Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Jena\' da okuyan var mi?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
zkurt

Jena\' da okuyan var mi?

Mesaj gönderen zkurt » Çrş Tem 27, 2016 9:26 am

Merhaba arkadaslar,

Jena\'da Fridrich Schiller\'de okuyan var mi?

Kucuk bir universite sehri diye duydum. Okul, yasam, kiralar hakkinda bilgi verirseniz sevinirim. Ayda yaklasik kac euro\'ya gecinilir?

furkanarabul

Re: Jena\' da okuyan var mi?

Mesaj gönderen furkanarabul » Cum Haz 16, 2017 8:36 pm

yukarı,
bende merak ediyorum Jena Üniversitesi ve şehir hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa iyi olur.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Haz 17, 2017 1:57 am

Sorularinizi sorabilirsiniz direk olarak.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

convivencia

Mesaj gönderen convivencia » Cmt Haz 17, 2017 5:02 am

Ben soruyorum o zaman bilenler, fikir sahibi olanlar cevaplarsa sevinirim.

1. Jena'da sosyal şartlar nasıldır? Malum küçük şehir ve doğu Almanya'da. Üstelik yabancı sayısı da oldukça az. Sosyal anlamda çok sıkıntı yaşanır mı? Almanca bilmeden yaşayabilmek ne kadar mümkün? Irkçılık, yabancı düşmanlığı gibi durumlarla karşılaşma ihtimalimiz nedir? Genel olarak sönük, ölü bir şehir gibi duruyor öyle mi? Büyük şehirde yaşamaya alışmış birisinin uyum sağlaması çok mu zor olur?

2. Ekonomik olarak nispeten avantajlı olunabileceği söyleniyor. Bu ne kadar doğru? Mesela forumda birisi 400 euro ile geçinebildiğini söylemiş. Bu rakam biraz abartı gibi geldi?

3. Okulun durumu sıralamalarda fena görünmüyor. Master derecesini buradan almış birisi doktora başvurularında dezavantajlı mı olur? Ya da Jena Üniversitesi ortalama bir okuldur ne avantaj ne de dez avantaj sağlar diyebilir miyiz?

Şimdiden teşekkürler!

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Haz 17, 2017 12:17 pm

Jena kücük bir sehir. Almanya da zaten belirli basli 7-8 metropol denilecek sehir vardir ve gerisi hemen hemen aynidir. Sosyal anlamda Türkiye den gelen her ögrenci isterse München e gelsin yine sikinti yasar.

Jena yasam kosullari acisindan ortalama bir sehir. 400 Euro cok abarti olmus. Asagi yukari giderler 700-800 euro civarinda olur.

Ilerde doktora basvurusunda Jena üniversitesinden alinan diploma bir problem olusturmaz.
www.deutschstudent.com

enversipahi

Mesaj gönderen enversipahi » Prş Haz 29, 2017 11:53 am

Physiker yazdı: Cmt Haz 17, 2017 12:17 pm Jena kücük bir sehir. Almanya da zaten belirli basli 7-8 metropol denilecek sehir vardir ve gerisi hemen hemen aynidir. Sosyal anlamda Türkiye den gelen her ögrenci isterse München e gelsin yine sikinti yasar.

Jena yasam kosullari acisindan ortalama bir sehir. 400 Euro cok abarti olmus. Asagi yukari giderler 700-800 euro civarinda olur.

Ilerde doktora basvurusunda Jena üniversitesinden alinan diploma bir problem olusturmaz.
Bi öğrenci için min. harcama olacaksa hangi şehirleri önerirsiniz?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Haz 29, 2017 6:30 pm

enversipahi yazdı: Prş Haz 29, 2017 11:53 am Bi öğrenci için min. harcama olacaksa hangi şehirleri önerirsiniz?

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... lioCats=16
www.deutschstudent.com

furkanarabul

Mesaj gönderen furkanarabul » Prş Haz 29, 2017 10:43 pm

Physiker yazdı: Cmt Haz 17, 2017 12:17 pm Jena kücük bir sehir. Almanya da zaten belirli basli 7-8 metropol denilecek sehir vardir ve gerisi hemen hemen aynidir. Sosyal anlamda Türkiye den gelen her ögrenci isterse München e gelsin yine sikinti yasar.

Üniversitenin eğitim kalitesi hakkında bilgin var mı hocam ekonomi bölümünde Jena ve Siegen'den kabul aldım karar verme aşamasındayım. Şehir ve sosyal imkanlar olarak ikiside aynıdır heralde anlattığına göre sonuçta 100binlik 2 şehir

enversipahi

Mesaj gönderen enversipahi » Prş Eyl 21, 2017 1:39 am

Bu listedeki 5'i içerisinde de en düşüğü nedir peki?