Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Halkla Iliskiler ve Reklamcilik Bolumu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
shadow4189

Mesaj gönderen shadow4189 » Prş Eyl 10, 2009 12:32 pm

selam arkadaslar...almanyada hangi universitelerde halkla iliskiler ve reklamcilik bolumu var? bilen varsa herhangi bir kac universite soylemesi yeterli olacak.fakat ben almanca bilmedigim icin bu universitelerin almanca bilgim olmadan kabul etmesi gerekiyor.yani almanyada ogrenmek istiyorum almancayi....belgelerim hazir ve 1 aydir elimde bekliyor... okullari arastirdim fakat bulamadim yardimci olursaniz cok sevinirim...cevap bekliyorum... herkese ii gunler!!!

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Prş Eyl 10, 2009 12:44 pm

almanca bilmeden bir universiteden kabul edilebilmen icin ingilizce bolumlere girmelisin ve toefl\'dan en az 80 puan alman gerekli...aksi takdirde kabul alman mumkun degil....yada 1 sene sadece almanca kursuna gidecegini almancani DSH ve TESTDAF sinavlariyla kanitlayacagini soyleyip sartli kabul alabilirsin.

eger ingilizcen varsa http://www.daad.de/deutschland/studiena ... 35.en.html
sitesinden butun master ve bachelor programlarini bulabilirsin

meertt

Mesaj gönderen meertt » Prş Eyl 10, 2009 9:13 pm

0 almanca ile kabul eden uniler de var.mesela duisburg essen uni.

ssmuho

Mesaj gönderen ssmuho » Prş Eyl 10, 2009 9:43 pm

0 almanca ile sartli kabul veren uniler neler ?hepsimi yoksa onlar az mi?Bu almanya ya okumaya gidenler hep almanca biliyorlar mi kardesim ya?

meertt

Mesaj gönderen meertt » Prş Eyl 10, 2009 10:02 pm

hayir iste bnm dil kursum ekimde baslicak ve almancam 0.sadece lisede gorduum kadar yani.

shadow4189

Mesaj gönderen shadow4189 » Cum Eyl 11, 2009 12:33 pm

kardesim tamam sen dedigin gibi de yapabilir sartli kabul de alabilirim bnm icin problem olmaz...ama biliyorum almanyada 0 almanca ile kabul eden univeresitelerinde oldugunu ama herneyse...benim asil ogrenmek istedigim halkla iliskiler ve reklamcilik bolumunun yada sadece reklamcilik bolumunun oldugu bi universite bulmak...bu konuda yardimci olabilecek arkadaslar war mi? herkese tesekkurle!!!

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Eyl 11, 2009 10:35 pm

[quote]shadow4189 tarafindan yazilan metin:
kardesim tamam sen dedigin gibi de yapabilir sartli kabul de alabilirim bnm icin problem olmaz...ama biliyorum almanyada 0 almanca ile kabul eden univeresitelerinde oldugunu ama herneyse...benim asil ogrenmek istedigim halkla iliskiler ve reklamcilik bolumunun yada sadece reklamcilik bolumunun oldugu bi universite bulmak...bu konuda yardimci olabilecek arkadaslar war mi? herkese tesekkurle!!![/quote]

http://www.hochschulkompass.de/ Almanya\'da ki tum universite ve bolumleri bulabilirsin..Sitenin Ingilizce dil secenegide var...
Almanca sarti istemeyen okullari biliyorsan direk onlardan basla aramaya..

shadow4189

Mesaj gönderen shadow4189 » Cmt Eyl 12, 2009 12:17 pm

cevap icin tesekkur ederim fakat almanca sarti istemeyen okullari da bilmiyorum malesef :(((

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Eyl 12, 2009 6:04 pm

Benim bildiklerim ;
* Ruprecht-Karls-Universitaet Heidelberg

* Duisburg-Essen

* Padeborn

shadow4189

Mesaj gönderen shadow4189 » Cmt Eyl 12, 2009 9:14 pm

bunlar 0 almanca ile kabul edenler mi yoksa sadece bu bolumun oldugu bir kac universite mi ?

tesekkurler yardimlariniz icinn

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Eyl 13, 2009 8:13 pm

Almanca sarti aramayan universiteler..

shadow4189

Mesaj gönderen shadow4189 » Pzr Eyl 13, 2009 10:47 pm

tamam...ben bu universitelerin sitelrini bi baqtim...fakat ben hic bi universitenin sitesinin fakulteler bolumunde reklamcilik veya halkla iliskiler departmanini goremedim...bu bolum ne diye geciyo bi bilgisi olan varmi?acaba sosyal bilimler fakultesi adi altinda mi geciyo???

