Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantor Belgesi icin Istenen Belgeler

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Heja

Mesaj gönderen Heja » Sal Eyl 08, 2009 10:26 pm

Merhaba Arkadaslar,
Istenen belgelerle ilgili asagidaki maili aldim bugun bana garantor olacak olan kisiden.Munihden garantor olucak bana.Ama kalicak yer olayini henuz belli degil duisburg yurtlarinda olan tadilat nedeniyle,dolayisiyla o belgeyi gondermem mumkun degil bir de bu belgelerin orjinali mi gondermeliyim sizce?sorularimi yanitlayabilirseniz daha dogrusu akil verebilirseniz sevinirim..

gereken bilgiler:
- Almanca dil kursunu yapicak olan okulun acik adresi ve anlasmasi gerekiyor
- Universtenin acik adresi ve ayni sekilde seni kabul etiklerine dair belge gerekiyor
- kalicak olan yurdun acik adresi ve kira sozlesmesine benzer bir yazi gerekiyor
- Almanyada egitim alicagin okular\'da kalacagin tarihleri tam olarak ayri ayri bildirmen gerekiyor.
- en onemlisi senin Almanya ya giris yapa bilmen icin, ozel bir saglik sigortasi yapman gerekiyor bu hususda ne tur bir islem yaptin, bununla ilgili de evraklar gerekiyor.

Yukarida bildirmis oldugum bilgileri, acil bir sekilde gondermen gerekiyor, aksi taktirde buradaki islemler devam edilemiyor.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eyl 08, 2009 11:11 pm

bu garantor olacak kisiye kim demis bu belgeler gerekiyor diye.. garantor belgesi alabilmesi icin , sadece senin adresin adin soyadin ve kendi banka dekontlarini vs gosterecek.. ayrica 25 euro para bu kadar.. yukarda saydigin belgelerin hicbirine gerek yok..

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Sal Eyl 08, 2009 11:16 pm

walla biz de anlamadik.garantor olacak kisi munihte oturuyor.acaba eyalete gore degisen bisey mi bu?ustelik bugun saatlerce sira beklemis bu is icin ve bole dedikleri icin hic bisey yaptiramamis.
istenen belgeler cok sacma.bi kere bunlari verirse vize gorusmesi icin ne verecek?ve illaki yurtta mi kalmasi gerek belki WG de kalacak yada ev tutacak?ki arkadasin kalacak bi yeri yok suan.duisburgtai yurt sarttlari yuzunden.

Heja

Mesaj gönderen Heja » Sal Eyl 08, 2009 11:27 pm

Acikcasi anlamadim ben de ama bana soylenen bu belgelerin gerekli oldugu..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eyl 08, 2009 11:56 pm

hayir aslinda gerek yok.. gecenlerde bize danismanlik icin basvuru yapan arkadasin da garantoru munchendeydi ve sadece benim dediklerimi goturdu yaptirdi.. sanirim ortada bir yanlis anlasilma olmus..

Heja

Mesaj gönderen Heja » Çrş Eyl 09, 2009 1:14 am

Ewet az once resmi sitelerinden de baktim orda da ayni sekilde forumda yazilan belgeler istenior bence de bir yanlis anlasilma var ama garantorum amcamin bir arkadasi simdi adama sen yanlis anlamissin yok oyle birsey diyebilecek durumum yok acikcasi ...Napcagimi sasirdim ben de kotu oldu ama boyle..Yarin kendim aricam yabancilar polisini bugun de mail attim ama nasil bir sonuc alabilirim bilmiorum..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Eyl 09, 2009 9:47 am

yanlis anladin deme de , mesela belki yanlis garantor belgesi icin basvurdun de .. ilk defa duyuyorum cunku boyle biseyi.. almancasini tam olarak yaz istersen garantor olacak kisiye ( verpflichtungserklaerung ) .. belki einladung yani direk davetiye cikarmaya calismistir..

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Çrş Eyl 09, 2009 10:10 am

valla benim garantor sadece pasaport fotokopim ve son ayin maas bordrosuyla almisti ayni gunde ve 25 Euro odedi tabi...ama yer yer farklilik gosterebilme ihtimali olabilir

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Çrş Eyl 09, 2009 12:27 pm

benim garantorum ad soyad tc kimlik no adresle aldi :)

Nsb

Mesaj gönderen Nsb » Çrş Eyl 09, 2009 4:11 pm

Merhaba arkadaslar, benim garantor belgesi hakkinda merak ettigim bi kac sey var en onemlisi belge ne kadar zaman icinde cikiyo ve Turkiye\'ye gelmesi ne kadar suruyor? Birde vize? ben gidince bir ev tutacagim mesela bu yuzden kalacagim yeri belirtmem mumkun olmayacak sorun olur mu ?

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Çrş Eyl 09, 2009 4:22 pm

gecicide olsa kalacak yer bildirmen gerekiyor bu yerin basvuru formundakiyle ayni olmasina dikkat etmelisin ne olur ne olmaz, postayla gonderilirse 5-6 gunde elinde olur, APS ile ertesi gun elinde olur...genelde o belgeyi basvuruyla ayni gun icinde verirler cok yogunluk yoksa

Nsb

Mesaj gönderen Nsb » Çrş Eyl 09, 2009 4:56 pm

Tesekkur ederim =)

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Çrş Eyl 09, 2009 5:15 pm

benim garantor belgem bir gun icinde cikti.ordan da taahhutlu postayla gonderdiler,4 is gunu icinde geldi.

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Çrş Eyl 09, 2009 5:23 pm

ama sunu unutma normal posta 1 lira, APS 48 liraydi Turkiye\'den Almanya\'ya :)))

fbedir1907

Mesaj gönderen fbedir1907 » Cmt Eyl 12, 2009 8:31 pm

her ne kadar adi garantor belgesi de olsa; bana hic garantili gelmiyor, kardesimde garantor ile gitti ama en iyisi deutsche banktan bloke hesaptir. cunku konsoloslukta sperrkonto ya sicak bakior kendini mali acidan ispatlayabiliorsun... kardesimde 2 yil once garantor belgesi ile vize almisti. ama garantorude aile dostumuz bir almandi...bize buyuk bir iyilik yapmisti.