Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Lutfen yardim Almanya Univ hakkinda

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
bur4q330

Mesaj gönderen bur4q330 » Çrş Tem 27, 2016 12:54 pm

Merhaba abilerim ablalarim herkese iyi gunler dilerim.
Meslek lisesi mezunuyum lys den 251 cektim ve Turkiye\'de ozel universite psikoloji veya sosyoloji tercih etcem. Sonra Almanya\'da okumak istiyorum..

Almanya frankfurt\'taki tum universiteleri nerden gorebilirim

2. sorum: Turkiye\'de universite kazanmis olmam yeterli mi yoksa burda kayit yaptirmak zorunda miyim almanyaya basvuru yapmadan once

3. ve son sorum: Goethe universitesi hakkinda bilgisi olan var mi ? bu puanla girme sansim nedir

lutfen yardimci olun

Profane

Mesaj gönderen Profane » Çrş Tem 27, 2016 5:12 pm

http://www.hochschulen-frankfurt.de/
Bak burda cok guzel okul listesi yapmislar.2.soru cok defa cevaplandi.Girmek istedigin bolumlerin ikiside Goethe\'de sinirli sayida ogrenci aliyor.Mesela sosyoloji 1650 kisi basvurmus 335 kisi kabul almis.NC ise 3.0 belirlenmis.Ama yabanci ogrenciler farkli bir siralamaya tabii tutuluyor.

bur4q330

Mesaj gönderen bur4q330 » Cum Tem 29, 2016 12:07 pm

[quote]Profane tarafindan yazilan metin:

http://www.hochschulen-frankfurt.de/
Bak burda cok guzel okul listesi yapmislar.2.soru cok defa cevaplandi.Girmek istedigin bolumlerin ikiside Goethe\'de sinirli sayida ogrenci aliyor.Mesela sosyoloji 1650 kisi basvurmus 335 kisi kabul almis.NC ise 3.0 belirlenmis.Ama yabanci ogrenciler farkli bir siralamaya tabii tutuluyor.[/quote]

Tesekkur ederim baska bilgisi olan arkadaslardanda cevap bekliyorum

Xlhago

Mesaj gönderen Xlhago » Cum Tem 29, 2016 2:15 pm

Burak bende goethede psikoloji dusunuyorum. Sen arastirma yaptin mi is imkani vs nasil ? Tr de universite kazanmis olman yeterli kayit yapmana gerek yok.