berrru

Mesaj gönderen berrru » Cum Kas 12, 2010 1:42 pm

almanyada veya dunyanin baska ulkelerinde halkla iliskiler diye bir bolum yok. bolumumuz (ayni zamanda benimde bolumum) yurtdislinda communication diye geciyor ve almanyada sosyal bilimler icinde yer aliyor ayri olarak bir fakultesi yok. lmu\'da var. bende oraya kabul edilebilmek icin ugrasiyorum. ayrica sanirim bonn\'da var birde fakat tam emin degilim. almanya\'da bu bolum her okulda yok az universitede var. ve ayrica sanirim cogu artik ingilizce istiyor(ben oyle biliyorum)

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cum Kas 12, 2010 1:50 pm

BIR SORU KOLN UNIVERSITE NASIL GITCEÐIZ?YANI ALMANCAM YOK ORAYA SARTLI KABUL ILE GIDEBILIYMIZ?YANI BURADAN SIFIR ALMANCA ILE GELIP ORADA KURSA BASLAYIP SONRA KOLN UNI..BASLAYABIRLIYIZ?AMA MUTLAAKA SARTLI KABU YANI UNIVERSITE KABUL ETMELIKI OLE GELELIM OLRUMU BU? KOLN UNI..ICIN

berrru

Mesaj gönderen berrru » Cum Kas 12, 2010 1:56 pm

bana LMU \'yu sorun baska okullari pek bilmem iki senedir bu okulla yatip kalkiyorum o yuzden diger okullari bilmiyorum ama sana bir haber vereyim istanbul\'daki goethe enstitusunden bir gorevli 2 yil icindealman universitelerinin yuksek lisans icin artik
ingilizce toef sinavini isteyeceklerini soylemisti ama sen yine de okulun sitesine bak sikca sorusan sorular bolumu varsa orada cevap vermislerdir mutlaka

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Kas 12, 2010 11:38 pm

[quote]murat181818 tarafindan yazilan metin:
BIR SORU KOLN UNIVERSITE NASIL GITCEÐIZ?YANI ALMANCAM YOK ORAYA SARTLI KABUL ILE GIDEBILIYMIZ?YANI BURADAN SIFIR ALMANCA ILE GELIP ORADA KURSA BASLAYIP SONRA KOLN UNI..BASLAYABIRLIYIZ?AMA MUTLAAKA SARTLI KABU YANI UNIVERSITE KABUL ETMELIKI OLE GELELIM OLRUMU BU? KOLN UNI..ICIN[/quote]

koln universitesi sartli kabul vermiyor.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Kas 13, 2010 1:07 pm

peki sartli kabul vermiyorsa ne yapmamiz gerrekiyor? koln uni..gitmek icin almanyay gelme icin mutlaka uni..kabulu olup gelmelyiiz..ancak almancam yok..sadece dil kursu icin vize basvursu yapmak yanis olur..hem dil kursu hemde uni..kabulu ile nasil olicak
koln uni..icn sistem nasil olicak?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Kas 13, 2010 1:09 pm

koln icin soyle olur o zaman; sartli kabul veren unilerden birinden kabul alirsin. gelip buraya dsh yi gecince kolne basvuru yaparsin. kolnde tam olarak hangi bolume basvuru yapmayi dusunuyorsun ?

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Kas 13, 2010 1:13 pm

ben uluslrasi ilis....ve siyaset bilimi ancak buna kasrlik almanayda tam ismi yok
iz daha iyi bilrisiiz tabi Politikwissenschaft bu bolum ama koln olmasi benim icin daha iyi teyzem duisburg-hambornda otuyor...ilk sene oun yaninda kursa gidicem sonrada kolnde yurt bulup orda koln duisburg-essende daha iyi..iyi egitm almak her zman iidiyi..
eger duisburg-essende sartli abul alip dshm gecip koln %100 garanti alrimi?bei koln uni..?
cok tesekkur ederim cvb..lariniz icin..saygilarmla

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Kas 13, 2010 1:20 pm

Internationale Beziehungen diye geciyor bolumun karsiligi var. fakat koln universitesinde ne politikwissenschaft var ne de internationale beziehungen :) oyle bir bolum yok sanirim asagidaki linkte butun bolumler yaziyor kolnde olan :

http://verwaltung.uni-koeln.de/abteilun ... x_ger.html