Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

duisburg at11

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
kardelenb

duisburg at11

Mesaj gönderen kardelenb » Çrş Tem 13, 2016 12:55 am

Arkadaslar ben yakin zamanda turkiyeye gidecegim, ankaraya posta yollayinca,okul taninirligi icin,cevap cok gec geliyor. Elinizde Duisburg Essen universitesinin taninirlik belgesi varsa bana yollayabilir misiniz? Daha once Bochum icin Yoke yazmistim 2 ay sonra cevap alabilmistim. At11 belgesi icin ihtiyacim var, malum sigorta cok pahali :( Lutfen, yardimci olursaniz cok sevinirim.

Profane

duisburg at11

Mesaj gönderen Profane » Çrş Tem 13, 2016 2:25 pm

Oyle bir belgeye artik gerek yok diye biliyorum.2013 genelgesiyle artik kendileri bakabiliyorlarmis.

zineda

duisburg at11

Mesaj gönderen zineda » Prş Ağu 25, 2016 8:54 pm

[quote]kardelenb tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar ben yakin zamanda turkiyeye gidecegim, ankaraya posta yollayinca,okul taninirligi icin,cevap cok gec geliyor. Elinizde Duisburg Essen universitesinin taninirlik belgesi varsa bana yollayabilir misiniz? Daha once Bochum icin Yoke yazmistim 2 ay sonra cevap alabilmistim. At11 belgesi icin ihtiyacim var, malum sigorta cok pahali :( Lutfen, yardimci olursaniz cok sevinirim.[/quote]

Merhaba,

AT 11 ile ilgili olarak Izmir SGK ile gorusmustum. Kabul mektubunun ya da ogrenci belgenin Turkce cevirisini ve taninirlik belgesini talep ettiler. Izmir SGK, Almanya\'ya daha once giden ogrencilerin taninirlik belgelerini bir dosyada toplamis, bircok universitenin taninma belgesi kendilerinde zaten mevcut. Bu durumda taninma belgesine ihtiyac olmuyor. Ancak, bulundugunuz sehirde daha once sizin universitenize giden bir ogrenci yoksa taninma almaniz gerekiyor. Bu taninma belgesi de en gec 2 hafta icerisinde adresinize postalaniyor.

Ek olarak bir bilgi daha paylasayim. AOK\'ye su an bir ucret odeseniz dahi, AT11 belgesini teslim etmeniz durumunda AOK\'ye odediginiz tutari size iade ediyorlar.

Kolay gelsin.

simgesi

duisburg at11

Mesaj gönderen simgesi » Prş Ağu 25, 2016 10:16 pm

[quote]zineda tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar ben yakin zamanda turkiyeye gidecegim, ankaraya posta yollayinca,okul taninirligi icin,cevap cok gec geliyor. Elinizde Duisburg Essen universitesinin taninirlik belgesi varsa bana yollayabilir misiniz? Daha once Bochum icin Yoke yazmistim 2 ay sonra cevap alabilmistim. At11 belgesi icin ihtiyacim var, malum sigorta cok pahali :( Lutfen, yardimci olursaniz cok sevinirim.[/quote]

Merhaba,

AT 11 ile ilgili olarak Izmir SGK ile gorusmustum. Kabul mektubunun ya da ogrenci belgenin Turkce cevirisini ve taninirlik belgesini talep ettiler. Izmir SGK, Almanya\'ya daha once giden ogrencilerin taninirlik belgelerini bir dosyada toplamis, bircok universitenin taninma belgesi kendilerinde zaten mevcut. Bu durumda taninma belgesine ihtiyac olmuyor. Ancak, bulundugunuz sehirde daha once sizin universitenize giden bir ogrenci yoksa taninma almaniz gerekiyor. Bu taninma belgesi de en gec 2 hafta icerisinde adresinize postalaniyor.

Ek olarak bir bilgi daha paylasayim. AOK\'ye su an bir ucret odeseniz dahi, AT11 belgesini teslim etmeniz durumunda AOK\'ye odediginiz tutari size iade ediyorlar.

Kolay gelsin.[/quote]

Merhaba, taninmanin nasil alindigini biliyor musunuz? Bugun SGK ile gorustum benden YOK denklik belgesi istedi ancak bulamiyorum.

zineda

duisburg at11

Mesaj gönderen zineda » Cum Ağu 26, 2016 11:44 pm

[quote]sjmcycle tarafindan yazilan metin:

[quote]zineda tarafindan yazilan metin:

Merhaba,

Kolay gelsin.[/quote]

Merhaba, taninmanin nasil alindigini biliyor musunuz? Bugun SGK ile gorustum benden YOK denklik belgesi istedi ancak bulamiyorum.[/quote]

Merhaba,

Asagidaki linklerden faydalanabilirsiniz. Maksimum iki hafta icinde taninmayi adresinize postaliyorlar. Kolay gelsin.

http://www.yok.gov.tr/web/denklikbirimi/okul-tanima

http://www.yok.gov.tr/web/denklikbirimi ... -belgeleri