Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Staj ve Sigorta Iliskisi

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
mba

Staj ve Sigorta Iliskisi

Mesaj gönderen mba » Cmt Ağu 06, 2016 10:28 pm

Iyi gunler arkadaslar. Ben eylul ve ekim aylarinda Almanya´da staj (freiwillig) yapacagim.Firmam bana saglik sigortam ile alakali bir Fragebogen verdi onu doldurmam gerekiyor ve ilk is gunu firmada HRye vermek sartiyla sigortam olduguna dair belge isteniyor sigorta sirketimden. Sikinti olan durum ise 30 eylule kadar TK´dan sigortaliyim. Ekim ayindan itibaren AT11 belgem devreye giriyor(evet ne yazikki 2 sene sonra ogrendim AT11 gibi bir imkanimizim oldugunu ve ogrenir ogrenmez bu belgeyi aldirttim ama WS 2016/2017den itibaren gecerli verdiler Semester basi 01.10 oldugu icin). Fragebogenda sigorta sirketinin adi vs. tarzi doldurmam gereken yerler var. Eylul ayi icin TK yazabilirim sikinti yok ama stajim ekim ayinda da halen devam ettigi icin ve o tarihten itibaren AT11 belgesi gecerli oldugu icin ekim ayinda staj yapacagim sure icin Fragebogena bisey yazmam gerekiyor mu? Ve ekim ayinda da sigortali oldugumu nasil belgeleyebilirim? Suan AT 11 belgemin orjinalini TK ya vermis bulunmaktayim ve kendileri de bunun 01.10dan itibaren isleyecegini de biliyor. Nasil bir yol izlemeliyim?

Saygilarimla

mba

technonur

Staj ve Sigorta Iliskisi

Mesaj gönderen technonur » Pzr Ağu 07, 2016 2:00 am

sirkete herhangi bir bildirimde bulunman gerekmiyor yani suanki guncel durumu cevapla yeterli tekrar isterlerse sayet tk sana o belge araciligiyla tk dan sigortali olduguna dair bi belge verir onu goturursun.