Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ALMANYA\'DA LISANS EGITIMI

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
cantr07

Mesaj gönderen cantr07 » Prş Tem 14, 2016 3:16 am

Oncelikle herkese merhabalar. Bu sene lise son ve lisans egitimimi Almanya\'da yapmak istiyorum (Bilgisayar muhendisligi). Internette belli bir arastirma yaptim. Herhangi bir danismanlik acentesine gidip parami kaptirmak istemiyorum. Sartli kabul sistemi vb. birkac sistem var. Bana uygun olan sartli kabul gibi duruyor. Eger Karlsruhe sehrinde bir universiteye girebilirsem kalacak yer sikintim olmayacak (akraba). Karlsruhe sehrinde "Karlsruhe Institute of Technology" isimli okulu arastirdim fakat nasil kabul aldigi konusunda bilgiye ulasamadim. Sizlerden bu konu hakkinda yardim istiyorum. Simdiden tesekkurler.

Profane

Mesaj gönderen Profane » Prş Tem 14, 2016 3:59 am

Suan baktim.Burda yazana gore okuldan kabul alip dil kursuna veya dsh sinavina girilebiliyor.Basvuru saniyorum o eyalette biraz farkli.Evraklari eyaletin studienkollegine gondermek gerekiyor.Basvuru zamanlarida haliyle yabanci ogrenci icin 1-2 ay onceden yapilmasi gerekiyor.
[img]http://www.intl.kit.edu/img/content/bew ... ablauf.jpg[/img]

cantr07

Mesaj gönderen cantr07 » Prş Tem 14, 2016 5:06 am

Tesekkur ederim yardiminiz icin. Benim gozumu korkutan su ana kadar Almanca oldu bu konuda ogrenmeye cok istekliyim orta duzeyde kendimi idare edecek kadar Ingilizcem var diyebilirim. Dil kursu (hazirlik) surecinde cok zorluk ceker miyim? (Gerek gunluk yasam, gerek akademik konuda) Bu konu hakkinda bilgi verebilirseniz gercekten cok mutlu olurum.

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Prş Tem 14, 2016 4:21 pm

Tabi zorluklar da olacak.

Profane

Mesaj gönderen Profane » Prş Tem 14, 2016 6:57 pm

Gunluk hayatta karsilastigin kisiler zaten iyi ingilizce bilmiyor olacaklar buyuk ihtimalle,hatta yas ortalamasi yuksek kisiler hic bilmiyorlar.Gunluk yasam konusunda ilk baslarda birisi soru sorarsa anlayamayabilirsin, onlarda yuzumu kizartsada isin tadi,tuzu diyelim.Mesela ben ilk alisverisimde alisveris yaptigim yerde fis ister misiniz? veya kampanya kartiniz var mi? gibi sorular sormuslardi.Akademik anlam derken dil kursunda hic sikinti yasamazsin.Universiteye baslarken ise dil konusunda cogu seyi halletmis sadece artik gelistirmeye ugrasiyor olacaksin.Simdiden basarilar. :)

cantr07

Mesaj gönderen cantr07 » Cum Tem 15, 2016 12:09 am

Cok tesekkur ederim.

Heroturk1991

Mesaj gönderen Heroturk1991 » Cum Tem 15, 2016 10:42 am

Hic korkma kardesim ben bir magazaya girmistim , kadin yardim edim dedi , daha ilk gunum kadina ich will nicht spreche deutsch demistim yani almanca konusmak istemiyorum :)) bende saniyorum ki almanca bilmiyorum dedim heyecandan , kadin gulup okey okey demisti, multeci olmayanlara insanlar daha iyimser, turist yada ogrenci oldugunu anlayabiliyorlar.