanya\'ya Kadar bolumunde, " Almanca Oz Gecmis " orneginide bulabilirsiniz..[/quote]

Tekin ben Mezun olali bayagi bir zaman oldu.Sanirim benim bu sure zarfinda ne yaptigimi ogrenmek istiyorlar.7 yildir kendime ait isyerim var sanirim bunu kompozisyon seklinde ilave etmemde fayda olacak

Alper Ayer

Mesaj gönderen Alper Ayer » Çrş Eyl 16, 2009 10:33 pm

evet aynen oyle bende liseden mezun olunca ara verdim 1 yil sonra uni basladim bitince 1 yil is hayatim oldu isyerim vardi bunlari hep belgeleri ile hem yazi ile dok mektuba ben oyle yaptim hemde ben ssk ciktimi vergi dairesinden is yeri acma kapama suremi vs.. gosterdim hep liseden sonraki 1 yil boslugumda dersaneye gitmistim gittim dersaneden imazali geldigim gunlere kadar yazan bir belge aldim yani kisaca herseyini belgelemen lazim...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Eyl 16, 2009 10:39 pm

Ozgecmis\'de de anaokulundan universiteye,is hayatindan sosyal hayatina,kisiler becerilerinden hobilerine kadar bir cok bilgiyi kolayca ve net bicimde gosterebilirsin..
Bayagidir mezunsan bu sure zarfinda ne yaptigini ayrica anlatabilirsin ve evraklarin varsa belgeleyebilirsin..

Ben olsam ikisinide yapardim ; Oz gecmis ve digeri..

Novemberrain

Mesaj gönderen Novemberrain » Çrş Eyl 16, 2009 10:48 pm

Evraktan bunalip kizmasinlar :) Ne varsa yollayacagim madem.Tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Eyl 16, 2009 10:54 pm

Ozgecmis 1 sayfa bilemedin iki sayfa ve sistemli oldugundan goze karmasik gelmez..
Digerleri ise sana kalmis biraz sihirbazik yapmak lazim.. =)

blackened

Mesaj gönderen blackened » Prş Eyl 17, 2009 12:02 am

Almanya\'da ozgecmislerde kontrol edilen en onemli noktalardan biri kronolojik siralama olusu ve tarihlerin muteakip gitmesidir. Eger salliyorum 01.01.2008 ve 01.06.2008 tarihleri arasi atlanmissa adamlarin inanilmaz derecede gozune batiyor ve ilk sorduklari soru bu boslukta ne yaptigin oluyor (tecrubeyle ve deneyimle sabit bilgi) O yuzden mumkun oldugu kadar kronolojik siraya onem ver ve bosluklar varsa da oralar icin bir aciklamada bulun