Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

KIT oder Stuttgart

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Ingenieur

KIT oder Stuttgart

Mesaj gönderen Ingenieur » Çrş Ağu 03, 2016 6:47 pm

Merhaba arkadaslar,

Maschinenbau - Yuksek lisans kabul aldim bu iki universiteden. Ancak karar vermek oldukca zor, sizin de bildiginiz gibi her iki okul da Makine Muhendisliginde onde gelen okullardan. Otomotiv Sektorune ilgim oldugu icin alacak oldugum dersleri ve yonumu de o tarafa dogru secmeyi dusunuyorum.

Buyuk sehir faktoru, ogrenci/ogretim gorevlisi iliskileri, , kampus hayati, yurt/daire/ev bulma sansi, staj ve mezuniyet sonrasi is imkanlari.. gibi etkenleri de goz onunde bulunduracak olursak hangi okul cikisli mezunlar daha prestijli olacaklardir? Temel faktorun kendini en iyi sekilde gelistirmek oldugunun da ayrica farkindayim.

Tum bu kriterleri goz onunde bulundurarak bu kiyaslamalari yapabilmek icin yorumlarda bulanabilecek arkadaslara simdiden tesekkur ederim. PPPP

fkndgn

KIT oder Stuttgart

Mesaj gönderen fkndgn » Çrş Ağu 03, 2016 11:08 pm

ben de bugun stuttgart uni prduktentwicklung und konstruktiondan kabul aldim. ayni zamanda ruhr uni bochumdan da aldim fakat stuttgarti tercih edecegim. yurt bakiyorum suan.

is imkanlari bakimindan stuttgart cok iyi bir konumda oldugunu duydum zaten is ilanlarina bakildiginda bol sayida is imkani var bu cevrede.

lincoln

KIT oder Stuttgart

Mesaj gönderen lincoln » Prş Ağu 04, 2016 9:20 pm

Kit yi tek gecerim.

selen

Re: KIT oder Stuttgart

Mesaj gönderen selen » Prş Mar 02, 2017 2:06 pm

fkndgn yazdı:ben de bugun stuttgart uni prduktentwicklung und konstruktiondan kabul aldim. ayni zamanda ruhr uni bochumdan da aldim fakat stuttgarti tercih edecegim. yurt bakiyorum suan.

is imkanlari bakimindan stuttgart cok iyi bir konumda oldugunu duydum zaten is ilanlarina bakildiginda bol sayida is imkani var bu cevrede.

merhabalar
stuttgarttan kabul almışsınız sanırım. sizinki şartlı kabulmüydü? ben şartlı kabul aldım ama bana kurs için formaları göndermediler. kursun tarihi, kayıt tarihine göre daha erken. Ben anlayamadım soruyorum herkes birine yönlendiriyor. Yardımcı olabilir misiniz? teşekkürler..