Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Schuldenvergleich konusu

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
nonearthling

Schuldenvergleich konusu

Mesaj gönderen nonearthling » Pzr Tem 31, 2016 6:50 pm

Merhaba arkadaslar. Borclari Vergleichen yapmak konusunda tecrubesi olan var mi aranizda? Ben mesela O2 Vertrag imi hem iptal ettirmek istiyorum, hem de vertragla aldigim telefonun kalan miktarini belli bir para vererek Vergleichen yaptirmak istiyorum.
Konu hakkindaki bilgi, birikim, tecrubelerinizi buraya yazarsaniz sevinirim. Ayrica elinizde tipik bir dilekce varsa paylasabilirsiniz. :)
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

Profane

Schuldenvergleich konusu

Mesaj gönderen Profane » Pzr Tem 31, 2016 7:08 pm

Iptal meselesini telefonla,internetten veya subeye giderek daha kolay yapabilirsin.Vergleichen olayini anlamadim ama sanirim kalan borcu birkere de kapatmak istiyorsun.Onuda subeye gitmen veya telefonla bilgi alman sart.Yine de iptal islemini mektupla yapmak istiyorsan.Ornek;

Telefónica O2 Germany GmbH & Co. OHG
Kundenbetreuung
90345 Nurnberg

Sehr geehrte Damen und Herren,

hiermit kundige ich meinen O2-Vertrag fristgerecht zum naechstmoglichen Zeitpunkt. Bitte senden Sie mir eine schriftliche Bestaetigung der Kundigung unter Angabe des Beendigungszeitpunktes zu.

Mit freundlichen Grußen

Ad,soyad,telefon numarasi,4 haneli musteri numarasi,adres,dogum tarihi,guncel tarih ve imza da kagidin uygun yerlerine yerlestirilmeli.

nonearthling

Schuldenvergleich konusu

Mesaj gönderen nonearthling » Pzr Tem 31, 2016 7:18 pm

Bahsettigin islenmler online olarak yapilabiliyor normal Vertrag sahibiysen. Fakat benim 24 ay vertragslaufzeit var.
2-Hayir borcu tamamen odemek istemiyorum aksine 3 de 1 ini odeyerek kapatmak istiyorum. Finansal olarak durumu kotu olanlar; "elimde su kadar miktar var, isterseniz bunu size vereyim borcu silin.Yoksa para yok odeyemiyorum" diye belirterek borcu kapatabiliyor.
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

Profane

Schuldenvergleich konusu

Mesaj gönderen Profane » Pzr Tem 31, 2016 8:05 pm

O konuda bir fikrim yok.Vertrag suresinin bir onemi yok ben daha once Vodafone\'da ayni sekilde 24 ay taahhutu iptal ettim.Telefon ile arayip teyit aliyorlar ve sonra eve onay mektubu geliyor.

pardon

Schuldenvergleich konusu

Mesaj gönderen pardon » Pzr Tem 31, 2016 10:16 pm

@Profane

Kontrat suresinin nasil onemi yok? 24 ay dolmadan ve gecerli bir neden olmadan kontrati mi iptal ettin?

@nonearthling

Arayip onlarla konus. Istegini ilet, sana teklif yapabilirler. Olmazsa konsolosluk avukatiyla konus, belki bir yolunu biliyordur yasal olarak cikmanin.

Profane

Schuldenvergleich konusu

Mesaj gönderen Profane » Pzr Tem 31, 2016 11:08 pm

Hayir, ben suresi dolmus ve iptal hakkim olan bir sozlesmeden bahsediyorum.

technonur

Schuldenvergleich konusu

Mesaj gönderen technonur » Pzt Ağu 01, 2016 7:23 pm

[quote]nonearthling tarafindan yazilan metin:

Bahsettigin islenmler online olarak yapilabiliyor normal Vertrag sahibiysen. Fakat benim 24 ay vertragslaufzeit var.
2-Hayir borcu tamamen odemek istemiyorum aksine 3 de 1 ini odeyerek kapatmak istiyorum. Finansal olarak durumu kotu olanlar; "elimde su kadar miktar var, isterseniz bunu size vereyim borcu silin.Yoksa para yok odeyemiyorum" diye belirterek borcu kapatabiliyor.[/quote]

bu bahsettigin olayi devam eden sozlesme icin yapmiyorlar. 3 secenegin var
1) sozlesmeyi iptal ettirmek istedigine dair mektup gondereceksin sozlesme suren boyunca parasini odeyeceksin ki en sorunsuz yontem bu
2) sozlesmeyi neden iptal etmek istedigini durumun yoksa bunu ispatlar sekilde ve sozlesmeyi neden mumkun olan en cabuk sekilde iptal etmek istedigini bildirip aus kulanz grunden seklinde belirtirsin bundan sonrasi sirketin keyfine kalmis ama %90 red cevabi verirler yada en fazla sozlesme suresini 1-2ay geri cekerler .
3) kisa vadede en pahali ve riskli uzun vadede yapilabilir.. 3-4 ay odemedikten sonra borcun avukata devredilecek ve onlar sana sozlesmenin odemeler yerine getirilmedigi icin iptal edildigini bildirir yazi gonderecekler bu durumda sozlesmenin kalan suresi + avukat mahkeme masrafi vs + schadenersatz dedikleri sallamasyon ucreti odemek zorunda kalirsin 300€ luk borc bile 1 haftada 600€ yu bulur. schufa ya girersin schuldenverzeichnis dedikleri yerde adin cikar vs vs. bunda schuldenvergleich yapabilirsin ama sirketler borc yeni ise (2 3 yildan az ) istedikleri parada diretirler ama 7-8 yil sonra borcunun %50sini teklif edersen kabul ederler hatta durumunun olmadigi ispatlarsan bu oran senin inandiriciligina bagli olarak %30a kadar dusebilir.

Kullanıcı avatarı
welly275

Schuldenvergleich konusu

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Ağu 03, 2016 8:36 am

suresi gelmeden zor o sozlesmeyi iptal ettirmen. sozlesme vs bu islerle cok ugrastigimdan tek tavsiyem hic ekstra masrafa girecek harekette bulunmadan simdiden sozlesmeni sozlesme bitim tarihinde feshetmek istedigine dair yazili talebini gonder. suresi gelince otomatikman bitsin.