Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'ya hangi yontem ile gitmem lazim?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
onurkeskien
İletişim:

Mesaj gönderen onurkeskien » Sal Tem 12, 2016 7:50 pm

Merhabalar. Suan 19 Mayis Universitesi Yesilyurt Demir Celik MYO\'da Endustriyel Kalipcilik okuyorum. Derslerim gerektiginden de iyi. Bu seneyide bitirip Almanya da Makine muhendisligi okumak istiyorum. Acaba basvururken ilk once dil kursu icin mi basvurayim? Yani ilk once dil kursana gidip ve bitirip ondan sonra mi universiteye basvurayim? Yoksa direkt universiteye mi basvurayim? Istedigim universiteler. Konstanz Hochschule - Stuttgart Universitat. Lutfen cevap verin. Ne zaman yazsam cevap alamiyorum...

hakan308

Mesaj gönderen hakan308 » Çrş Tem 13, 2016 12:16 pm

Sartli kabul veren bir okula basvurabilirsin. Sartli kabul alirsan okulun dil hazirlik kursuna katilirsin ortalama 1 sene surer. Sonrada fakultene baslarsin

technonur

Mesaj gönderen technonur » Çrş Tem 13, 2016 5:57 pm

Universite basvurusu yaptim direk sadece dil kursu alirsan tekrar donup universite icin oturum basvurusu yapman gerekir.